karınca yardım lütfen

Freehand - karınca yardım lütfen Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar bunu çizmeye çalıştım ki çizdimde ama bi türlü içini boyayamadım yani nasıl yapılıyor yardım edermisiniz?...

karınca yardım lütfen
yusufmercan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yusufmercan(26)

Öğrenci (Grafik) / Ankara

karınca yardım lütfen

Alt 02-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

karınca yardım lütfen

arkadaşlar bunu çizmeye çalıştım ki çizdimde ama bi türlü içini boyayamadım yani nasıl yapılıyor yardım edermisiniz?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mac_ist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mac_ist(43)

Grafiker / İstanbul

Alt 02-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Boyamak veya renk vermek istediğin bölüm neresi? Ayrıca hangi programı kullanıyorsun? Biraz daha detay vermen gerekli...
Bu mesajdan alıntı yap

yusufmercan(26)

Alt 02-04-2009 #3
öncelikle kullandığım program freehand 11 ve karıncanın içini resimdeki gibi boyamak istiyorum .
ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim karınca yardım lütfen
Bu mesajdan alıntı yap

mac_ist(43)

Grafiker / İstanbul

Alt 02-04-2009 #4
Öncelikle dolgu vermek istediğin her alan mutlaka kapalı olmalı. Bunu nasıl anlarsın. Object panelinde çizimi seçtiğinde Close işaretli olmalı. Daha sonra renk panelinden dolgu veya çizgi için sırasıyla 1. kutu dolgu, 2. kutu çizgi ve 3. kutu her ikisi seçeneklerinden birini seçerek renk verebilirsin. Diyelim ki renk panelindeki renkler yok veya bu renkleri kullanmak istemiyorsun. Yeni bir renk veya özel bir renk istiyorsun. O zamanda renk panelinin sağ üst köşesindeki bölümü tıklayıp özel renk arşivlerinden bir renk seçebilir veya Color Mixer ile yeni bir karışım hazırlayıp bunu renk paneline sürükleyebilirsin. Kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap

yusufmercan(26)

Alt 02-04-2009 #5
çok teşekkür ederim hemen yaptım çok sewindim ya 2 gundur uğraşıyorum ama yapamadım bende kalemle falan boyamaya çalışıodum oda hiç güzel durmuyor o yzden hemen buraya yazıyım dedim tekrardan teşekkür ederim

+
Bu mesajdan alıntı yap

mac_ist(43)

Grafiker / İstanbul

Alt 03-04-2009 #6
çok teşekkür ederim hemen yaptım çok sewindim ya 2 gundur uğraşıyorum ama yapamadım bende kalemle falan boyamaya çalışıodum oda hiç güzel durmuyor o yzden hemen buraya yazıyım dedim tekrardan teşekkür ederim

+
Sitenin amacı da bu zaten. Ama sorularında yeterli detayı mutlaka vermelisin. Yoksa yardım etmek isteyenler için de zor olur cevaplamak. Başarılar...
Bu mesajdan alıntı yap