Karakalem Öğrenmek İstiyorum.

Karakalem - Karakalem Öğrenmek İstiyorum. ...

Alt 21-10-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yaşım 16 Belki geç bir başlangıç yaşıdır çizim için.Ancak içimdeki istek dolasıyla bu işi yapmak istiyorum amatörce olsa bile.Sizin gibi grafikerler tarafından eğer yardım alabilirsem ne mutlu bana.

Öncelikle;
Çizim'e başlangıç yapılırken hangi çizimlerden başlanmalıdır(geometrik vs. gibi)
Daha sonrasında hangi çizimler yapılmalıdır..

Herkeze iyi günler..

Yardımlarınız İçin Şimdeden Teşekkür Ederim.

Saygılar..:angel:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
SHGİPTAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SHGİPTAR

Grafiker / İstanbul

Alt 21-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sevilen birşey yapılmak istenirse bence yaş önemli değil
Ve siz çok gençsiniz, deneyin bence
Ben ilk başladığımda beyaz buruşuk bir kağıt parçasını tam 2 hafta günde 5 saat kadar çizmiştim
Beyaz kağıtta ışık gölge ifadeleri iyi alınıyor bence
Bu şekilde başlanabilir
Yada herhangi bir obje alınıp değişik açılardan çizmeye ve gölgelendirmeye çalışmak lazım
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 21-10-2008 #3
Bu yorumun benim üzerimde büyük bi etkisi olucak emin olabilirsinKarakalem Öğrenmek İstiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
SHGİPTAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SHGİPTAR

Grafiker / İstanbul

Alt 21-10-2008 #4
O zaman çalışmaya başlayın bakalım :smile:
Buraya koyarsınız çalışmalarınızı ben ve diğer arkadaşlarım yönlendirmeye çalışırız sizi bilgilerimiz doğrultusunda
Kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
MehmetBaran isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MehmetBaran(41)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 21-10-2008 #5
Naçizane fikrim...
Önce karakalem bölümündeki düşünceleri, çizimleri bol bol incele... mutlaka şevk veren çıkacaktır... herhangi birini defalarca çizmeye çalış... sabırlı ve hevesli olursan başarırsın...

ben çocukluğumdan beri çiziyorum, son 7 yıldır sanırım tek çizgi çizmedim... kişisel sıkıntı yüzünden...

kalemleri, kağıtları gördükçe içim gidiyor... sanırım yaptıklarına aşk ile bağlanırsan her zaman başarır ve uzak kaldığında fena özlersin...

çok çalışırsan başarırsın...

[...]
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
Alt 22-10-2008 #6
Teşekkürler çok düşüncelisiniz..
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 13-12-2008 #7
öncelikle sabretmeyi bilmelisin defalarca cizersin defalarca silersin ögrenenene kadar yılmadan pesetmeden çalışmalısın bikerede olucak die bi şart yok ....Karakalem Öğrenmek İstiyorum.
En basitinden önce geometrik çizgilerden baslaman daha iyidir senin için
Bu mesajdan alıntı yap
istanbullu34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

istanbullu34

Öğrenci (Diğer) / Eskişehir

Alt 08-07-2010 #8
Yaşım 16 Belki geç bir başlangıç yaşıdır çizim için.Ancak içimdeki istek dolasıyla bu işi yapmak istiyorum amatörce olsa bile.Sizin gibi grafikerler tarafından eğer yardım alabilirsem ne mutlu bana.

Öncelikle;
Çizim'e başlangıç yapılırken hangi çizimlerden başlanmalıdır(geometrik vs. gibi)
Daha sonrasında hangi çizimler yapılmalıdır..

Herkeze iyi günler..

Yardımlarınız İçin Şimdeden Teşekkür Ederim.

Saygılar..:angel:

Konu için çok geç kalınmış belki ama ya sizin yada başka arkadaşların işine yarayabilecek bir kaynak önerebilirim size karakalem34 gurubunun çıkardığı bir cd ile görsel konular ve videolu dersler bulunmaktadır bu işte başlangıçtaysanız işinize yarayacağından emin olabilirsin,eğer kursa gitdebilme imkanın yoksa(benim gibi) şiddetle tavsiye ederim ben çok faydasını gördüm Karakalem Öğrenmek İstiyorum.eace1:
Link vermek yasakmı bilmiyorum onun için yazmıyorum isteyen arkadaşlar bana pm atarsa nereden teymin edebilecekleri hakkında bilgi verebilirm...
Sanatla Kalın...
Bu mesajdan alıntı yap
cemre.. isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cemre..

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 17-07-2010 #9
bna yardmcı olun lütfn karakalem az cok çizsmde el çizemiyorum.. sizce ne yapmalıyım ..?
Bu mesajdan alıntı yap
puRgatoRy.. isimli Üye şimdilik offline konumundadır

puRgatoRy..

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 20-07-2010 #10
Bu konuda bende çok iyi sayılmam ama kendimce el çizebildiğimi düşünüyorum.Bana kalırsa öncelikle iyi gözlemle(ben öyle yapıyorumKarakalem Öğrenmek İstiyorum. resimden çizecksen çizdiler nerden nereye gidiyor onu anla,iyi gör sonra başla kağıda çizmeyeKarakalem Öğrenmek İstiyorum. umarım başarırsın ..
Yanlış birşey aktarmak istemem büyüklerimizdende yorumlar gelirse sevinirm Karakalem Öğrenmek İstiyorum.
herkese başarılar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Tags
istiyorum, karakalem, karakalem dersleri, nasıl öğrenilir, ogrenmek, İstiyorum, öğrenmek, Örenmek