jpeg taşma payı

InDesign Soru ve Sorunlarınız - jpeg taşma payı Sponsorlu Bağlantılar merhaba arkadaşlar size bir sorum var bi çalışma a4 21x30 ebadında taşma payı 5 mm ayarladım işlerimi bitip jpeg kaydettim ama taşma payı 5 mm çıkmıyor bütünü boyudu ...

jpeg taşma payı
graphblues isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphblues(31)

Hiç Biri / Antalya

jpeg taşma payı

Alt 04-09-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar size bir sorum var bi çalışma a4 21x30 ebadında taşma payı 5 mm ayarladım işlerimi bitip jpeg kaydettim ama taşma payı 5 mm çıkmıyor bütünü boyudu nasıl kaydedebilirim bi ayarı var mı PDF istemedik sadece JPEG istiyoruz sorumu cevap verirseniz sevinirim herkese kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

seabis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seabis

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-09-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhaba arkadaşlar size bir sorum var bi çalışma a4 21x30 ebadında taşma payı 5 mm ayarladım işlerimi bitip jpeg kaydettim ama taşma payı 5 mm çıkmıyor bütünü boyudu nasıl kaydedebilirim bi ayarı var mı PDF istemedik sadece JPEG istiyoruz sorumu cevap verirseniz sevinirim herkese kolay gelsin
Evet denemelerim sonucu taşma paylarını JPEG yaparken ölçü içine almıyor. Fazla özelliklerini bilmediğim için sorunu şöyle halladebilirisn. Print diyerek kross ve taşma ayarlarını buradan ayarlayıp PDF oluşturur ve bu ürettiğin PDF'ten Export ile JPEG formatına çevirebilirsin.

Sorunun tam olarak çözümünü bilen arkadaşların bu konuyu anlatmalarını ayrıca rica ederiz.
Bu mesajdan alıntı yap
graphblues isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphblues(31)

Hiç Biri / Antalya

Alt 05-09-2009 #3
cevap yazdığın için teşekkürler dediğiniz gibi yapıyorum ama uğraşmadan otomatik taşma payı ölçüsü birlik kaydetsin istedim belki bir ayarı vardır bilenler varsa cevabını bekliyorum eğer CS3 ayarı yoksa CS 4 var mı acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
diograf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

diograf

Grafiker / İstanbul

Alt 24-09-2009 #4
pdp yapmanı sonra jpege çevirmeni öneririm pdf yaparken çıkan ayar menüsünden marks and bleed de taşma payı verebilirsin jpeg yaparken sadece sayfayı yapar
Bu mesajdan alıntı yap
diograf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

diograf

Grafiker / İstanbul

Alt 24-09-2009 #5
jpeg taşma payı PDF olcak pdp degil
Bu mesajdan alıntı yap
tuncer özkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tuncer özkan(57)

Eğitimci / İstanbul

Alt 24-09-2009 #6
merhaba,

Bu arada A4 ölçüsünün 21x30 olmadığını belirtmeden geçemeyeceğim. Sırası geldiğinde es geçilen üç milimetrenin ne canlar yaktığını elbette bir gün yaşayacaksınız.
Öte yandan, kısmen doğru, ama yarım yamalak cevaplar görüyorum.
Doğrusu şu:
Otomatik verilen kesim krosları, baskı krosları, taşırma (bleed) değerleri vs. gibi elemanlar; baskı elemanlarıdır. Jpg filtrasyonu bunları görmez.
Mutlaka bu elemanları jpg içinde görmek istiyorsanız, yukarıda saydığım baskı elemanlarını içine alan ve bir "baskı dosyası" olarak bilinen pdf haline getirip, sonra bu dosyayı jpg haline getirmek en akıllıca olan yöntemdir.
Bunlar, "diofraf" isimli forumdaşın söylediklerine katkıdır.

Başarılar.
Tuncer ÖZKAN
Bu mesajdan alıntı yap
tdogan86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 24-09-2009 #7
şöyle yapabilirsin. ebatı 21x29,7 değil 22x30,7 olarak ayarlarsan çıkartırken sorun yaşamazsın.
Bu mesajdan alıntı yap
tuncer özkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tuncer özkan(57)

Eğitimci / İstanbul

Alt 24-09-2009 #8
tdogan86 arkadaşım,

Hangi programda çalışırsan çalışın, otomatik kros veriyor iseniz, sayfanız 70x100 ya da ne olursa olsun, jpg dosyasında görünmeyecektir.
Ancak manuel kros veriyorsanız, zaten sayfanızı ona göre hazırlamış olmalısınız. Yani krosları, layout alanı içine vermişsiniz demektir. Sorunu olan arkadaşım, yanılmıyorsam otomatik kros vermeye çalışıyor. Bu durumda sayfanın büyüklüğü ile ilgili bir durum yoktur.
Umarım anlatabilmişimdir.

Kolaylıklar...
Tuncer ÖZKAN
Bu mesajdan alıntı yap