Kahvaltıya Buyrun :)

Afiş Tasarımı - Kahvaltıya Buyrun :) ...

Gökhan YILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan YILMAZ(35)

Grafiker / İstanbul

Dosya19

Alt 08-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

:wink:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 08-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Gökhan bey nerden başlasam bilemedim!.. Yanlış anlamayın eleştirmeye değil bariz hataları saymak için... Kaldi ki sonra yorum ve eleştiriler için ayrıca değerlendirmek gerekecek.

1- Çaya da bekleriz yazarken "da" ayrı olacak
2- Maabaa işleri yazmışsınız "Matbaa" olacak sanırım
3- Maksimum kalite tamamda minimum kazanc nasıl bir slogandır? tüm reklam metni kurallarına ve yapısına ters bir mantık kesinlikle negatif algı yaratıyor.

Bunlardan sonra tasarımsal anlamda bence dediklerim;

1-Türkiye Kadar Sıcak olan nedir? bence işin espirisi burda kaçmış, fazladan olmuş o slogan.
2-Ayrıca çaya da bekleriz diyorsun bari bi çay görselide koysaydın ama çok önemli husus değil.
3-"Dilek" kimdir? Eğer ajansın adı ise "Gökhan YILMAZ" kimdir? iki firma varsa bu tanıtım afişinde biz hangisi ile muhatap olucaz (müşteri olarak)
Bu mesajdan alıntı yap

Gökhan YILMAZ(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 08-01-2010 #3
Gökhan bey nerden başlasam bilemedim!.. Yanlış anlamayın eleştirmeye değil bariz hataları saymak için... Kaldi ki sonra yorum ve eleştiriler için ayrıca değerlendirmek gerekecek.

1- Çaya da bekleriz yazarken "da" ayrı olacak
2- Maabaa işleri yazmışsınız "Matbaa" olucak sanırım
3- Maksimum kalite tamamda minimum kazanc nasıl bir slogandır? tüm reklam metni kurallarına ve yapısına ters bir mantık kesinlikle negatif algı yaratıyor.
Kahvaltıya Buyrun :) yok asla yanlış anlamam 3.5 dk bu kadar oluyor Kahvaltıya Buyrun :) bir tasarım ne kadar hatalı olabilir onu görmüş olduk Kahvaltıya Buyrun :) minimum kazanç söyle, benim hedefim bir işin maliyeti 5 lira tutarsa 3'e satıyorum, ticari taktik , biraz zarar etsemde sonuçta müşteri memnuniyeti önemli Kahvaltıya Buyrun :) şaka biryana, kesinlikle maabaa olmaz, yanlız şuna da katılıyorum, insanlar 1 TL ödeyecekleri bir mala 100 tl ödemeyi daha güvenilir buluyorlar , dilek firmanın adı ama bu tasarımlarla geçen ay iflas ettim Kahvaltıya Buyrun :) artık dilek yok sizin muhatabınız gökhan olsun Kahvaltıya Buyrun :) yorumunuz için tşk ederim ,
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 08-01-2010 #4
Kahvaltıya Buyrun :) yok asla yanlış anlamam 3.5 dk bu kadar oluyor Kahvaltıya Buyrun :) bir tasarım ne kadar hatalı olabilir onu görmüş olduk Kahvaltıya Buyrun :) minimum kazanç söyle, benim hedefim bir işin maliyeti 5 lira tutarsa 3'e satıyorum, ticari taktik , biraz zarar etsemde sonuçta müşteri memnuniyeti önemli Kahvaltıya Buyrun :) şaka biryana, kesinlikle maabaa olmaz, yanlız şuna da katılıyorum, insanlar 1 TL ödeyecekleri bir mala 100 tl ödemeyi daha güvenilir buluyorlar , dilek firmanın adı ama bu tasarımlarla geçen ay iflas ettim Kahvaltıya Buyrun :) artık dilek yok sizin muhatabınız gökhan olsun Kahvaltıya Buyrun :) yorumunuz için tşk ederim ,
Anlayışın ve gayretin için teşekkür ederim, nitekim bende on numara tasarımlar yapamıyorum maalesef, ama en azından dikkat ve özen istiyor bizim meslek... Ve tabi istek, sende bu istek var geriye kalan özen ve dikkat Kahvaltıya Buyrun :)

Bu arada yapma ne olur, maliyeti 5 olanı 2 ye verirsen bidaha batarsın Kahvaltıya Buyrun :) hemde piyasada okları üstüne çekersin, illa yapıcam diyorsan da sloganları pozitif kullanmayı dene, Bu sloganda yanlış olan tek kelime "kazanç" bu müşteriden para çıkıp senin cebine giricek anlamına gelir ve bilinç altı bunu negatif algılar. Maksimum Kalite, Minimum Fiyat demek en basit ama en akıllıcası. Kahvaltıya Buyrun :)
Bu mesajdan alıntı yap

Gökhan YILMAZ(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 08-01-2010 #5
Anlayışın ve gayretin için teşekkür ederim, nitekim bende on numara tasarımlar yapamıyorum maalesef, ama en azından dikkat ve özen istiyor bizim meslek... Ve tabi istek, sende bu istek var geriye kalan özen ve dikkat Kahvaltıya Buyrun :)

Bu arada yapma ne olur, maliyeti 5 olanı 2 ye verirsen bidaha batarsın Kahvaltıya Buyrun :) hemde piyasada okları üstüne çekersin, illa yapıcam diyorsan da sloganları pozitif kullanmayı dene, Bu sloganda yanlış olan tek kelime "kazanç" bu müşteriden para çıkıp senin cebine giricek anlamına gelir ve bilinç altı bunu negatif algılar. Maksimum Kalite, Minimum Fiyat demek en basit ama en akıllıcası. Kahvaltıya Buyrun :)
tamam onur çok tşk ederim gerçekten katkıların ve desteyin için, eksik olma, 5 alıp 3 satarak ne kadar başarılı oluna bilinirki, 3D işlerine gerimi dönsem Kahvaltıya Buyrun :) sanada hayatında başarılar ve maksimum kazançlar
Bu mesajdan alıntı yap
dreamsantana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dreamsantana(33)

Eğitimci / İstanbul

Alt 09-01-2010 #6
Ben daha önceki çalışmalarınızı yorumlarken de söylemiştim. Çalışmalarınızı çok aceleye getiriyorsunuz. Bence hatalı 5 afiş tasarlayacağınıza hatasız veya az hatalı 1 afiş tasarlayın inanın bu daha verimli ve faydalı olacaktır. Hataları zaten Onur arkadaşımız güzel bir şekilde sıralamış.
Bu mesajdan alıntı yap