karikatür çizimi hakkında (önemli)

Serbest Çalışmalar - karikatür çizimi hakkında (önemli) ...

ElazigLee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ElazigLee

Grafiker / Elazığ

Alt 26-12-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

degerli arkadaşlarım.... yeni girecegim iş konusunda ilk çalışmam karikatür denemeleri olacak... ve ben bu konuda tecrubeli diilim.... siz degerli arkadaşlarımdan yardım istiyorum... karikatür çizimi hakkında bilgisi olanlar varsa lütfen buraya yazsınlar... teşekkür ederim... herkese iyi çalışmalar. ( Corel Draw 12)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

graffi3D isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graffi3D

Grafiker / İstanbul

Alt 28-12-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Öncelikle kağıt kalemle çizmenizi tavsiye ederim. Çok tecrübeli olmadığınızı sölemişsiniz.
Bu yüzden direk bilgisayarda başlamak zor olur.
Ve kendinize bir tip oluşurun. Yani kendi karakter çizginizi oluşturun.
Çünkü karikatür öznel olmalı diye düşünüyorum.
Her karikatürde farklı tipde objeler ve insanlar olmasın.
Benim düşündüklerim bunlar. Kolay gelsin, iyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 28-12-2009 #3
Pardon!..

Yani, karikatür böyle tavsiyelerle kotarılabilecek sıradan, herkesin yapabileceği bir angarya mıdır?

Birine karikatür çizdirecek birinin, o işi ehline yaptırmak gibi bir kaygısı yoksa.. O işten alamadığınız emeğiniz söz konusu olduğunda "hak"tan söz edebilecek misiniz?

Bu kadar mı basit?
Bu mesajdan alıntı yap
hakanyeles isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hakanyeles

Ressam / Çanakkale

Dosya19
Alt 28-12-2009 #4
Pardon!..

Yani, karikatür böyle tavsiyelerle kotarılabilecek sıradan, herkesin yapabileceği bir angarya mıdır?

Birine karikatür çizdirecek birinin, o işi ehline yaptırmak gibi bir kaygısı yoksa.. O işten alamadığınız emeğiniz söz konusu olduğunda "hak"tan söz edebilecek misiniz?

Bu kadar mı basit?
:artipuan:
Bu mesajdan alıntı yap

ElazigLee

Grafiker / Elazığ

Alt 30-12-2009 #5
Pardon!..

Bu kadar mı basit?
beni yanlış anladınız.... ben sıfırdan başlayıp karikatür çizmek cabasında degilim... benim amacım var olan bi karikaturu vektorel olarak çizmek.. bunun icin hangi yontemleri kullanabilirim onu sormuştum.. ama konunun bu yone cekilmesi şaşırttı beni.. tabikide kullandıgım bir kaç yontem var.. ve işimde de başarılıyım... corel kullanıorum... amacım farklı yontemler bulmak...
Bu mesajdan alıntı yap

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 30-12-2009 #6
beni yanlış anladınız.... ben sıfırdan başlayıp karikatür çizmek cabasında degilim... benim amacım var olan bi karikaturu vektorel olarak çizmek.. bunun icin hangi yontemleri kullanabilirim onu sormuştum.. ama konunun bu yone cekilmesi şaşırttı beni.. tabikide kullandıgım bir kaç yontem var.. ve işimde de başarılıyım... corel kullanıorum... amacım farklı yontemler bulmak...
Haaa!.. Eveeet!.. Ben yanlış anlamışım... :sweating:

Diğer arkadaşlar da yanlış anlamııışş!.. :tongueout:

"Karikatürü vektörel olarak çizmenin, diğer herhangi bir şeyi vektörel olarak çizmekten(/kopyalamaktan) ne farkı var ki?" diye de sorMUyorum..

Kolay gelsin. karikatür çizimi  hakkında (önemli)
Bu mesajdan alıntı yap

ElazigLee

Grafiker / Elazığ

Alt 31-12-2009 #7
Haaa!.. Eveeet!.. Ben yanlış anlamışım... :sweating:

Diğer arkadaşlar da yanlış anlamııışş!.. :tongueout:

"Karikatürü vektörel olarak çizmenin, diğer herhangi bir şeyi vektörel olarak çizmekten(/kopyalamaktan) ne farkı var ki?" diye de sorMUyorum..

Kolay gelsin. karikatür çizimi  hakkında (önemli)
pfffffffffffff
Bu mesajdan alıntı yap
burak kara isimli Üye şimdilik offline konumundadır

burak kara

Karikatürist / İzmir

Alt 31-12-2009 #8
Diğer arkadaşlardan aldığınız tepki gayet yerinde sayın ElazıgLee. bu işlerle uğraşan biri olsanız buraya bu başlığı açmaya cesaret bile gösteremezdiniz. Yaptığınız işin grafikerlik kısmını bilemem tabi. Ama sizi kınamak bir yana, size bu konuda işi veren zihniyete ne desek az gelir. Tevekkeli değil orandan düzenden nasiplenmemiş, bir halta benzemeyen, zevksiz çizimler almış yürümüş piyasada.
Bu mesajdan alıntı yap
kerrigan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kerrigan

Hiç Biri / Muğla

Alt 31-12-2009 #9
Pardon!..

Bu kadar mı basit?
Aslında o kadar da basit. Çizecek/söyleyecek bir fikriniz olsun, bunu basit geometrik şekillerle oluşturduğunuz bir çizimle anlatabilirsiniz.

@ElazigLee Videos Posted by Erdil Yasaroglu: Bir Komikaze Karikatürünün Filmi [HQ] | Facebook burada Erdil Yaşaroğlu'nun tablet kullanımını gösteren bir video var. Vektörel çizimle alakası yok ama yine de ilgini çekebilir.
Bu mesajdan alıntı yap

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 31-12-2009 #10
...Çizecek/söyleyecek bir fikriniz olsun.......
Aynen öyle.. Çok haklısınız..

...bunu basit geometrik şekillerle oluşturduğunuz bir çizimle anlatabilirsiniz.
......
Buna ustalık deniliyor sanırım..

Sonuç olarak, mesajınızdan alıntıladığım her iki (önemli) konu için de birikim gerekmez mi?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları