Karel-iş inşaat şirketi logo çalışması

Logo Tasarımları - Karel-iş inşaat şirketi logo çalışması ...

abbascoo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

abbascoo(40)

Webmaster / Amasya

Alt 28-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba, asıl işim web programcılığı ancak bir arkadaşım benden, şirketine logo yapmam için rica etti tasarımdan pek anlamam ama ben de elimden geleni yaptım, yorumlarınızı bekliyorum.

SİYAH ZEMİNLİ OLAN ARAÇ ÜZERİNDE VE EVRAKLARDA UYGULANACAK, MAVİ ZEMİNLİ OLAN KATALOG DA KULLANILACAK
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ANIL YÜNCÜ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ANIL YÜNCÜ(28)

Öğrenci (Diğer) / Nevşehir

Alt 28-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
birinci çalışma güzel ama ikinci çalışma hiç hoş değil Karel-iş inşaat şirketi logo çalışması renk seçimi çok yanlış olmuş
Bu mesajdan alıntı yap
Özgür Aziz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Özgür Aziz

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 28-07-2009 #3
Bemcede 1.Çalışma güsel Karel-iş inşaat şirketi logo çalışması
Bu mesajdan alıntı yap
mawi06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mawi06

Grafiker / Ankara

Alt 28-07-2009 #4
ilk çalışma güzel ellerine sağlık ikinci çalışmayı yok et kimseler görmesin Karel-iş inşaat şirketi logo çalışması)
Bu mesajdan alıntı yap
ALOR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ALOR(56)

Grafiker / İstanbul

Alt 28-07-2009 #5
1. Çalışmanız güzel olmuş,ellerinize sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
sovale80 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sovale80(37)

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 28-07-2009 #6
bence 1. çalışma daha iyi...
ellerinize sağlık..
Bu mesajdan alıntı yap

abbascoo(40)

Webmaster / Amasya

Alt 28-07-2009 #7
2. çalışma da hosunuza gitmeyen renkler mi yoksa çizgilerdeki kırılmalar mı ?

Renkler için düşünüyorsanız şöyle diyim, mavi renk ağırlıklı katalog üzerine çalısıyoruz örnekleri altdaki linklerden görebilirsiniz. '. çalısma o nedenle farklı renkler kullanıldı. Altdaki linklerden katalog denemelerime de göz atarsanız sevinirim. Asıl işim grafikerlik değil. web programcısıyım ama arkadasım rica etti kendisine katalog ve logo çalışması yapdım ama nekadar basarılı oldum acaba Karel-iş inşaat şirketi logo çalışması

Katalog denemelerimide inceleyip akıl fikir ve bilgi verriseniz sevinirim.

Ve sormak istediğim bişey de: tasarımları photoimpact da yapıyorum ve 700/800 pixel ölçülerini kullanıyorum. baskı için bu ölçüler uygunmudur. Linklerdeki demo çalışmalarımı inceleyip o değerli bilgilerinizi ve yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.

http://img269.imageshack.us/img269/18/sayfares304m.gif

http://img269.imageshack.us/img269/6095/nkapak.gif

http://img269.imageshack.us/img269/6...fares304m2.gif

http://img269.imageshack.us/img269/6844/nkapak4.gif

http://img269.imageshack.us/img269/5...fares304m3.gif

http://img269.imageshack.us/img269/6078/nkapak3.gif

http://img269.imageshack.us/img269/3976/nkapak2.gif
Bu mesajdan alıntı yap
SayBorG isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SayBorG(35)

Grafiker / İzmir

Alt 29-07-2009 #8
birinci logonuz ile ikinci logo arasında büyük farklılıklar var. aradaki fark sadece renklerden ibaret değil. ama geren renk olsun, gerek çizim olsun ilk logo daha hoş. mavi tonları çok soğuktur. ayrıca beyaz zemin üzerindeki açık mavi K harfi pek belirgin olmamış. katalog renkleri olarak mavi belki olabilir ama katalog 4 renk baskı yapılacağına göre logonun da bu tonlarda olmasına hiç gerek yok. siz kataloğunuzu mavi yapın ama logo olarak siyahlı logoyu kullanın derim ben.

