Kartvizit baskı öncesi düzenleme ?

Baskı Öncesi - Kartvizit baskı öncesi düzenleme ? ...

CemN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

CemN

Yrd. Grafiker / İstanbul

Dosya23

Alt 11-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar,

Forumda birçok yazı var, baskı öncesi kartvizit yollamakla ilgili. Birçoğunu okudum. Ancak bazı yerlerde halen tereddütlerim kaldı. Bu işi yapan birçok kişi olduğundan, tecrübeli insanlardan yardım rica ediyorum.

Elimde 3000 adet basılmak üzere olan, üç ayrı türde (tasarım olarak farklı) kartvizit bulunmakta. Ancak bu kartvizit tasarımlarından iki tanesinde resim bulunmakta. (Mecburen olması gerekiyor)

Ben bu kartvizitleri yaparken CMYK modda, illüstratör cs4 de yapıyorum. Ancak resimleri illüstratör'de yapılan tasarıma çağırıp bütün işi orada bitirir, pdf olarak kaydedip matbaaya götürürsem, baskı aşamasında resimlerde netlik bozulması vs gibi sorunlar yaşar mıyım ? (300 DPI Resimler)

Ayrıca, kartvizitlere otomatik cross atıyorum, arka plan beyaz. Kesim için başka bir şey yapmam gerekir mi ? (Köşelere yaklaşan tasarım, yazı yok.)

Geri kalan ayarlamaları biliyorum. Bu kartvizitler yurtdışına gidecek ve kurumsal bir imaj niteliği taşıdığı için özensiz olmaması ve özensiz yerlerde basılmaması gerekiyor. (Hepsinin aynı boyut ve standartda düzgün kesilmesi vb.)

Son olarak da, kartlara resim basılacağı için, resimde tramları belli etmeyecek, gereken netliği sağlayacak, fazla ince olmayan bir kağıt türü olması gerekiyor. Dolayısıyla hangi kağıt türüne basılması gerekir ?

(Selafon, gofre vb. şeyler uygulanmayacak.)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

CemN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

CemN

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 12-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sayın moderator, konu silinebilir. Anlaşılan forumda işi bilen kimse yok.
Bu mesajdan alıntı yap
burockdesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

burockdesign

Grafiker / Kayseri

Alt 04-04-2010 #3
bencede...
Bu mesajdan alıntı yap
M.gebes isimli Üye şimdilik offline konumundadır

M.gebes(25)

Öğrenci (Grafik) / Kocaeli

Alt 25-06-2010 #4
eğer pdf nin çözünürlüğünü yükelte biliyorsan öyle yap dene sorun çıkmazz çıkar diye düşünüyorsan resimleride gönder onlar orda değiştirsinler.
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 25-06-2010 #5
300 dpi resimleri Gerçek boyutu ile kullanmışsanız, yani çağırdığınız yerde büyütmediyseniz, nerde basarsanız basın net çıkacaktır... Tabi fotoğrafların kendileri net değilse 1300 dpi bile yapsanız bişey değişmez...

otomatik cross verdirebilirsiniz...

Kağıt işi veya seçimi kartvizit işinde detay noktadadır. fotoğraf baskılı işlerde bildiğimiz kuşe/mat kuşe lerden şaşarsanız sonuçları tahmin edemezsiniz.

bununla beraber japon bristol başarılı bir kağıttır ( sahtesi olmasın ama )

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap