Kadınlar mı Çok Zeki ? Yoksa Erkekler mi ? ( araştırma )

Graficafe - Kadınlar mı Çok Zeki ? Yoksa Erkekler mi ? ( araştırma ) ...

ANIL YÜNCÜ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ANIL YÜNCÜ(28)

Öğrenci (Diğer) / Nevşehir

Alt 07-08-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum ufak bir araştırma konum var o yüzden bu konuyu açıyorum cevaplarınızda sadece ''KADIN'' veya ''ERKEK'' diye yorumlarınızdan ziyade birazcık yorum istiyorum şimdiden teşekkürler Kadınlar mı Çok Zeki ? Yoksa Erkekler mi ? ( araştırma ) Kadınlar mı Çok Zeki ? Yoksa Erkekler mi ? ( araştırma )

17-18 yaşlarındaki 100 bin kişiye uygulanan testlerle erkeklerin mi yoksa bayanların mı daha zeki olduğu sorusuna yanıt arandı. Sonuçlara göre erkeğin IQ su kadından 4 puan yüksek. Araştırmacı Rushton bunun nedenlerinin taş devrine kadar uzandığı iddiasında....

Daha önce zekanın ırkla ilgili olduğunu söyleyerek tepki çeken İngiliz bilim adamı John Philippe Rushton bu kez de erkeklerin IQ sunun kadınlara göre 4 puan daha yüksek olduğunu söyledi. Kanada daki Western Ontario Üniversitesi nde psikoloji profesörü olan Rushton, yaşları 17-18 arasında değişen 100 bin kadın ve erkek gönüllüye zeka testleri uyguladı. Rushton, sözlü ve yazılı ifade, yaratıcılık, problem çözme gibi bölümlerden oluşan testlerin sonuçlarında erkeklerin kadınlara göre ortalama 3,63 puan daha yüksek not aldığını tespit etti. Bilim adamı kadınların iş hayatında yükselememesinin nedenini de buna bağlayarak "Bunun nedeni sosyal adaletsizlik değil. Kadınların erkeklerden daha az akıllı olmasıdır. Satranç şampiyonlarının da erkeklerden çıkması bunu gösteriyor" demesi tartışmaları alevlendirdi.

Erkeklerin daha zeki olmasının sebeplerinin taş devrine kadar geriye gittiğini söyleyen Rushton, "Kadınlar eş seçerken kendilerinden daha zeki erkekleri tercih ediyor. Bu nedenle de nesiller ilerledikçe erkekler daha zeki oluyor" dedi. Ayrıca erkek beyninin kadınınkinden daha ağır olduğunu belirten Rushton, "Bu da erkek beyninde daha fazla nöron var demektir. Nöronlar da bilgi akışını hızlandırarak daha zeki olmayı sağlar" diye konuştu. Bilim adamı, okullarda kız çocuklarının erkeklerden daha başarılı olduğu yönündeki eleştirilere de cevap vererek "Bu kızların daha erken gelişmesiyle ilgili. Ergenlik tamamlanıp durumlar eşitlendiğinde erkekler daha zeki oluyor" dedi. Profesör Rushton bundan 4 yıl önce de siyahilerin suça daha yatkın olduğunu ve Asyalıların da daha zeki olduğunu söyleyerek tartışma çıkarmıştı.

Alıntı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

gfb_cnn_1907 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gfb_cnn_1907

Grafiker / İzmir

Alt 07-08-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
seçim yapmak imkansız. her insan kendi içinde zekidir...
Bu mesajdan alıntı yap
redeath333 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

redeath333

Desinatör / İzmir

Alt 07-08-2009 #3
Kavga çıkmasın sonra burada,sakıncalı bir başlık Kadınlar mı Çok Zeki ? Yoksa Erkekler mi ? ( araştırma )
Bu mesajdan alıntı yap

ANIL YÜNCÜ(28)

Alt 07-08-2009 #4
Kavga çıkmasın sonra burada,sakıncalı bir başlık Kadınlar mı Çok Zeki ? Yoksa Erkekler mi ? ( araştırma )
valla görelim işte kimler zeki kimler medeni Kadınlar mı Çok Zeki ? Yoksa Erkekler mi ? ( araştırma )
Bu mesajdan alıntı yap
redeath333 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

redeath333

Desinatör / İzmir

Alt 07-08-2009 #5
Ben fikrimi söyleyeyim o zaman Kadınlar mı Çok Zeki ? Yoksa Erkekler mi ? ( araştırma )
Yaşlı insanlar bana çok zeki gelir,kadın erkek diye ayırmıyorum..Sonuçta bu bir yetenek değil.
Bu mesajdan alıntı yap

gfb_cnn_1907

Grafiker / İzmir

Alt 07-08-2009 #6
şimdiki çocuklarda çok zeki herşeyi biliyorlar Kadınlar mı Çok Zeki ? Yoksa Erkekler mi ? ( araştırma ) kadın erkek ayrımı yapılırsa kan davası gibi kaç yıldır konusulan bu konu atışmaya döner gibime geliyor Kadınlar mı Çok Zeki ? Yoksa Erkekler mi ? ( araştırma )
Bu mesajdan alıntı yap

ANIL YÜNCÜ(28)

Alt 07-08-2009 #7
atışacak bişe yok herkes yorumlarında özgürdür Kadınlar mı Çok Zeki ? Yoksa Erkekler mi ? ( araştırma )
Bu mesajdan alıntı yap
g.ecglr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

g.ecglr(30)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Alt 07-08-2009 #8
Aynı yaşta iki cinsten; kadının hep daha zeki olduğu kanıtlanmıştır...
Tabi ki eğitim ve kültür farkı gibi olaylar bunu etkileyebilir ama salt IQ olarak düşünürsek; kadınlar daha zekidir...
Lakin genelde duygusal zekaları daha fazla ağar bastığı için; bu görmezden gelinir...
Erkekler genelde genel düşünürler...
Yanındaki kadın ise onun herhangi bir ayrıntıyı görmesine yani ince düşünmesine yardımcı olur :wink:
Ben erkek ve kadının bir bütün olduğuna ve her daim birbirini tamamladığına inanıyorum...
Kimse kimseyle rakip değil; ve olamazda çünkü şartlar eşit değil...
Kadın daha zeki, erkek daha güçlü...
İkiside birbiri olmadan olmaz; bunlar tamamlayıcıdır...
Buz ve rakı gibi Kadınlar mı Çok Zeki ? Yoksa Erkekler mi ? ( araştırma ) :wink:
Bu mesajdan alıntı yap

gfb_cnn_1907

Grafiker / İzmir

Alt 07-08-2009 #9
Tabi ki eğitim ve kültür farkı gibi olaylar bunu etkileyebilir ama salt IQ olarak düşünürsek; kadınlar daha zekidir...
Lakin genelde duygusal zekaları daha fazla ağar bastığı için; bu görmezden gelinir...
Yanındaki kadın ise onun herhangi bir ayrıntıyı görmesine yani ince düşünmesine yardımcı olur :wink:
Ben erkek ve kadının bir bütün olduğuna ve her daim birbirini tamamladığına inanıyorum...
Buz ve rakı gibi Kadınlar mı Çok Zeki ? Yoksa Erkekler mi ? ( araştırma ) :wink:

süper söylemişsin esracım aynen de katılıyorum Kadınlar mı Çok Zeki ? Yoksa Erkekler mi ? ( araştırma )
Bu mesajdan alıntı yap

ANIL YÜNCÜ(28)

Alt 07-08-2009 #10
gerçekten güzel bir yorum Kadınlar mı Çok Zeki ? Yoksa Erkekler mi ? ( araştırma )

Kadın geleceğinden endişeliyse evlenecek bir erkek bulur,erkek evlenene kadar geleceğinden endişeli değildir Kadınlar mı Çok Zeki ? Yoksa Erkekler mi ? ( araştırma ))

arkadaşlar konu sadece araştırma için açıldı inşallah sorun olmaz Kadınlar mı Çok Zeki ? Yoksa Erkekler mi ? ( araştırma )

Konfüçyüs ne demis "Hangisi daha zeki bilmem ama siz hiç bir çift bacak peşinde koşan kadın gördünüz mü?" Kadınlar mı Çok Zeki ? Yoksa Erkekler mi ? ( araştırma )
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları