Karakter stillerini nasıl kaydedebilirim?

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Karakter stillerini nasıl kaydedebilirim? ...

K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 17-09-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Illustrator CS4'te bir belge karakter stilini (Character Style) diğer belgede de kullanmak istiyorum. Karakter stilini diğer belgelere nasıl aktarabilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 22-09-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yazı eğer konvertli değilse yazıyı seçebilir ve uygulamak istediğin yazının üstüne Eyedroopper (kısa yolu I) ile uygulama yapabilirsin ama söylemek istediğin bumuydu bilmiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 23-09-2009 #3
Cevap için teşekkürler fakat bu değildi. Oluşturduğum karakter stilleri var. Ben bu karakter stillerini preset ya da benzeri bir dosyasına aktarmak, sonra da her hangi bir bilgisayarda AI'de herhangi bir dökümanda kullanmak istiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 23-09-2009 #4
Önceki konulardan şöyle bir yanıt buldum..Eğer bahsettiğin buysa?

Bir şekil çizdikten sonra, window'dan symbol paletini açarız. Bu palete çizdiğimiz şekli sürüyerek bırakırız, karşımza gelen panelde isteğe bağlı olarak çizimimize bir isim veririz. Böylelikle bir symbol elde etmiş oluruz. Sonra bir alan açarız ve Tools panelinden "Symbol Sprayer Tool" aracımızı alıp alanın içinde sürükleri, çizipte symbol paneline attığımız şekil homojen olarak dağılır.

İkinci bir yol ise; yine bir şekil çizeriz bu çizdiğimiz şekli window'dan swatch panelini açıp oraya sürükleyip bırakırız. Böylelikle çizdiğimiz şekli bir renk gibi elde ederiz. sonra bir alan açarız ve alanın içine çizdiğimiz şekli renkmiş gibi veririz.
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 24-09-2009 #5
İlgilendiğin için teşekkürler ama bunlar değil malesef. Karakter stillerini bilen ve kullanan birileri yardımcı olabilir sanırım.
Bu mesajdan alıntı yap
instinct isimli Üye şimdilik offline konumundadır

instinct

Grafiker / İstanbul

Alt 07-10-2009 #6
Template yöntemi bence işine yarar. önce boş bir sayfa açıp karakter stillerini oluştur. sonrada save as tamplate yapıp kaydet daha sonra yeni bir sayfa açarken sürekli new tamplate i kullan kaydettiğin boş tamplate sayfası karakter sitillerini her açtığında karşına çıkarır.
Bu mesajdan alıntı yap
sinan_ad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sinan_ad

Grafiker / İstanbul

Alt 07-10-2009 #7
bahsettiğin şey bildiğim kadarıyla illustrator'de yok. freehand'de bu olay çok kolay ama bu programda ben de bulamadım.
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 15-03-2010 #8
Template yöntemi bence işine yarar. önce boş bir sayfa açıp karakter stillerini oluştur. sonrada save as tamplate yapıp kaydet daha sonra yeni bir sayfa açarken sürekli new tamplate i kullan kaydettiğin boş tamplate sayfası karakter sitillerini her açtığında karşına çıkarır.
İyi fikir, teşekkürler. Fakat yine de tam çözüm değil, böyle basit bir özelliğin Illustrator gibi bir yazılımda olmaması da ilginç.
Bu mesajdan alıntı yap
Unicorn Design isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Unicorn Design

Grafiker / İstanbul

Alt 15-03-2010 #9
dostum window menüsünün en altında type var oradan character style ve paragraph style'i menülerini aç. Sanırım aradığın şey bu olsa gerek.
Bu mesajdan alıntı yap
ADAMINbiri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ADAMINbiri

Grafiker / İstanbul

Alt 15-03-2010 #10
Belgende Karakter stillerini filan oluşturduktan sonra, belgeni normal ai belgesi olarak kaydet... Daha sonra yeni belgeni açtığında Window/type/Character Stiyles'i aç, üst sağ oktan "Load Character Stiyles" de, az önce kaydettiğin belgeyi seç, Oraya kaydettiğin bütün stiller, yeni belgeye gelecektir....
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları