Kapak Tasarımım

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Kapak Tasarımım ...

Kapak Tasarımım
yusufmersin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yusufmersin

Öğrenci (Diğer) / Mersin

Dosya19

Kapak Tasarımım

Alt 21-02-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Tasarımım Hakkında Yapıcı Eleştri ve Yorumlarınıza İhtiyacım Var. Şimdiden Teşekkürler

Kapak Tasarımım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

alicinki isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alicinki

Grafiker / Ankara

Alt 21-02-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Çorba olmuş. Ama bu tip kitapların kapaklarına da uygun olmuş. Hedef kitleye mesajı verir. Kapakta iki tane isim var. Biri yazarın ismiyse diğeri kim?

Bir de bana Hıristiyan misyonerler tarafından hazırlanmış izlenimi verdi. Neden bilmiyorum, ben de çözemedim.
Bu mesajdan alıntı yap
ozkanozel16 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozkanozel16(37)

Hiç Biri / Bursa

Alt 21-02-2012 #3
Alicinki arkadaşıma katılıyorum, tuzu ve baharatı ayarsız bir çorba olmuş
Belli bir alana ne kadar çok grafik, logo vs. koyarsanız o kadar güzeldir fikri yanlıştır. Yaptığınız işi olabildiğince basit yapınız, daha fazla değil.
Bu kitap kapağı ise, özel isim vs. gibi konular imla kurallarına göre yazılmalı ve bir typografi kullanılacak ise bu yazının bütünlüğünü yada algılanabilirliğini bozmamalı....
Bu kapağın muhtemelen arka tarafıda olmalı, barkod ve diğer bilgileri içeren, o bölümünüde ele almalısınız.

Not: Hz. .... A.S nedir?
Bu mesajdan alıntı yap
grafiker_emrah isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafiker_emrah(28)

Arı Üye

Grafiker / Afyonkarahisar

Alt 21-02-2012 #4
Açıkçası hiç ama hiç olmamış çok karmaşık ve anlamsız geldi bana bence kitap kapağı örneklerine bakmanız lazım. biraz araştırma yapın lütfen...
Bu mesajdan alıntı yap
mersinyusuf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mersinyusuf

Karikatürist / Balıkesir

Dosya19

teşekkürler

Alt 21-02-2012 #5
teşekkürler yorumlarınız için
Hz. Mehdi A.S Hz Muhammedin soyundan gelecek olan kurtarıcının ismi, kitap isminin üst kısmındaki grafikler mehdi a.s ın çıkışıyla ilgili alametler kitap isminin alt kısmındakiler ise Hz. Mehdinin çıkmasını gerektiren alametler. Bu kadar çok karışık olmasının nedeni kapakta tamamen Hz. Mehdi a.s. ın gelmesini gerektiren sebeplere ve geleciğinin alametlerine yer vermek zorunda olmamdı. ( bu kitap tamamen islami amaçla yazılıyor )
yorumlara devam lütfen
Bu mesajdan alıntı yap
muratkeceli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratkeceli

Grafiker / Ankara

Alt 21-02-2012 #6
teşekkürler yorumlarınız için
Hz. Mehdi A.S Hz Muhammedin soyundan gelecek olan kurtarıcının ismi, kitap isminin üst kısmındaki grafikler mehdi a.s ın çıkışıyla ilgili alametler kitap isminin alt kısmındakiler ise Hz. Mehdinin çıkmasını gerektiren alametler. Bu kadar çok karışık olmasının nedeni kapakta tamamen Hz. Mehdi a.s. ın gelmesini gerektiren sebeplere ve geleciğinin alametlerine yer vermek zorunda olmamdı. ( bu kitap tamamen islami amaçla yazılıyor )
yorumlara devam lütfen
bütün nedenleri koymana gerek yok illa koyacağım diyorsan yazı olarak yaz ve bu yazılar kitabın adını oluştursun bu haliyle hiç olmamış
Bu mesajdan alıntı yap
mersinyusuf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mersinyusuf

Karikatürist / Balıkesir

teşk

Alt 22-02-2012 #7
anladım birçok yonuyle haklısınız teşk.
Bu mesajdan alıntı yap
alisalur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alisalur(38)

Grafiker / Konya

Alt 14-03-2012 #8