jpg olan resmi filme hazırlarken tek renk görme?

Baskı - jpg olan resmi filme hazırlarken tek renk görme? ...

görkem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

görkem

Grafiker

Alt 02-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba elimde bir iş var örneğin müşteri bu işi 2 renk istedi kımızı &lacivert diyelim.birde logo var faakt logo jpg resim kırmızıları magenta ,lacivertleride siyah olarak baskıya hazırlıyorum jpg resmi nasıl magenta yada siyah görürüm .baskı 2 renk olacak yardım eden olursa sevinirim.corel 12 kullanıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

burhandmr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

burhandmr

Grafiker / İstanbul

Alt 10-01-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
resmini grayscale tif kaydedersin, corel i bilmiyorum ama freehand da o resme istediğin rengi verirsin. yanilmiyorsam corelde de olur. yani olayi photospohta çözersin, yine freehand de lens vererek te resmini tekrenk e cevirebilirsin. logon çizilebilecek bisey se çizersin o zaman hiç problem yasamassin.
Bu mesajdan alıntı yap
enstantane isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enstantane

Grafiker / Adana

Alt 10-01-2008 #3
jpg'i magenta gibi tek renge çevirebilirsin photoshop'ta ama, baskıya yakın olmayabilir, sonuç olarak müşterinize ekrandakini rengi çift renk baskıda vermeyince problem çıkabilir, bence müşterinizi bunu görmekten vazgeçirin jpg olan resmi filme hazırlarken tek renk görme?
Bu mesajdan alıntı yap
göksu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

göksu

Yrd. Grafiker / Kırşehir

Alt 16-01-2008 #4
mrb. resmi önce corelde bitmaplayıp, yine bitmap mode menüsünden duotone seçeneğini işaretlerek ordaki rengi magenta veya siyaha çevirip, logoyu magenta yada siyah renkte görebilir eğri çubuktanda rengin açıklığını koyuluğunu ayarlayabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
thematrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 18-01-2008 #5
corel de çıktı alırken renkleri ayırmak için
ctrl + p ye basıyoruz, çıkan menü den seperations'u seçiyoruz daha sonra hangi rengin çktısını alacaksak o rengin kutusunu işaretli bırakıyoruz. jpg olan resmi filme hazırlarken tek renk görme?

Bu mesajdan alıntı yap
Alt 22-01-2008 #6
thematrix arkadaşın yazdıklarıklarıda bir yol benimde aklıma bu gelmiş ti jpg olan resmi filme hazırlarken tek renk görme? katılıyorum fakatttt sonradan birde aklıma şu geldi orda renkleri ayırırken mesela siyahı siyah verir ama kırmızıyı tram verir onun için bu yöntemi önermem
Bu mesajdan alıntı yap
soner60 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

soner60

Grafiker / İstanbul

Alt 22-01-2008 #7
Aç photoshopda resmi Lacivert için mavi kanalı kırmızı için Magenta kanalı kullan diğer kanalları temizle. Renk değeri %100 olmasına özen göster.İlgili kanalda ctrl+M yapıp damlalıkla rengi %100 yapabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
ocu1928 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ocu1928

Ressam / Balıkesir

Alt 21-01-2012 #8
illustrator kullanıyorsan Phantasm adlı eklentiyle çok basit
efect> Phantasm Cs Puplisher> Duotone yi aç orda istediğin rengi gir
Orjinal fotoğrafa en yakın şekle çeviriyor
diğer yöntemler resimdeki cmyk ları ayrıştırıyor
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
jpg, olan, resmi, filme, hazrlarken, tek, renk, grme