kullandığınız program olarak logo gibi çizimlerde vektör tabanlı Adobe Illustrator, Corel Draw veya Freehand kullanmanız daha iyi olacaktır. bu programlarla bu tip bir logonun çizimini daha kolay yapabilirsiniz. ayrıca vektörel programlarda yaptığınız çalışmaları istediğiniz boyutlarda sıkıntısızca bastırabilirsiniz. illa photoimpact kullanacaksanız bile logoyu yüksek çözünürlükte çalışın. yani pixeli değil dpi değerleri yüksek olsun. bu tip çalışmalarda 300 dpi kullanmanız yerinde olacaktır. bu sayede en az sıkıntı ile baskı yapabilirsiniz.

iyi çalışmalar dilerim...
Bu mesajdan alıntı yap

abbascoo(40)

Webmaster / Amasya

Alt 29-07-2009 #9
Logo yu katalog üzerinde ilk hali ile denedim ancak çok sırıttı.
1 logo çizip çizdiğim logonun begenilmesiyle bu işi kıvıracagımı sanıyordum ama SARBORG arkadaşımın detaylı yorumlarını okudukdan sonra daha çok mesafeler kat etmem gerektiğini anladım. İlle de bu işde gelişmek istiyorsam sanırım photoimpact ile aramdaki 5 yıllık aşka son vereceğim Karel-iş inşaat şirketi logo çalışması
Bu site de vektör kelimesinin çok sık kullanılır oldugunu gördüm, nedir bu vektör bir ölçü birimimi veya bir kodlaam ismi felan mı .
DPI değeri dediğinzi renk kalitesimi oluyor yoksa ölçek mi ?
Bu mesajdan alıntı yap
SayBorG isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SayBorG(35)

Grafiker / İzmir

Alt 29-07-2009 #10
emin olun doğru bir yolda ilerliyorsunuz. en azından başkalarının çalışmalarını kopyalayıp kendine uyarlayanlardan değilsiniz anladığım kadarıyla. bir yola girip bu yolda çabaladıktan sonra olmayacak şey yoktur.

ben de ilk başta amatör uğraşlarımı paintshop programı ile yapıyordum ve çok iyi olduğunu zannediyordum. ancak photoshop ile tanıştıktan sonra aradaki farkları gördüm. yıllarca ezbere kullandığım programı bırakıp photoshop'a yönelmek zorunda kaldım. ama buna değdi.

vektör konusunda sitede güzel bir anlatım yer almakta. aşağıdaki linkten detaylı bilgi alabilirsiniz.
Vektörel Nedir?

DPI ise bir resim dosyasının çözünürlüğünü en üst düzeyde etkileyen etkendir. "dots per inch" yani "inç başına düşen nokta" anlamına gelmektedir. bu bilgisayarda resime bakarken biraz etkilidir ama baskıya geçildiğinde arada dünyalar kadar fark olur. normal şartlarda rastladığınız resim dosyaları 72 dpi dır. yani resmin 1 inç uzunluğundaki bir bölgesinde 72 adet nokta var demektir. baskı kalitesi için yaygın olarak kullanılan değer ise 300 dpi dır. bu da yine 1 inç uzunluğundaki yere 300 adet nokta düşmesi anlamına gelir. uzunluk ölçüsü olarak inç belirlediğiniz iki resim düşünelim. 10inç x 10inç boyutunda olsunlar. 72 dpi ile hazırlanmış resim 720 x 720 pixel olacaktır. 300 dpi olan ise 3000 x 3000 pixel olacaktır. ama kağıda basıldığında aynı boyutta olacaklar. ve 300 olan diğerine göre çok daha fazla detay içeriyor olacak.

umarım açıklayıcı olabilmişimdir, daha fazla bilgi edinmenizi kendinizi geliştirmeniz açısından tavsiye ederim. ayrıca umarım hatalı bir anlatımım olmamıştır.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları