Karakalem Eğitim Kurumları

Logo Tasarımları - Karakalem Eğitim Kurumları Sponsorlu Bağlantılar Yorumlarınıza... Not: Çalışma Hayal ürünü olup ,iznim olmadan kullanılamaz......

yoSa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yoSa(33)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Alt 07-12-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yorumlarınıza...

Not: Çalışma Hayal ürünü olup ,iznim olmadan kullanılamaz...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Büşra Giritoğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Büşra Giritoğlu(28)

Grafiker / İstanbul

Alt 07-12-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
eline sağlık yosa.ama senden daha iyi bi çalışma beklerdim.K harfi pek olmamış çalışmadan bağımsz kalmış belki daha farklı bir font olsa olabilridi.ama zaten öylesine yapılmış sanırım.
Bu mesajdan alıntı yap

yoSa(33)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Alt 07-12-2008 #3
eline sağlık yosa.ama senden daha iyi bi çalışma beklerdim.K harfi pek olmamış çalışmadan bağımsz kalmış belki daha farklı bir font olsa olabilridi.ama zaten öylesine yapılmış sanırım.
Yorum için teşekkürler lola...

K harfi çalışmadan bağımsız değil. İlk amaç ;kalem ucu olarak algılatmak, sonrasında K harfi okunabilir, ancak okunmasada olur çünkü algıda seçicilik sayesinde beyin ARAKALEM yazısını , KARAKALEM olarak algılar...

200 'e yakın font denedim (keskin hatlı ve bold) kalem ucu ile bağdaşan fontlar içime sinmedi.

Zaten K harfide font değil
,=)

Çalışma öylesine yapıldı, otobüste karaladığım bir çalışmaKarakalem Eğitim Kurumları
Bu mesajdan alıntı yap
Yunus PARLAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yunus PARLAR(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 07-12-2008 #4
Hocam öncelikle eline sağlık. Çalışmaya gelecek olursak bildiğim kadarıyla logoda 5 olmazsa olmaz özellik içinde okunabilir ve algılanabilir olması geçmekte. Çalışmadaki kurgu ne kadar kuvetli olsada okunabilirlik açısından sıkıntı yaratacağı düşüncesindeyim. Saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 07-12-2008 #5
Yosacım emeğine sağlık siyah beyaz çalışmaların göze oldukça tok ve güzel geliyor. Okunma açısından arkadaşlarımla aynı fikirdeyim.
Bu mesajdan alıntı yap
kopukhasan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kopukhasan

Hiç Biri / Antalya

Alt 07-12-2008 #6
bana göre uygulama olarak kaba durmuş
buna sebep olarak da kullanılan font, renk düzeni,
logonun açılı konumlandırılması vs... sayabiliriz
Bu mesajdan alıntı yap

yoSa(33)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Alt 07-12-2008 #7
Hocam öncelikle eline sağlık. Çalışmaya gelecek olursak bildiğim kadarıyla logoda 5 olmazsa olmaz özellik içinde okunabilir ve algılanabilir olması geçmekte. Çalışmadaki kurgu ne kadar kuvetli olsada okunabilirlik açısından sıkıntı yaratacağı düşüncesindeyim. Saygılar.

Yosacım emeğine sağlık siyah beyaz çalışmaların göze oldukça tok ve güzel geliyor. Okunma açısından arkadaşlarımla aynı fikirdeyim.
bana göre uygulama olarak kaba durmuş
buna sebep olarak da kullanılan font, renk düzeni,
logonun açılı konumlandırılması vs... sayabiliriz

Çok teşekkürler Yunus'um , İrem'cim ve Kopukhasan...

Okunaklılık konusunda haklısınız...

Bu çalışmayı yapma amacım daha önce yapılmamış olanı yapmak ve algıda gelişimdi. Şöyleki;

Günde onlarca kez elimize aldığımız kalemin yazı dilindeki ilk harfinin aslında kendinide sembolize edeceğinin farkına varma çabası. İlk aşamada KALEM diye başlamıştı, ancak KALEM kısa bir kelime olduğu için KARAKALEM olarak değiştirdim...KALEM yazısındaki ilk harf olan K'nın aslında karşılığı olan objenin ucunuda simgeleyebileceğinin farkına varmak ilk önceliğimdi.

Bu amaç uğrunda algıyı zorladığımı düşünüyorum,gelişimdeki asıl çabada bu olmalıdır diye düşünüyorum(ki gelişim amaçlı yapılan bir çalışma) , ancak uygulamada sıkıntı olduğu doğru...

İlgi gösterdiğiniz için tekrar teşekkürler...Karakalem Eğitim Kurumları
Bu mesajdan alıntı yap
tirEdsOuL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tirEdsOuL

Grafiker / Düzce

Alt 07-12-2008 #8
nedense ben diğer arkadaşimlarim ile ayni görüş içerisinde değilim.. bana göre kurguda, okunabilirlikte, algıda çok başarili.. tebrikler İnan'im..
Bu mesajdan alıntı yap
a.g.s.l isimli Üye şimdilik offline konumundadır

a.g.s.l

Öğrenci (Grafik) / Samsun

Alt 07-12-2008 #9
SİYAH ve BEYAZ'IN eşsiz uyumu ,font düzeni,yaratıcılık çok başarılı ve etkili olmuş arkadaşım__Emeğine en önemliside_!yüregine saglık_Karakalem Eğitim Kurumları
Bu mesajdan alıntı yap
kopukhasan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kopukhasan

Hiç Biri / Antalya

Alt 07-12-2008 #10
yoSa'dan alıntı bir cümle :
Bu amaç uğrunda algıyı zorladığımı düşünüyorum,gelişimdeki asıl çabada bu olmalıdır diye düşünüyorum(ki gelişim amaçlı yapılan bir çalışma) , ancak uygulamada sıkıntı olduğu doğru...

a.g.s.l. ve tirEdsOuL ' a sormak istiyorum
çalışmanın mimarı bile uygulamada sıkıntı olduğunu söylüyorken
size bu yorumları yazdıran düşünce nedir merak ediyorum (!)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
egitim, karakalem, kurumlari