karakter yüksekliği ayarlama?

Corel Draw - karakter yüksekliği ayarlama? ...

agra isimli Üye şimdilik offline konumundadır

agra(36)

Hiç Biri / Hatay

Alt 19-11-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar. belki çok basittir ama x4 de karakter yüksekliği (phosohotaki vertically scale gibi) nasıl ayarlanıyor . paragraph formatting de character - word bölümlerinde bulamadım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

agra(36)

Hiç Biri / Hatay

Alt 19-11-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşlar bu konuda bilgisi olan yok mu? matbaada bir işte takılıp kaldım acil yardım bekliyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 19-11-2008 #3
Arkadaşım.. phosohotaki vertically scale gibi dersen.. yazıyı yazdıktan sonra ok ile seç etrafında çıkan 6 tane noktanın üst ortadakinden tutarak yukarı doğru çek.. uzat..

yada yazı seçiliyken ( ok ile ) size kısmından kilit işaretini kaldırıp sadece vertical kısmına istedğin ölcüyü gir ve enter'la...

Aşağıda iki yöntemi anlatan tek görselvar.. benimki x3 ama olsun aynı işlem..

Bu mesajdan alıntı yap

agra(36)

Hiç Biri / Hatay

Alt 20-11-2008 #4
arananadam belirtmeyi unutmuşum. ben tamda bu anlattığını paragraph yazı stili içinde iken yapmak istiyorum. bu işlemi paragraph içinde yapınce yazının kendisi değil yazı çerçevesi ebatı değişiyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 20-11-2008 #5
Yazı içinde yapmanın yolu yok.. photoshoptada aynı mantık... çünkü ordakide tam anlamıyla bir paragraf text değil.. en kolay yolu yazı bittikten sonra CTRL+F8 ile convertto artistic text yapıp yine çekmek. =) tabi benim bilgim dahilinde olmayan bi yöntem varsa arkdaşlar yardımcı olur.. ancak zannetmiyorum böyle bi secenek olacağını.. zaten uzun bir yazıda çirkin olacaktır...
Bu mesajdan alıntı yap
kopukhasan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kopukhasan

Hiç Biri / Antalya

Alt 20-11-2008 #6
arananadam belirtmeyi unutmuşum. ben tamda bu anlattığını paragraph yazı stili içinde iken yapmak istiyorum. bu işlemi paragraph içinde yapınce yazının kendisi değil yazı çerçevesi ebatı değişiyor.
paragraf text'le çalışma ısrarın neden peki?
sonuçta ikisi de text
paragraf text'te yazının orijinalliğini bozamazsın
artistic text ile yapılır senin dediğin olay
Bu mesajdan alıntı yap

agra(36)

Hiç Biri / Hatay

Alt 26-11-2008 #7
Yazı içinde yapmanın yolu yok.. photoshoptada aynı mantık... çünkü ordakide tam anlamıyla bir paragraf text değil.. en kolay yolu yazı bittikten sonra CTRL+F8 ile convertto artistic text yapıp yine çekmek. =) tabi benim bilgim dahilinde olmayan bi yöntem varsa arkdaşlar yardımcı olur.. ancak zannetmiyorum böyle bi secenek olacağını.. zaten uzun bir yazıda çirkin olacaktır...
ama fotoşoptada (artık photoshop yazmaktan bıktım okunduğu gibi yazacağım) paragraf alanında iken yatay ve dikey boyutlandırma yapılabiliyor.
ayrıca convertlendiğinde bir anlamı kalmıyor. çünkü bir daha düzenleme imkanı kalmıyor.
Bu mesajdan alıntı yap

agra(36)

Hiç Biri / Hatay

Alt 26-11-2008 #8
paragraf text'le çalışma ısrarın neden peki?
sonuçta ikisi de text
paragraf text'te yazının orijinalliğini bozamazsın
artistic text ile yapılır senin dediğin olay
kopukhasan kardeş ısrarım şu yüzden; çalışmamda tab ve sekme kullndım. malum artistik yazıda bunları kullanamıyoruz . o yüzden paragraf yazı tipi kullanmak ama aynı zamandada fotoşoptaki veya indesignda olduğu gibi paragraf içinde iken boyutunu değiştirmek istiyorum ama corelde gördüğüm kadarıyla bu mümkün değil. amam yinede bilen varsa yazarsa sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
kopukhasan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kopukhasan

Hiç Biri / Antalya

Alt 26-11-2008 #9
kopukhasan kardeş ısrarım şu yüzden; çalışmamda tab ve sekme kullndım. malum artistik yazıda bunları kullanamıyoruz . o yüzden paragraf yazı tipi kullanmak ama aynı zamandada fotoşoptaki veya indesignda olduğu gibi paragraf içinde iken boyutunu değiştirmek istiyorum ama corelde gördüğüm kadarıyla bu mümkün değil. amam yinede bilen varsa yazarsa sevinirim.
tek yolu paragrafı convertleyip dilediğin boyuta getirmek
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
ayarlama, karakter, yuksekligi