Kare Barkod

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - Kare Barkod Sponsorlu Bağlantılar Merhaba Arkadaşlar ben bir grafik tasarımıma kare barkod katmak istiyorum ama nasıl yapıldığını bilmiyorum yardımcı olursanız çok memnun olurum...

Kare Barkod
photocell isimli Üye şimdilik offline konumundadır

photocell

Grafiker / Adana

Kare Barkod

Alt 06-09-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar ben bir grafik tasarımıma kare barkod katmak istiyorum ama nasıl yapıldığını bilmiyorum yardımcı olursanız çok memnun olurum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Majestic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Majestic(31)

İzmir Grafiker

Grafiker / İzmir

Alt 12-09-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Corel Draw için QR Code oluşturmayı anlatayım.
Öncelikle CreateQRCode macrosunu indiriniz gelen dosyayı ise
C:\Program Files (x86)\Corel\CorelDRAW Graphics Suite X5\Draw\GMS dosyasının içine kopyalayınız daha sonra corel draw programını açıp alt+shift+f11 tuşlarına basarak macro manageri açıyoruz açılan macro managerdan QRCode V1 macronuzuN altında yer alan
CreateQRCode tıklayın önünüze açılan pencerenin text kısmına barcode da okunacak bilgileri yazın ve son olarakda Get QR Code butonunu tıklayın.
Yalnız bu barcode bitmap olur vektörele çevirmek içinse barkode seçili iken yukarıda açılan menülerden trace bitmapa tıklayın oradan outline trace'e ve ordan da line trace'i seçtiğinizde barkodunuz vektörel olur renklerine müdahale edebilirsiniz. kolay gelsin

''Farklı Düşün, Farklı Kal...''
NGrafik Katalog

Bu mesajdan alıntı yap