Karayolu trafik güvenliği afiş tasarımı yarışması

Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları - Karayolu trafik güvenliği afiş tasarımı yarışması ...

Cahit GÜLDEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cahit GÜLDEN(54)

Eğitimci Grafiker

Grafiker / İstanbul

Alt 14-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

KARAYOLU TRAFİK GÜVENLİĞİ
AFİŞ TASARIMI YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

KONU : Karayolu trafik güvenliğine ilişkin olarak afiş tasarımlarında kullanılabilecek konular:
Genel olarak trafik kurallarına uymanın önemi
*Aşırı Hız
*Yakın Takip
*Kırmızı Işık İhlali
*Alkollü Olarak Araç Kullanımı
*Emniyet Kemeri Kullanımı
*Kask Kullanımı
*Çocuk Oto Koltuğu Kullanımı
*Sürüş Esnasında Cep Telefonu Kullanımı
*Yaya Güvenliği
*Bisiklet, Motorlu Bisiklet ve Motosiklet Güvenliği
*Karayollarında Gürültü Kirliliği
*Hatalı Sollama
*Şerit İhlali
*Yaya Geçitleri ve Alt-Üst Geçitler
*Yorgun ve Uykusuz Araç Kullanımı

AMAÇ :Yol kullanıcıları olan sürücü, yolcu ve yayaların trafik bilgi ve bilincinin artırılması, vatandaşlarımızın ilgisinin trafik güvenliğine yöneltilmesi, trafiğin bir kültür, bir yaşam biçimi olduğunun benimsetilmesi ve elde edilecek materyallerin bilgilendirme çalışmalarında kullanılması.
YARIŞMA KOORDİNASYON BİRİMLERİ:
Yürütme Birimi :
T.C. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü
Destek Birimi:
Armas Elektronik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

YARIŞMACILAR:Yarışma, seçici kurul üyelerinin yakınları dışında gerçek - tüzel kişi ve yaş grubu ayrımı gözetilmeksizin bireysel veya toplu halde herkesin katılımına açıktır.

YARIŞMA KURALLARI :
Eserlerle Gönderilecek Bilgi ve Belgeler : Hazırlanan eser, içeriğinde katılımcının adı-soyadı, T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, iletişim bilgileri ile “Eserin bizzat tarafımca/tarafımızca/kurumumuzca yaratıldığını, daha önce benzer nitelikli bir yarışmaya katılmadığını, özgün ve telif haklarının satılmamış olduğunu taahhüt ederim/ederiz. Yarışma şartnamesi tarafımca/tarafımızca/kurumumuzca okunmuş, telif haklarının 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında bedelsiz ve süresiz olarak Emniyet Genel Müdürlüğü’ne geçeceği başta olmak üzere tüm şartları kabul ederim/ederiz.” yazısının bulunduğu başvuru dilekçesi ile birlikte teslim edilecektir.

Eserlerin Kullanım Hakkı : Yarışmaya katılan bütün eserlerin her türlü telif hakkı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında bedelsiz ve süresiz olarak T.C. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait olacaktır. T.C. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü yarışma yolu ile elde ettiği bu eserleri yapımcısının ismini kullanarak televizyon, internet ve diğer her türlü ortamlarda yayımlama; katalog, broşür, afiş, kitap, ajanda, takvim, dergi, CD, video ve diğer ortamlara alarak yayınını ve dağıtımını yapma, ayrıca yurt içi ve yurt dışındaki eğitim ve kültür kurumlarına gönderme ve eğitim etkinliklerinde kullanma hakkına sahip olacaktır.
*Afişler 50 x 70 cm boyutlarında, dikey olarak tasarlanmalıdır.
*Eser yaratıcı ve özgün olmalıdır.
*Temayı etkili bir şekilde ifade eden bir slogan hazırlanacak ve afişte kullanılacaktır.
*Afiş hazırlama tekniklerine uygun olmalıdır.
*Seçici Kurul, tasarımcıya afiş üzerinde değişiklik yapmasını önerebilir. Bunun için ödül dışında bir ödeme yapılmaz.
*Yarışmacılar eserlerini 9 Ekim 2009 günü mesai bitimine kadar aşağıdaki iletişim adresinde olacak şekilde şahsen veya posta yolu ile gönderecekler veya 2 Ekim 2009 tarihine kadar İl/İlçe Emniyet Müdürlükleri Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri veya Büro Amirliklerine teslim edeceklerdir. Bu tarihten sonra ulaşan başvurular kabul edilmeyecektir.

YARIŞMA JÜRİSİ VE GENEL DEĞERLENDİRME:
Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı’nca belirlenecek 5 kişiden oluşan jüri eserleri değerlendirecektir.

YARIŞMA TAKVİMİ:
Katılım Başlangıç ve Bitiş : 01.06.2009 – 09.10.2009
Genel Değerlendirme : 12.10.2009 – 16.10.2009
Sonuçların Duyurulması : 19.10.2009

*Yarışma sonuçları, yukarıda belirtilen tarihte Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı’nın internet sitesi ::.. TRAFİK HİZMETLERİ BAŞKANLIĞI ..:: aracılığıyla duyurulacaktır.

