jpeg resmi vektörele çevirme

Vektörel - jpeg resmi vektörele çevirme Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar geçenlerde sitede dolaşırken bi arkadaş jpeg resmi vektörele çeviren bir program önermişti..şimdi o bana çok lazım ama bir türlü bulamıyorum. yardımcı olabilirmisinz??? (",)...

yeşim (",) isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yeşim (",)

Öğrenci (Grafik) / Sakarya

Alt 05-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar geçenlerde sitede dolaşırken bi arkadaş jpeg resmi vektörele çeviren bir program önermişti..şimdi o bana çok lazım ama bir türlü bulamıyorum. yardımcı olabilirmisinz???

(",)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

zyprexa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zyprexa

Hiç Biri / İzmir

Alt 05-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşlar geçenlerde sitede dolaşırken bi arkadaş jpeg resmi vektörele çeviren bir program önermişti..şimdi o bana çok lazım ama bir türlü bulamıyorum. yardımcı olabilirmisinz???

(",)
corel drawla yapabilirsin. ayrıca program değil ama bir site var bu işi yapan: Vector Magic | Precision Bitmap To Vector Conversion Online
Bu mesajdan alıntı yap

yeşim (",)

Alt 05-01-2010 #3
biliyorum corel d yapabilirim ama yetişmesi gereken ödevim var ve acil lazım bu biraz zamanımı alıcak çünkü.. neyse çok teşekkür ederim minnettarım...

(",)
Bu mesajdan alıntı yap
özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 05-01-2010 #4
Resmi photoshopta thresold ile düzenle. Corele bu haliyle atıp trace yap. Daha iyi sonuç veriyor.
Bu mesajdan alıntı yap

yeşim (",)

Alt 06-01-2010 #5
Resmi photoshopta thresold ile düzenle. Corele bu haliyle atıp trace yap. Daha iyi sonuç veriyor.
rica etsm bunu bana biraz daha ayrıntılı anlatabilrmisin ??

(",)
Bu mesajdan alıntı yap
erguleylul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erguleylul

Hiç Biri / Çorum

Alt 07-01-2010 #6
vector magic programının kadunu bir türlü bulamıyorum
yardımcı olabilirmisiniz?
Bu mesajdan alıntı yap
mystylex isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mystylex

Grafiker / İstanbul

Alt 07-01-2010 #7
adobe illustrator bu işi en iyi yapan programdır jpeg resmi vektörele çevirme live trace den yapabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 07-01-2010 #8
rica etsm bunu bana biraz daha ayrıntılı anlatabilrmisin ??

(",)
Resmi photoshopta aç. ctrl + m ile ışıklı yerleri kapa. Sağ alt köşede create new adjustment layer yazan yere gel. Oka tıkla thresold' bul. (Aynı şeyi layer - new adjustment layer - thresold ile yapabilirsin)
Jpeg olarak resmi kaydet. Corelde aç. Çözünürlüğünü 300 yapabilirsin. Sonra trace işlemini uygula. X4 de "high quality image" var onu seçersen ayrıntılar daha net çıkar.

Yardımcı olabilmişimdir umarım. Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

yeşim (",)

Alt 12-01-2010 #9
Resmi photoshopta aç. ctrl + m ile ışıklı yerleri kapa. Sağ alt köşede create new adjustment layer yazan yere gel. Oka tıkla thresold' bul. (Aynı şeyi layer - new adjustment layer - thresold ile yapabilirsin)
Jpeg olarak resmi kaydet. Corelde aç. Çözünürlüğünü 300 yapabilirsin. Sonra trace işlemini uygula. X4 de "high quality image" var onu seçersen ayrıntılar daha net çıkar.

Yardımcı olabilmişimdir umarım. Kolay gelsin.
çok teşekkür ederim...
:angel:

(",)
Bu mesajdan alıntı yap