kaliteli export

Edius - kaliteli export Sponsorlu Bağlantılar Degerli ustadlar izledigim divx filmleri ornegin cok kaliteli ve tatmin edici fakat keni sony z5e ile cektigim cok kaliteli goruntuleri normal bir divx film kalitesinde ve boyutu da ...

kaliteli export
batmanli_72 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

batmanli_72

Fotoğrafçı / Batman

kaliteli export

Alt 18-05-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Degerli ustadlar izledigim divx filmleri ornegin cok kaliteli ve tatmin edici
fakat keni sony z5e ile cektigim cok kaliteli goruntuleri normal bir divx film kalitesinde ve boyutu da ortalama 700 mb olmak sartiyla edius ta export yapma sansim varmi aksi taktirde mpeg2 olarak export yapiuyorum ve kalitesi beni hicte tatmin etmiyor normal ham cakim kalitesinin nerdeyse 3 te 1 buna beni cok uzuyor oyle bir kamerayla oyle bir sonuc gercekten husran

poyrazhan abi ozellikle senin bu konuda yardimci olabilecegine inaniyorum simdiden yardimlarin icin tesekkurler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

MIY1988 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MIY1988

Öğrenci (Diğer) / Mardin

Alt 19-05-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ben de .mts formatında çekiyorum ama gel gelelim aynı çekim kalitesinde export hala alamıyorum.Kanallar nasıl alıyor şaşırıyorum. : - S

Yahu Full HD1080"p" çekiyorsun,exportta ise %25 dahi düşmesin istiyorsun.Kesin bir yolu,çözümü nedir,ben de merak ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
poyrazhan55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

poyrazhan55

Yetkili

Fotoğrafçı / Kocaeli

Alt 20-05-2010 #3
Degerli ustadlar izledigim divx filmleri ornegin cok kaliteli ve tatmin edici
fakat keni sony z5e ile cektigim cok kaliteli goruntuleri normal bir divx film kalitesinde ve boyutu da ortalama 700 mb olmak sartiyla edius ta export yapma sansim varmi aksi taktirde mpeg2 olarak export yapiuyorum ve kalitesi beni hicte tatmin etmiyor normal ham cakim kalitesinin nerdeyse 3 te 1 buna beni cok uzuyor oyle bir kamerayla oyle bir sonuc gercekten husran

poyrazhan abi ozellikle senin bu konuda yardimci olabilecegine inaniyorum simdiden yardimlarin icin tesekkurler.

öncelikle bu dediğin codeklerle alakalı yani ediusda bildiğin film kalitesinde bir export alman mümkün değil, ama eğer asıl amacın boyut ise wmv. uzantılı olarak avi bir görüntüyü 10/1 oranında küçültürsün. hatta export etmeden önce görüntünün color corection'ı ile biraz yumuşatmaya çalış renklerini eminim daha göze hoş gelecektir elde ettiğin görüntü. film sektöründe değişik formatlarda export alınır mesela mpg4 yada mkv. ama edius malesef bunları desteklemiyor.
en azından fikir sahibi olabileceğini umuyorum. ama edius 6 da bu sorunun olmayacağını duydum.
Bu mesajdan alıntı yap
MIY1988 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MIY1988

Öğrenci (Diğer) / Mardin

Alt 22-05-2010 #4
Ayrıca EDIUS 5'te nedense export edilebilecek en büyük video boyutu 720X486 : -( Oysa 1920X1080'lerde şu an standart boyutlar.EDIUS 6'nın bu boyutları desteklemesi lâzım.
Bu mesajdan alıntı yap
FotoSeçek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

FotoSeçek

Fotoğrafçı / Kahramanmaraş

Alt 22-05-2010 #5
benimde buyna benzer bir sorunum var benimde yaptığım kayıtları izleyince ekranın sağında solunda gözü rahatsız edecek şekilde boşluk bırakıyor konu açtım bilenler yardım ederse sevinirim kaliteli export
Bu mesajdan alıntı yap
demirhanca isimli Üye şimdilik offline konumundadır

demirhanca(40)

Boardcast Design

Grafiker / Balıkesir

Alt 22-05-2010 #6
Export Ettiğiniz Kart Çok Önemli Ben Bir Televizyoncu Olarak Hiç Bir Şekilde Kalite Düşmesi Yaşamıyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
poyrazhan55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

poyrazhan55

Yetkili

Fotoğrafçı / Kocaeli

Alt 22-05-2010 #7
Ayrıca EDIUS 5'te nedense export edilebilecek en büyük video boyutu 720X486 : -( Oysa 1920X1080'lerde şu an standart boyutlar.EDIUS 6'nın bu boyutları desteklemesi lâzım.
eğer full HD ÇEKTİĞİN BİR GÖRÜNTÜ VARSA VE SENİN EKRAN KARTINDA BUNA UYUMLUYSA BAK SEN O ZAMAN EDİUSTA ÇÖZÜNÜRLÜK DESTEKLİYORMU DESTEKLEMİYORMU.
HATTA EDİUS PANASONİC FİRMASININ P2 KARTLARI(kameranın görüntüyü kaydettiği kartlar 80gb a kadar kayıt alabilen kartlar) İLE SONY FİRMASININ XD CAM FORMATLARINI BİLE DESTEKLİYOR HATTA XDCAM I ŞU AN DESTEKLEYEN BİRKAÇ PROGRAmdan birisi edius
Bu mesajdan alıntı yap
Kistanbullu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Kistanbullu

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 15-03-2014 #8
Export Ettiğiniz Kart Çok Önemli Ben Bir Televizyoncu Olarak Hiç Bir Şekilde Kalite Düşmesi Yaşamıyorum...
Sn. demirhanca. Kalite düşmesi yaşamadan nasıl export ediyorsunuz. Biraz daha açıklayabilir misiniz ?
Bu arada edius 5 kullanıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Grafisayar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafisayar

Grafiker / Bursa

Alt 29-04-2014 #9
Bu edius ile ilgili bir problem değil arkadaşım seninle ilgili kaliteli export

720*486 boyutlarında proje açıp içine hd 1920*1080 görüntü atıyorsun sonrada ediustan bunu çevirmesini istiyorsun kaliteli export

Yanlış proje açmassan sorun kendiliğinden çözülmüş olur kaliteli export
Bu mesajdan alıntı yap
Grafisayar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafisayar

Grafiker / Bursa

Alt 29-04-2014 #10
benimde buyna benzer bir sorunum var benimde yaptığım kayıtları izleyince ekranın sağında solunda gözü rahatsız edecek şekilde boşluk bırakıyor konu açtım bilenler yardım ederse sevinirim kaliteli export
Sorunun projenle ilgili yanlış projede açıyorsun edius'u doğru projede çalıştığında sorun yaşamassın..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları