kalibrasyon ayarında bi sorum var ?

Dijital makineler - kalibrasyon ayarında bi sorum var ? Sponsorlu Bağlantılar mb arkadaşlar benim sorunum kalibrasyon? kalibrasyon ayarını şimdiye kadar hep malzemeye göre sabit şeyler vardır örneğin folyoyu 18 yapardım vinilide 21 ama şimdi artık nedeni bilmeğim bi şekilde ...

Portoloz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Portoloz

Grafiker / Ankara

Alt 12-11-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

mb arkadaşlar benim sorunum kalibrasyon? kalibrasyon ayarını şimdiye kadar hep malzemeye göre sabit şeyler vardır örneğin folyoyu 18 yapardım vinilide 21 ama şimdi artık nedeni bilmeğim bi şekilde hep değişiyor sizden yardım istiyorum sizler neler yaparak bunları çözüyorsunuz
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

turanjs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

turanjs

Baskıcı / Balıkesir

Alt 12-11-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhaba , şu malzemeye göre kalibrasyon ayarı nasıl oluyor?vinill ve folyo da farklı ayarlarmı yapıyosunuz yani? bende bunu merak etmişimdir daha önce duymuştum ama ne nasıl olduğunu bilmiyordum!bu konuda yardımcı olurmusunuz?
ayrıca makinanın marka ve modeli belirt ona göre yardımcı olurlar marka ve model bilinmeden kimse bişey diyemez!
Bu mesajdan alıntı yap

Portoloz

Grafiker / Ankara

Alt 13-11-2008 #3
DGI VTIII - 98DP inkjet Printer dijital baskı makinamız var ve malzemeye göre kalibrasyon ayarım vardı ve gayet ii sonuçlar alabiliyordum arkadaşta sormuş malzemeye göre kalibrasyon ayarı nasıl oluyor diye. Ben önceden folyoda boya dağılacağı için 18 değerini veriyordum kalibrasyonu vinilde 21 veriyordum ama şimdi tam tersini vermeye başladım bırakın onu kendi kendine bi haller oldu bazen ii ikinci baskıyı verince bi garip olmaya başladı bu konuda yardımlarınızı istiyorum
Bu mesajdan alıntı yap
elit reklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elit reklam

Baskıcı / Kocaeli

Alt 13-11-2008 #4
zamanla makinanın ayarları kaçar kendine göre farklı değerler gir dene

turanj, sizin orda imaj reklam da öncü diye bi arkadaş var onunla görüş sana yardımcı olur
3,5 kuruş ver herzaman işini görsünkalibrasyon ayarında bi sorum var ?
Bu mesajdan alıntı yap
aDoBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aDoBe(47)

Grafiker / Gaziantep

Alt 13-11-2008 #5
hava ısısındaki değişiklikler, kullanılan mürekkep, havadaki nem hatta elektrikteki dalgalanmalar bile kalibrasyonun bozulmasına neden olabilir. makinenin rahat ve stabil çalışacağı ortamın iyi düzenlenmesi ve kullandığınız malzelemere göre yatığınız kalibrasyonun yenilenmesi ve sık sık kontrolü sizin sorununuz ve özellikle de makinanınızın kalibrasyonunu kendinizin yapması tabi bunu mutlaka öğrenmek sizin için çok dana sağlıklı ve ucuz bir çözüm olacaktır.

sonuçta teknik destek para ile verilmekte ve yapılan ayrıntılı ama basit bir islem için bir yığın para bayılmak yersiz.
Bu mesajdan alıntı yap
turanjs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

turanjs

Baskıcı / Balıkesir

Alt 14-11-2008 #6
turanj, sizin orda imaj reklam da öncü diye bi arkadaş var onunla görüş sana yardımcı olur
3,5 kuruş ver herzaman işini görsünkalibrasyon ayarında bi sorum var ?
vaay imajı biliyosun :wink: öncü arkadaşımız orada çalışan sanırım öyle mi?
siz nereden elit reklam?
Bu mesajdan alıntı yap
Ahmetboylu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ahmetboylu(31)

Grafiker / Ankara

Alt 17-11-2008 #7
mrb bende troyjet kullanıcısıyım arkadaşımın dediği gibi makinanın çalışma ortamı çok önemli ama ihtimaller arsında bilgisayardan kaynaklanma olasılığıda yüksek bilgisayara tekrar format at ve makinanın kartlarındaki tüm ayarları sıfırla ve yeniden yükle ben bu taktikle çoğu sorunları çözdüm
Bu mesajdan alıntı yap

Portoloz

Grafiker / Ankara

Alt 17-11-2008 #8
siz dijital baskı için hangi bilgisayar programını kullanıyorsunuz? belkide kullandığım programdan kaynaklanıyor olabilir diye düşünüyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Ahmetboylu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ahmetboylu(31)

Grafiker / Ankara

Alt 17-11-2008 #9
color print ve printer control
Bu mesajdan alıntı yap
birolbirinc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

birolbirinc

Baskıcı / Bursa

Alt 25-11-2008 #10
kalibrasyon derken baskı adımımı yoksa kafa ayarlarımı kalibre edilecek pek çok özellik var ama bende sadece malzemede ileri adım değişir. onuda benim programımda baskı esnasında denetliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
ayarinda, ayarında, kalibrasyon, sorum, var