kare hosting logo çalışması

Logo Tasarımları - kare hosting logo çalışması ...

Alt 22-09-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

olumlu veya olumsuz yorumlarınızı bekliyorum arkadaslar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Barış Akgün isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Barış Akgün

Grafiker / İstanbul

Alt 22-09-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
logo cok goz yoruyo 2 lemeler yapılmıs ama ben basarılı bulmadım pek acılcası cok basıt kalmıs gıbı geldı logo bana ayrıca hostıng anlamını tasımıyor logo yanı ınsaat fırması gıbı geldı bana bence bırazdaha calısmalısnız elınıze saglık
Bu mesajdan alıntı yap
Ebru ANIL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ebru ANIL

Grafiker / Bursa

Alt 22-09-2008 #3
logonuzdaki tekrar veya gölge gözü fena şekilde yoruyo
baskı halini düşünüyorumda makinadan hatalı basılmış gibi durucaktır
bence ya tekrarı yok edin yada biraz daha çalışın derim
saygılarımla...
Bu mesajdan alıntı yap
blackpearl isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blackpearl(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-09-2008 #4
Arkadaşların yorumlarına şunu ekleyebilirm; logoya ilk baktığımda firmanın adını ARE HOSTING olarak okudum..Yapmış olduğunuz amblem logodan birz kopuk kalmış gibi..
Bu mesajdan alıntı yap
tango-mm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tango-mm(58)

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 22-09-2008 #5
Logoda kullandiginiz sekil kareden ziyade dikdörtgen olmus, gölgelendirmeler konusunda ebrux arkadasin fikirlerine katiliyorum
Bu mesajdan alıntı yap
AlpaslanCelik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AlpaslanCelik

Grafiker / Bayburt

Alt 23-09-2008 #6
guislerle logoyu çok boğmuşsun ki ilk yorumda zaten eleştiri almışsın ikinci olarak diyeceğim ve aklında kesinlikle bulundurman gereken şeyde oval köşeleri kesinlikle photoshop ta çizme vectorel programlar kullan logo için logo tasarımına efekt katmak istiyorsan belki ozaman ps desteği al başarılar
Bu mesajdan alıntı yap
elkor84 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elkor84

Grafiker / Ankara

Alt 23-09-2008 #7
çizimin içindeki k harfi firma adının are olarak okunmasına neden olmuş.algı sorunu yaratmamak için kareyi bütün olarak yazabilirsiniz.logo çalışmaları yaparken vektörel programlar kullanmanızı öneririm.ileride baskı aşamalarında sorun yaşamazsınız.kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

art

Eğitimci / Trabzon

Alt 23-09-2008 #8
kare gibi yalın ve net bi formun ismini taşıyan firmanın simgesi bu kadar detaylı olmamalı bence...
Bu mesajdan alıntı yap
erdemirs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erdemirs(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 23-09-2008 #9
First of all kare hosting logo çalışması HOSTING hacım, HOSTİNG diye yazarsak yanlış oluyor, nitekim "İ" ingilizce de kullanılmıyor.

Logo ciddi bir şekilde kullanılmak üzere hazırlanıyorsa tavsiyem bir grafiker arkadaştan rica edilmesi, çünkü bundan sonra yapacağın denemede de kullanılabilir bişi çıkacağı kanısında değilim, ben işin ciddiyetine bağlı olarak yorum yapıyorum elbet de.. Yoo kendimi geliştirmek için diyorsan, çabaların devam etmeli elbet de..

Logo ile ilgili yorumlara gelirsek, çok göz yoran bir renk, belki bu kadar yoğun kullanılmasa bu kadar göz yormayabilirdi. Renk geçişleri falan ekstradan göz yoruyor, daha sade kullanılıp logoya biraz da siyah renk katılabilirse daha güzel daha uygun olacağı kanısındayım.. "Are Hosting" gibi okunuyor şeklinde yapılan yorumlara kesinlikle katılıyorum, bütünlük sağlanamadığı için olsa gerek bu da. "K" harfi çok ayrı duruyor. Hosting'e bağlı bir tasarım gözükmüyor, hiç bir şekilde anlatmıyor hadiseyi, he anlatmasa da olabilir belki ama daha düzgün bir logo, daha dikkat çekici, tasarım kurallarına hakim bir logo olması gerekli.

Kolay Gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
inanhuseyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

inanhuseyin

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 24-09-2008 #10
Logo ile ilgili yorumlara gelirsek, çok göz yoran bir renk, belki bu kadar yoğun kullanılmasa bu kadar göz yormayabilirdi. Renk geçişleri falan ekstradan göz yoruyor, daha sade kullanılıp logoya biraz da siyah renk katılabilirse daha güzel daha uygun olacağı kanısındayım.. "Are Hosting" gibi okunuyor şeklinde yapılan yorumlara kesinlikle katılıyorum, bütünlük sağlanamadığı için olsa gerek bu da. "K" harfi çok ayrı duruyor. Hosting'e bağlı bir tasarım gözükmüyor, hiç bir şekilde anlatmıyor hadiseyi, he anlatmasa da olabilir belki ama daha düzgün bir logo, daha dikkat çekici, tasarım kurallarına hakim bir logo olması gerekli.

Kolay Gelsin.
Katılıyorum ve küçük bir ilavem var;

Hosting Firması için, bilişim dünyası içeren, enazından çağrıştıran bir logo yapabilirsiniz.

Başarılar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
Çalışması, hosting, kare, logo