Kapak Denemem , Yorumlarınızı Bekliyorum

InDesign - Kapak Denemem , Yorumlarınızı Bekliyorum ...

Rodchenko isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rodchenko

Grafiker / Eskişehir

Alt 11-05-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu Adobe Indesign'da ilk denemem. Photoshop kullanıcısıyım yani Adobe programlarına çok uzak değilim. Siz kullanıcıların yorumlarını alarak kendimi geliştirebilirsem çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 11-05-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kendini geliştirebilmen için çalışmanı yerden yere vurmak isterdim ama maalesef beğendim hatta çok beğendim. Kendini geliştiremeyecek böyle kalacaksın yani üzgünüm Kapak Denemem , Yorumlarınızı Bekliyorum ...
Bu mesajdan alıntı yap

Rodchenko

Grafiker / Eskişehir

Alt 11-05-2012 #3
Programı kullanmaya başlamış biri olarak aslında bu eleştiri benim için gerçekten kötü Kapak Denemem , Yorumlarınızı Bekliyorum Mesela Font uyumları yada dengeye ilişkin ufak tefek tüyolar vardır. Yada işte font puntoları. Ufak tefek tüyolar varsa onları da söyleyebilirsin Kapak Denemem , Yorumlarınızı Bekliyorum

Yine de nezaketin için teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

Rodchenko

Grafiker / Eskişehir

Alt 18-05-2012 #4
Kapak Denemem , Yorumlarınızı Bekliyorum Indesign'a yavaş yavaş ısınıyorum herhalde. Eksiklikler varsa ,yazmanız beni çok mutlu eder.

Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
womd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

womd

Hiç Biri / Antalya

Alt 18-05-2012 #5
dergi kapaklarında genelde kişi, dergi isminin üzerine dekupeli olarak taşırılır. ben bu tekniği sevenlerdenim, çünkü kapağa hareketlilik, derinlik kazandırıyor.

birçok font kullanmışsın ve bir bütünlük sağlayamamışsın. kapağın vintage bir havası var. o yüzden ''patrick dempsey'' yazısında kullandığın font ve benzeri fontlar daha şık duracaktır.

''summer style'' yazan yerde de zemin zaten renkli, yazıyı kontur içine almış olman kullandığın kötü fontla birleşince çok basit ve ucuz gözükmüş. yani derginin en üstünde duran o haşmetli vogue yazısına hiç yakışmıyor. Kapak Denemem , Yorumlarınızı Bekliyorum

adobe can, indesign canandır diyerek yazımı noktalamak istiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

Rodchenko

Grafiker / Eskişehir

Alt 19-05-2012 #6
Kapak Denemem , Yorumlarınızı Bekliyorum Yorumun için teşekkür ederim, beni aydınlatacak işime yarayacak ayrınları yazmışsın,çok saol.
Bu mesajdan alıntı yap
_Anathema_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

_Anathema_(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-05-2012 #7
Genel olarak hoş görünüyor. Bende fontlara takıldım. Çok karmaşık geldi gözüme. Özellikle Osman Şimşekcan ki font thoma sanırım hoş durmamış. Fontlarda değişiklik olursa gayet güzel olacağını düşünüyorum. Elinize sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap

Rodchenko

Grafiker / Eskişehir

Alt 19-05-2012 #8
Osman Şimşekcan konusunda kesinlikle haklısın, upload ettikten sonra tırmaladı benim de gözümü...Sana bir sorum daha olacak _Anathema_ , şimdi tasarımlarda sıklıkla kullanılan Helvetica, Verdana,Impact ...vs karakterleri dışında kullandığım herhangi bir font baskıya gönderdiğimde haliyle çıkmayacaktır. Bu durumda klasör içeriğine dahil mi etmeliyim???
Bu mesajdan alıntı yap
_Anathema_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

_Anathema_(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-05-2012 #9
Osman Şimşekcan konusunda kesinlikle haklısın, upload ettikten sonra tırmaladı benim de gözümü...Sana bir sorum daha olacak _Anathema_ , şimdi tasarımlarda sıklıkla kullanılan Helvetica, Verdana,Impact ...vs karakterleri dışında kullandığım herhangi bir font baskıya gönderdiğimde haliyle çıkmayacaktır. Bu durumda klasör içeriğine dahil mi etmeliyim???
Neden çıkmasın ki ? İşi convertli gönderdikten sonra sıkıntı olmaz.
Bu mesajdan alıntı yap

Rodchenko

Grafiker / Eskişehir

Alt 20-05-2012 #10
Convert dediğin PDF olsa gerek , yoksa başka bir formata mı export ediyoruz? Bir de iç sayfa tasarımlarında kullanılan kenarlıklar (asimetik çubuklar vs.) kişinin sanat yönetmenliğine göre değişen şeyler mi yoksa bunlarında template durumu var mı?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları