JPG leri illustrator da kullanmak

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - JPG leri illustrator da kullanmak ...

cekhuu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cekhuu(33)

Grafiker / İzmir

Alt 24-01-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

herkese merhaba,

3 tane jpg kullanarak el ılanı hazırlamam gerekıyor.fakat jpg leri kullandıgımda ai dosyası cok buyuk oluyor ve maıl ıle gondermem ımkansız oluyor.
jpg leri hangı formata cevırıp kullanmam lazım bu sorundan kurtulmam ıcın?
tabı cozunurluklerını de korumam gerekıyor aynı zamanda.

tesekkurler sımdıden..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

FatihDora isimli Üye şimdilik offline konumundadır

FatihDora(29)

Grafiker / İstanbul

Dosya22
Alt 26-01-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Nası çok büyük oluyor :S fotoğrafların boyutu büyüktür o zmn!
Bu mesajdan alıntı yap
artdevil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artdevil(35)

Grafiker / Sakarya

Alt 26-01-2011 #3
büyük olması normal.. ve fotoğrafların boyutlarınıda büyük kullanmalısın yoksa baskıda sorun yaşarsın...
Bu mesajdan alıntı yap

FatihDora(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-01-2011 #4
büyük olması normal.. ve fotoğrafların boyutlarınıda büyük kullanmalısın yoksa baskıda sorun yaşarsın...
Evet Sana Katılıyorum ama bu arkadaş bunu buraya paylaştığına göre farklı bi durum var sanırım :anlamsiz:
Bu mesajdan alıntı yap

artdevil(35)

Grafiker / Sakarya

Alt 26-01-2011 #5
Evet Sana Katılıyorum ama bu arkadaş bunu buraya paylaştığına göre farklı bi durum var sanırım :anlamsiz:
evet sanırım o çalışmayı mail yoluyla göndermek istiyor ama ai. dosyasında hazırladığın bir çalışmayı eğer baskıya gönderiyorsan boyutunu düşürme gibi bi şansın ve lüksün yok mağlesef... :S
ama çalışmayı ben müşteriye onay için göndermek istiyorum diyorsan o zaman pfd yapıp psd de açıp boyutunu düşürebilirsin... fakat dediğim gibi baskı için gönderiyorsan boyutunu düşürme derim yoksa baskıda piksel piksle resimlerin olur JPG leri illustrator da kullanmak...
eğer gönderdiğin yer matbaa ise onların ftp adreslerin vardır mutlaka oradan göndermeni tavsiye ederim boyut sorunu yaşamassın sadece biraz fazla zaman alır JPG leri illustrator da kullanmak
Bu mesajdan alıntı yap

FatihDora(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-01-2011 #6
Evet müşteriye göstermek için diyorsa eğer ! aynı resmi küçültüp 72 dpi yapıp sunumunu yapsın sonrada orjinalinde Büyük resmi kullansınJPG leri illustrator da kullanmak

Dosya Boyutunu İnanılmaz derecede Küçülten COREL var JPG leri illustrator da kullanmak çalışmanı corele çekersen dosya boyutu bayağı bi küçülüyorJPG leri illustrator da kullanmak1:
Bu mesajdan alıntı yap

cekhuu(33)

Grafiker / İzmir

Alt 26-01-2011 #7
cevaplar için cok teşekkür ederim öncelikle..
evet sorun jpg kullandığım için ai dosyası büyük oluyor ve mail yoluyla yollanmıyor..olmasıydı..direk matbaa ya baskıya gönderiyorum..
bi çaresi yok anladığım kadarıyla mecburen mail yoluyla ai olarak yollamaya calisicam..
müşteriye jpg yolluyorum mailla ama matbaaya jpg olmuyor dediğiniz sebeplerden ötürü..
hani dedim belki,jpg lerin çözünürlüklerini bozmadan farklı bir formatta kullanırsam ai de sorun hallolur..
bu isin okulunu okudum ama pratikte cok deneyimli olmadığım için unutmusum bütün bildiklerimi JPG leri illustrator da kullanmak
cok tesekkur ederim cevaplar için..
doğrusunu yapıyormuşum demek ki JPG leri illustrator da kullanmak
Bu mesajdan alıntı yap

FatihDora(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-01-2011 #8
Rica ederiz
Zaten 10 Mb'dan büyük dosya gönderilmiyorkine JPG leri illustrator da kullanmak
Bu mesajdan alıntı yap

cekhuu(33)

Grafiker / İzmir

Alt 26-01-2011 #9
corel hiç kullanmadım..nasıl yapacağımı bilmiyorum..corel yüklü de degil zaten bende JPG leri illustrator da kullanmak bugun ararım matbaayı,arkadasın dediği gibi bi ftp adresleri varsa oradan gönderirim..

bi de el inanını 15*15 yuvarlak yaptım..el ilanı için uygun bi olcumudur bu?
Bu mesajdan alıntı yap

artdevil(35)

Grafiker / Sakarya

Alt 26-01-2011 #10
cevaplar için cok teşekkür ederim öncelikle..
evet sorun jpg kullandığım için ai dosyası büyük oluyor ve mail yoluyla yollanmıyor..olmasıydı..direk matbaa ya baskıya gönderiyorum..
bi çaresi yok anladığım kadarıyla mecburen mail yoluyla ai olarak yollamaya calisicam..
müşteriye jpg yolluyorum mailla ama matbaaya jpg olmuyor dediğiniz sebeplerden ötürü..
hani dedim belki,jpg lerin çözünürlüklerini bozmadan farklı bir formatta kullanırsam ai de sorun hallolur..
bu isin okulunu okudum ama pratikte cok deneyimli olmadığım için unutmusum bütün bildiklerimi JPG leri illustrator da kullanmak
cok tesekkur ederim cevaplar için..
doğrusunu yapıyormuşum demek ki JPG leri illustrator da kullanmak

eps yada pdf olarakta gönderebilirsin matbaaya ama ben pdf olarak göndermeni tavsiye ederim JPG leri illustrator da kullanmak hem böylelikle yazılarda çıkabilecek sorunlarıda ortadan kaldırmış olursunJPG leri illustrator da kullanmak
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları