Kartvizit baskıya nasıl gitmeli

Kartvizit Tasarımları - Kartvizit baskıya nasıl gitmeli ...

mervan37 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mervan37

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 24-10-2016 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Kartvizit dosyası nasıl açılmalı cmyk rgb boyutu bunların genel özellikleri nedir arkadaşlar yardım!
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Matbuu

Hasan ÇELİK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hasan ÇELİK(28)

Grafiker / Bolu

Alt 27-10-2016 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Çalışacağın programla alakalı bir durum aslında, Photoshop harici bir program (CorelDraw, illustrator vs.) cmyk formatlıdır, tabi ki ayarlarını rgb olarak düzenlemez isen. Matbaada güzel sonuçlar almak istiyorsan nacizane fikrim cmyk çalışman. Boyuta değinecek olursam aslında o konuda da çeşitli rivayetler mevcut. Genelde kullanılan standart ölçü 84x51mm'dir. Bunu da çalışacağın matbaadan bilgisini alırsan daha sağlıklı çalışmalar yapabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
jardelao isimli Üye şimdilik offline konumundadır

jardelao

Grafiker / Edirne

kartvizit baskıya

Alt 6 Gün önce #3
her matbaada ölçüler değişmekte ama 84x51 mm olarak geneli kullanıyor
göndereceğin kartvizit belirttiğimiz ölüçülerde olup bıçak kesim payı unutulmadan ona göre bir yerleşim yapılmalıdır aksi takdirde tasarımın biraz zaiyata uğraya bilir
son olarak büyük matbaalar bildiğim kadarıyla hepsi cmyk çalışııır onun için seçeceğin resimlerin ton farkı yaratmasını istemiyorsun cmyk olmasına özen göster umarım anlatıklarım bi işe yararKartvizit baskıya nasıl gitmeli
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
#kartvizit #photshop