Karikatür Yapımı

Photoshop - Karikatür Yapımı ...

Karikatür Yapımı
farketmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır

farketmez

Hiç Biri / İstanbul

Karikatür Yapımı

Alt 10-07-2016 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Merhaba videoda ki gibi karikatür yapımına yardımcı olabilecek olan var mı? video çok hızlı (yavaşlatmama rağmen) ve anlatım yapılmamış. Türkçe anlatımlarda bu kadar profesyonel karikatür yapımına denk gelmedim.

Sponsor Links

Matbuu.com Reklamları

grafi5907 isimli Üye şuanda  online konumundadır

grafi5907

Grafiker / Ankara

Alt 10-07-2016 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
neresini anlamadınız ? zamanıyla( sn) beraber yazabilirseniz anlatayım.
Bu mesajdan alıntı yap

farketmez

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-07-2016 #3
Hocam valla brush ile yaptığım çizimlere kadar herşey normal. Çizimden sonra oluşturduğu layer olsun, kullandığı efektler olsun hiç birine yetişemiyorum video'da Karikatür Yapımı (zaten genelinde kısayol kullanıyor sanırım)
Bu mesajdan alıntı yap
grafi5907 isimli Üye şuanda  online konumundadır

grafi5907

Grafiker / Ankara

Alt 12-07-2016 #4
çizimden sonra boyayacağın alanın layeri seçiliyken boş layer açıp boyayacağın layerin bi altına alıp boyamalısın (böylelikle çizgiler boyanmamış olur) saç ve montun boyama işlemi bitince suratı boyamak için ilk resimden bi tane dublicate yapıp
filter > artistic > poster edges seçip sağdaki ayarlardan yüzün tonlarının en güzel olanını bulup okeylemelisin yine bir boş layer açıp bu kez layeri alta almadan yüzü tonlarına uygun boyamalısın yalnız burada videoda çok hızlı geçiyor örnek bir karikatür açıp renklerini eyedropperle kopyalayıp yüzü bu renklerle boyamalısın( ya da kendi seçeceğin renklere de boyayabilirsin) her renk tonu için bir layer açıp boyarsan hata olursa sonradan düzeltme şansın olur işin bitince bu layerleri istersen birleştirebilirsin (boyamaları boş layerler seçiliylken yapmalısın)işlem bitince de asıl ve kopye resmin gözlerini kapamalısın ki sadece senin yaptıkların kalsın.
aklına takılan olursa yine çekinmeden sorabilirsin
Bu mesajdan alıntı yap

farketmez

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-08-2016 #5
Grafi5907 hocam çok teşekkür ederim yardımlarınız için ama beceremedim bir türlü. Detaylı anlatımını veya daha iyi anlatımlı bir video nereden bulabilirim? Bur da ki arkadaşların zamanlarını çalış detaylı anlatım istemem ayıp olur.
Bu mesajdan alıntı yap