karakalem çizimi-yorumlarınız bekliyorum

Resim - karakalem çizimi-yorumlarınız bekliyorum Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar bilen birilerine danışmak istedim yeni başladım ben bu karakalem çalışması bu resmide üç dört saate zor çizdim zaten belli oluyordur:smile: nasıl oldu sizce eleştirileriniz bekliyorum şöyle yapsan ...

arda46 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arda46

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 28-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar bilen birilerine danışmak istedim yeni başladım ben bu karakalem çalışması bu resmide üç dört saate zor çizdim zaten belli oluyordur:smile: nasıl oldu sizce eleştirileriniz bekliyorum şöyle yapsan daha güzel olur dediğiniz şeyleri paylaşırsanız sevinirim teşekkürler şimdiden...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

octai isimli Üye şimdilik offline konumundadır

octai

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 30-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
şimdi arda, resim olarak bayağı yeni olduğunu görüyorum. başlangıçta bulunduğun aşamayı, gördüğünü iyi şekilde kağıda aktarabilmeyle geliştirebilirsin.bundan sonrası işin tekniğini öğrenmekle başlar.resimde çok zahmet,sabır gerektiren bir iştir.çalışan organ gelişir mantığıyla düşünürsen,nekadar çok elini çizime yöneltip konsantrasyonunu o biçimde kullanırsan, okadar elin terbiye olur.yamuk çizgiler düzelir.birbirleriyle ilişkili çizgiler atmaya başlarsın.eğer hobi olarak düşünüyorsan 1 ay hevesle çizip sıkılabileceğin bi şeydir bu resim.ama günde 2-3 saat çalışırsan 3 ayda cevap alabilirsin ellerindenkarakalem çizimi-yorumlarınız bekliyorumayrıca albrecht dürer,alessandro boticelli,andrea mantegna,ingres(engır),mikelanj gibi ustalara bakmanı öneririm.hiçbişeyi çizmekten çekinme,bi bardak çizmen bile senin portre deki çizgilerini etkiler.daha iyi ele alırsın formu...neyse daha çok çalışman lazım çok...saygılar,sevgiler..
Bu mesajdan alıntı yap
arda46 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arda46

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 01-05-2010 #3
saol hcm allah razı olsun ben hobi olarak düşünüyorum da 1 yıldır ugraşıyorum dediğiniz 1 ayda sıkılmadım kare üçgen dikdörtgen elime ne geçerse çiziyorum ama işte ancak bu kadar geliştirebildim detayları yapamıyorum mesela gözün başlangıcı gibi yerleri sonra dudak kısmının daha orjinal gözükmesini sağlamak gibi şeyler yapamıyorum bir türlü ama azim ederse insan yaparmıs in dediğiniz gibi düzeltirim bu çizgileri.
Bu mesajdan alıntı yap
octai isimli Üye şimdilik offline konumundadır

octai

Alt 01-05-2010 #4
Burne hogarth pdf - Rapidshare files

şu adresteki burne hogarthın kitaplarına bakabilirsin insan bedenini anlamak içinkarakalem çizimi-yorumlarınız bekliyorum anladığın zaman işler daha kolaylaşacak..
Bu mesajdan alıntı yap
imparator1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

imparator1

Ressam / Van

Alt 01-05-2010 #5
arkadaşım meraba çok çalışmalısınız
görüldüğü kadar orantıda zayıfsınız çok çalışmalısınız ayrıca usta ressamların resimlerini bayağı incelemelisin
Bu mesajdan alıntı yap
orkunboynukısa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

orkunboynukısa

Grafiker / Ankara

Alt 03-05-2010 #6
[email protected] adresini ekle yardımcı olayım elimden geldiğince..
Bu mesajdan alıntı yap
moon108 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

moon108

Alt 08-07-2012 #7
Merhaba.

Size bir kaç görsel ve çizim tekniği ile ilgili bilgi yazdım. Umarım yardımcı olur. Oran orantıyı çözümlemeden yaptığınız tonlamanın hiçbir anlamı yoktur. Tonlama hataları asla örtbas etmez aksine daha çok göz önüne gelir. Size tavsiyem bol bol eskiz çalışın, tonlamaya ilk etapta hiç girmeyin. Resim yapabilmek zaman ister ve sabır.

İnsan Figürlerinde Oran ve Ölçü

İnsan resimleri yaparken vücut parçalarının birbirine olan oranlarına dikkat etmeliyiz. Elbiseli çalışmalarda da bu ölçüler esas alınırsa, yaptığımız resimler, modelin yaşına ve yapısına uygun olur. Resim çalışmalarında baş ölçüsü birim olarak kabul edilirse, yetişkin bir insanda baş, vücudun yedide biri ya da sekizde biri kadar olmalıdır. Zayıf veya şişman, uzun boylu ya da kısa boylu olmak, bu durumu değiştirmez. Bebek ve çocuklarda baş, diğer organlara göre daha büyüktür. Erkekte omuz genişliği, baş genişliğinin iki buçuk katı, kadında ise iki katıdır. Ayak büyüklüğü erkek ve kadında baş ölçüsü kadar, el büyüklüğü ise yüz uzunluğu kadardır. Her iki kolun yanlara açılmış durumdaki uzunluğu, o kimsenin boyu kadardır. Omuzdan dirseğe, dirsekten bileğe kadar olan uzaklıklar biribirine eşittir. Eller aşağı doğru uzatıldığında, parmak uçları, diz ile kalça arasında tam ortaya gelir.
Bu mesajdan alıntı yap

moon108

Alt 08-07-2012 #8

BAŞTA ORAN VE ÖLÇÜ

Gözler, başın tam ortasında yer alır. iki göz arası, bir göz uzunluğu kadardır. Karşıdan görünüşte gözle kulak arası bir göz genişliğine eşittir. Alın, burun ve burunla çene arası aynı uzunluktadır. Kulak, burun hizasında ve burun büyüklüğündedir. Ağzın genişliği, iki göz bebeği arası kadardır. Ağız, burunla alt çene arasındaki uzunluk üç parçaya bölündüğünde, burundan itibaren ilk parçanın bittiği yerdedir. Başın değişik yönlerden görünüşü, yukarıdaki ölçüleri değiştirebilir.
Bu mesajdan alıntı yap

moon108

Alt 08-07-2012 #9

GÖZ BURUN DUDAK VE KULAK ÇİZİMİ

Yüzün çeşitli cephelerden görünüşü, bu organlarımızı değişik biçimlerde gösterir. Model bulursak modelden, model bulamazsak aynadan kendi resmimizi yaparak göz, burun, kulak ve dudak şekilleri hakkında bilgi edinmeliyiz. Bu çizimler özellikle portre çalışmalarında yararlı olacaktır.

Kol ve bacak çizimi (HAREKET):

Hareket eden insan resimlerinde başarılı olabilmek için hareket sırasında kol ve bacakların aldıkları durumları iyi bilmeliyiz. Hareketi meydana getiren kaslardır. Hangi hareketleri, hangi kasların yaptığını öğrenmek için, değişik hareketler yaparak kendi vücudumuzda bunları inceleyebiliriz. Örneklerdeki çizimler, erkek kol ve bacaklarıdır. Erkeklerde kaslar daha fazla gelişmiştir.

EL ÇİZİMİ

İnsan resimlerinde el ve parmakları çizerken çoğu zaman zorluk çekilir. Bunun için bir elimizi model olarak kullanıp diğer elimizle resmini çizmeliyiz. Model olarak kullandığımız elin çeşitli duruş ve eşyaları tutuş şekilleri, elin yapısı ve parmakların birbirine oranlarını bize öğretir.

AYAK ÇİZİMİ

Ayak resmi çizerken, kendi ayağınızı model olarak kullanmanız oldukça zordur. Çeşitli durumlarda ayakların görünüşünü çizebilmek için arkadaşınızı, ya da bir başkasını model olarak kullanabilirsiniz. Çıplak ayak resimlerindeki başarınız, size ayakkabılı insan çalışmalarında kolaylık sağlayacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
Bahtek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bahtek

Grafiker / Hatay

Alt 28-07-2012 #10
dostum pratık ve basıt bı cevap verecem... bu kadar cızım teknıklerının ıcıne gırersen cıkamazsın bu bır.. ıkıncısı resım cızmekten sogursun.. hobı olarak yaptıgına gore cızımın uzerınden bı kac yorum yapayım musadenle... resım ogretmenı olarak konusuyorum ve sanatın teknıklerle degıl o cızen ınsanın yaratıcılık kabılıyetıyle sanat kazandıgına ınanıyorum.. oncelıkle çizgilerin fena değil..ama daha net bu sekılde kullandıgın kesın cızgıler yerıne daha yumusak cızgıler kullanmanı tavsıye ederım ılk asamada.. daha sonra golgelendırmelerını gelıstırerek su resmı muaazzam hale getırebıılecegıne emınım.. gozrsel olarak sımetrıyede ozen gostermen gerekır..y uz yapısı gayet ıyı durumda ama genel baş yapısı bıraz sımetrı dısında.. gorebılmemız ıcın orjınal resm ıde gosterseydın bızlere daha net yorumlar yapabılırdık.. tamamen hayal urunu bı profılsede yıne sımetrı kralını az bucuk cıgnemıssın..ama yeteneklısın bunu bu cızgılerınle gorebılıyorum.. basarılarının ddevamını dılıyorum..sadece golgelendırmelerle o kagııda cok farklı hayatlar kazandırabılırsın kolay gelsın
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları