JS & PHP problemi?

Php, Asp, Perl, Html - JS & PHP problemi? ...

JS & PHP problemi?
hamzakirveli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hamzakirveli

Öğrenci (Diğer) / Muğla

JS & PHP problemi?

Alt 17-03-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba, ben bir web projesi için çalışıyorum. takıldığım bir nokta var. js yi iyi bilen kişiler cevaplayabileceğini düşünüyorum.
js ile veritabanında 3 tane kayıt olduğunu var sayalım. bunlar for döngüsü ile listelenip php ile başka bir veri tabanına ekliyorum. ama bu döngü sadece 1 tane kayıt ekliyor. diğer kayıtları eklemiyor.
bu arada döngünün içinde ürün ismini post metodu kullanarak php sayfasına gönderip orada veritabanına yeni kayıt ettiriyorum. ama sadece 1 tanesini kayıt ediyor?

for (i = 1; i <= urunsayisi; i++){
$.post("siparis2.php",{"URUNISMI":veriler.rows.ite m(i).urunismi},function(){ });
}

arkadaşlar ne yapabilirim? veya başka nasıl bir mantık kullanabilirim? bilirsiniz js den phpye değişken atamak sıkıntılı biraz :/
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

alsaberk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alsaberk

Grafiker / Kocaeli

Alt 26-03-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
[quote=hamzakirveli;1184856]Arkadaşlar merhaba, ben bir web projesi için çalışıyorum. takıldığım bir nokta var. js yi iyi bilen kişiler cevaplayabileceğini düşünüyorum.
js ile veritabanında 3 tane kayıt olduğunu var sayalım. bunlar for döngüsü ile listelenip php ile başka bir veri tabanına ekliyorum. ama bu döngü sadece 1 tane kayıt ekliyor. diğer kayıtları eklemiyor.
bu arada döngünün içinde ürün ismini post metodu kullanarak php sayfasına gönderip orada veritabanına yeni kayıt ettiriyorum. ama sadece 1 tanesini kayıt ediyor?

$.post("siparis2.php",{"URUNISMI":veriler.rows.ite m(i).urunismi},function(){ });
}

ilk önce for döngünde ekrana print ettirip bir bak bakalım döngü sağlıklı çalışıyormu.
Bu mesajdan alıntı yap
sanaluser isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sanaluser

Webmaster / İstanbul

Alt 30-03-2014 #3
(function(index){
$.post("siparis2.php",{"URUNISMI":veriler.rows.ite m(index).urunismi},function(){ });
})(i);
}
Bu şekilde çalışması lazım
Bu mesajdan alıntı yap