ÖDÜLLER:
1.lik Ödülü 5.000 TL.
2.lik Ödülü 4.000 TL.
3.lük Ödülü 3.000 TL

*Dereceye girenlere ayrıca Başarı Belgesi ve Plaketi verilecektir. Değerlendirme jürisi, derecelerden herhangi birinde ödüle layık eser bulamaz ise, o derece için ödül verilmeyecektir.

ÖDÜL TÖRENİ: Ödül töreni 23.10.2009 günü saat 14.00’te Ankara’da yapılacaktır. Dereceye giren eser sahipleri törene çağrılacaktır.

YARIŞMA MERKEZ YÜRÜTME KURULU:
Yarışma Merkez Yürütme Kurulu, Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Daire Başkanlığı personelinden oluşur. Bu kurul yarışmanın sekretarya görevini yürütür

DİĞER KOŞULLAR:
T.C. İçişleri Bakanlığı proje ile ilgili değişiklik yapma hakkını internet sitesinden önceden duyurmak kaydıyla saklı tutar.

POSTA ADRESİ:
Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı
İlkadım Caddesi No:89 Dikmen / ANKARA

İLETİŞİM:
Tel : 0312 412 25 85 - 412 25 87
Faks : 0312 468 91 43
E-Posta :

Dilimize sahip çıkalım.
Takıldığımız yerlerde alttaki linki tıklayalım.

TIKLA

'Basit bir kimse en küçük bir eleştiriye çıldırır,
akıllı adam ise kendini eleştirenlerin,
kendisiyle tartışanların düşüncelerini kapmaya çalışır.'

L. Ron Hubbard

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

reborn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

reborn

Grafiker / İstanbul

Alt 15-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Eserlerin Kullanım Hakkı : Yarışmaya katılan bütün eserlerin her türlü telif hakkı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında bedelsiz ve süresiz olarak T.C. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait olacaktır. T.C. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü yarışma yolu ile elde ettiği bu eserleri yapımcısının ismini kullanarak televizyon, internet ve diğer her türlü ortamlarda yayımlama; katalog, broşür, afiş, kitap, ajanda, takvim, dergi, CD, video ve diğer ortamlara alarak yayınını ve dağıtımını yapma, ayrıca yurt içi ve yurt dışındaki eğitim ve kültür kurumlarına gönderme ve eğitim etkinliklerinde kullanma hakkına sahip olacaktır.
ÖDÜLLER:
1.lik Ödülü 5.000 TL.
2.lik Ödülü 4.000 TL.
3.lük Ödülü 3.000 TL
*Dereceye girenlere ayrıca Başarı Belgesi ve Plaketi verilecektir. Değerlendirme jürisi, derecelerden herhangi birinde ödüle layık eser bulamaz ise, o derece için ödül verilmeyecektir.

bedavadan tasarım yani açıklaması
Bu mesajdan alıntı yap
By Ömrüm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

By Ömrüm

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İstanbul

Alt 16-07-2009 #3
ben gönderdim bile :S
Bu mesajdan alıntı yap
Lilliput isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Lilliput(26)

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 17-07-2009 #4
Bende katılmak istiyorum fakat acıklanacağı tarıhlerde benım okulum var :S
Bu mesajdan alıntı yap
vatandas2009 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vatandas2009

Grafiker / İstanbul

Alt 18-07-2009 #5
bu kadar konu çeşitliliğinden bir veya bir kaç konuya odaklanıp yada geneline odaklanıpta afiş tasarlamak zor iş. bence bu yarışmadan afiş çıkma ihtimali uzak görünüyor bana göre.
Yinede yarışmaya katılacak arkadaşlara başarılar.
Bu mesajdan alıntı yap
AlperCADiROGLU isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AlperCADiROGLU

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 22-07-2009 #6
Bu afişte benim bu sitede ki ilk tasarımım;
Bu mesajdan alıntı yap
ozday isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozday(36)

Grafiker / Kayseri

Alt 23-07-2009 #7

Artık tüm yarışmalar birbirine benzemeye başladı nedense..
Sağlık bakanlığı, voleybol federasyonu, eskişehir valiliği... daha adı aklıma gelmeyen türlü yarışmalar böyle sonuçlanıyor.

Emek ve zaman hırsızlığı yapılıyor. Ben bu tür yarışmaları protesto ediyorum ve uzun zamandır da katılmıyorum, katılmayı da düşünmüyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
AlperCADiROGLU isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AlperCADiROGLU

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 25-07-2009 #8
Bu yaptığımı alırsa para istemem, alsınlar afiş yapsınlar bedava Karayolu trafik güvenliği afiş tasarımı yarışması
Parasız iş mi olur lakyn...
Bu mesajdan alıntı yap
drps isimli Üye şimdilik offline konumundadır

drps(27)

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 07-08-2009 #9
ya bu afişte hangi logoyu kullanıcaz TRAFİK HİZMETLERİ BAŞKANLIĞI nın logosunu bulamadım hiçbiyerde. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
nosradamus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nosradamus

Grafiker / Ankara

Alt 07-08-2009 #10
Logo koymana gerek yok bence, sonuçta amaç yukarıdaki konularda tasarım yapmak, tasarımlar beğenilirse onlar gerekli logoları koyarlar zaten.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları