Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi

Forum Duyuruları - Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sponsorlu Bağlantılar Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Bilişim Topluluğu'nun göndermiş olduğu mesajı sizlerle yorumsuz olarak paylaşıyorum. Merhaba, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Bilişim Topluluğu olarak her hafta pazartesi günleri haftanın bilişim sitesini seçiyoruz. Bu ...

Cahit GÜLDEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cahit GÜLDEN(54)

Eğitimci Grafiker

Grafiker / İstanbul

Alt 03-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Bilişim Topluluğu'nun göndermiş olduğu mesajı sizlerle yorumsuz olarak paylaşıyorum.

Merhaba,

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Bilişim Topluluğu olarak her hafta pazartesi günleri haftanın bilişim sitesini seçiyoruz. Bu haftanın bilişim sitesi grafikler.net seçilmiştir. Ayrıntılı bilgi KMÜ Bilişim Topluluğu Resmi İnternet Sayfası
Topluluğumuz hakkında ayrıntılı bilgi:
Biz Karaman ili Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi´nde 2 yıldır faaliyet gösteren bir topluluğuz. Yeni öğretim yılında gerekli düzenlemeler ve eklemeleri yapmak için güncelleme çalışmalarına başladık. Bu nedenle topluluğumuz hakkında sayfamızda yeterli bilgi yok. Ancak çok kısa sürede eklenecektir.
Bizim her yerde vurgulamak istediğimiz ve uyguladığımız ana iki unsur şudur :
- Bilişimde özenli Türkçe kullanımı
- Temel Bilişim dallarını üniversitemizde tanıtmak

Sizlerinde sanal bir ortamda söz hakkınız olduğunu düşünerek, bu konuları benimsemenizi ve kendi istekleriniz doğrultusunda yaymanızı temenni ederek ayrıntılı bilgi veriyorum.

- Bilişimde Özenli Türkçe Çalışması
Kısaca bahsedecek olursam,
Bu çalışmamız Bilişim Vakfı tarafından başlatılmış olup, bizlere kadar gelmiş ve sürekli bir şekilde devam edebilecek bir projedir.
Proje yöneticisi olan Emeritüs Prof. Dr. Tuncer ÖREN hocamızın ufak bir sözü ile yeterli açıklamayı yapmış olacağımı düşünüyorum.
" Öz Türkçe değil, özenli Türkçe kullanalım. "
Bu konuda daha ayrıntılı bilgi almak isteyeceğinizi düşünerek bir bağlantı veriyorum.
- Bilişimde Özenli Türkçe konusunda Tuncer Ören'in yazı,sunu, söyleşileri ve diğer etkinliklerive bu konudaki çalışmalarına gönderme yapan yazı ve kaynaklar
- Sayfada 2009 kategorisinde resmi olarak adımız geçmektedir.

- Temel Bilişim dallarını üniversitemizde tanıtmak
Genel olarak İnternet, Programlama, Grafik vb. türleri okulumuza gelen gerek seminer, gerekse tanıtım panelleri olarak üniversitemizde tanıtmak.
Bu konuyla ilgili Konya EQMatica firması ile okulumuzda şirketsel eğitim bazlı Visual Studio.NET tabanlı çalışmalar yürütülmektedir.
Ayrıca Açık kaynak kodlu, özgür yazılım olan Linux ve diğer birimleriyle alakalı seminerler ve tanıtımlar okulumuzda yapılmaktadır.

Sitenizi de bu yıl aldığımız grafik dersleri ile ilgili belge ve bilgileri verdiği için haftanın sitesi olarak seçtik.
Umarım bahsettiğim konular hakkında bizlere ufak ta olsa destek gösterir ve bu çalışmalara yardımcı olursunuz.
Ayrıca her türlü seminer vb. organizasyonlar düzenliyoruz. Programlama ve grafik tasarım için seminer hedeflerimiz var bu konuda bir düşünceniz varsa lütfen bizlerle paylaşınız.
İyi çalışmalar dileğiyle.

Dilimize sahip çıkalım.
Takıldığımız yerlerde alttaki linki tıklayalım.

TIKLA

'Basit bir kimse en küçük bir eleştiriye çıldırır,
akıllı adam ise kendini eleştirenlerin,
kendisiyle tartışanların düşüncelerini kapmaya çalışır.'

L. Ron Hubbard

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

özzlemm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özzlemm

Grafiker / Ankara

Alt 03-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu çok güzel birşey gerçekten...:alkis:

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ailesinin başarıları duyulmayı hak ediyor..

Paylaşım için çok teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
Rüveyda SALIK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rüveyda SALIK

MissGraphic

Grafiker / Bursa

Alt 03-11-2009 #3
Gurur duydum. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi
Daha nice gururlara Grafikerler.net. =)

Bu mesajdan alıntı yap
g.ecglr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

g.ecglr(30)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Alt 03-11-2009 #4
bu öncelikle yöneticilerimizin; sonra da hepimizin başarısı Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi
:alkis: :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

Teşekkürler emeği geçen herkese :flower:

yaşasın Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi

TÜM RENKLERİYLE BİZ BİR AİLEYİZ...
Bu mesajdan alıntı yap
poseidon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

poseidon

Grafiker / Yurtdışı

Alt 04-11-2009 #5
Grafikerler.net`in olusumunda emegi gecen herkese, ayrica bugune getiren butun uyelerine tesekkur ederim. Umarim ileride daha iyi yerlere gelecegiz...
Bu mesajdan alıntı yap
sevgiden-iz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevgiden-iz

Hiç Biri / Ankara

Alt 30-06-2010 #6
Tebrikler Grafikerler.net

Çok anlamlı ve onur kaynağı bir paylaşım.

Emeği geçen herkese yeniden, daha çok başarılar. :alkis:
Bu mesajdan alıntı yap