Kartvizit (çalışmam) Murat PEHLİVAN

Kartvizit Tasarımları - Kartvizit (çalışmam) Murat PEHLİVAN ...

Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 25-12-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Boş durmamak adına yapılmış bir çalışma...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ataaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ataaa

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 28-12-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
kelebeği cıkartıyorum ve dıyorumki;

''bu kartvizit kımınse gercekten ciddi çalısn cok iyi ve işini bilen bir grafiker''

az ve öz ama dediğin gibi kelebek hariç Kartvizit (çalışmam) Murat PEHLİVAN

nacızane yorumum emegıne saglık...
Bu mesajdan alıntı yap

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 28-12-2009 #3
Ata değerli yorumun için teşekkür ederim.
Kelebek yorumunu erkek olmana bağlıyorum.
Biliyosunki meslek cinsiyet ayrımı yapmaz Kartvizit (çalışmam) Murat PEHLİVAN ama yalan söylemicem bir an benide düşündürmedi değil Kartvizit (çalışmam) Murat PEHLİVAN)
Bu mesajdan alıntı yap
ataaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ataaa

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 28-12-2009 #4
meslek cinsiyet ayrımı yapmaz ama sen yapmıssın hemen Kartvizit (çalışmam) Murat PEHLİVAN

konunun benım erkek yada kadın olmamla bır alakası yok.senın yanlıs tercıhınle alakası war Kartvizit (çalışmam) Murat PEHLİVAN

grafıkte onemlı olan gorunen herseyın yekpare sekılde bır butunu temsıl etmesıdır ancak algıda basarılı bır ız bırakır.

arkada kullandıgın fon zaten bılındık duvar kagıdı fıcalarından bırı..onun dösendıgı duvarları dusun ve ıcındekı mobılyaları mesela...genelde art nouveau ve gothic anlayısla tasarlanmıs mobılyalar vs. olur.

demek ıstedgım kelebek eklentını gereksız buluyorum senın o agır ve class arka planın uzerıne gelerek işi bilerek değilde tesadüfi ortaya cıkardıgının ızlenımını verıyor bakana. ayrıca erkek oldugumdan oraya erkeksi bir görsel koysaydın da aynı seyı soylecektım Kartvizit (çalışmam) Murat PEHLİVAN (işin esprısı yanlıs anlama lutfen)

onemlı olan guzel gorunenlerı bır araya toplamak degıl topladıgın seylerden ortak bır guzellık cıkarmaktır.

eger kelebek olcaksa ılla arka fonu daha canlı ve kelebegın haraketını kaldırabılcek bır arka plan kullanmanı tavsıye edebılırım sana

ama arka plan ıyı dıyorsan kelebek ve arkasındakı ucuş efektını(!) yenıden gozden gecırmenı tavsıye ederım

yada nie pembe bir ton? fontun gibi beyaz kullansan daha sade ve hos durmazmı?

emegıne saglıkk nacızane goruslerım umarım kırmamısımdır Kartvizit (çalışmam) Murat PEHLİVAN kolay gelsın..
Bu mesajdan alıntı yap

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 28-12-2009 #5
Eğer cinsiyet ayrımı yapsaydım, emin ol kelebek yerine başka birşey kullanırdım veya Murat yerine Zeynep yazardım Kartvizit (çalışmam) Murat PEHLİVAN. Tasarım bu şekilde oldukca sade diye düşünüyorum. Eğer kelebeği çıkarırsam tasarım ozaman yarım olur, kelebek olması şart değil ama tamamlayıcı herhangi bir çizgi kesinlikle olmalı.

Kelebek hepimize baharı, rengarenk çiçekleri, hatırlatabilir, buda o nu herhangi bir kreş kartvizitlerinde yada bahar şenlikleri afişlerinde göreceğiz anlamına gelmiyor.
Zarifliği, zamanın değerini belirten her noktada herşekilde kullanılabilir Kartvizit (çalışmam) Murat PEHLİVAN)

Biz grafikerler herzaman ince çizgiler üzerinde oynarız, ortalıkta görünmeyen kahramanlar gibiyiz..
Bu nedenle grafikeri, tasarımı ifade eden zarif bir çizgi kullanmak istedim, bunun yanında siyah ve kırmızının herzaman iyi ikili olduğunu hepimiz biliyoruz, Kırmızı ve siyah yeterince asil ve esrarengiz Kartvizit (çalışmam) Murat PEHLİVAN) Arka fon olmasaydı dediğiniz gibi daha farklı renkler kullanabilirdim.

Ben teşekkür ederim yorumlarınız için, bu meslekte kırılmak olmaz...
Bu mesajdan alıntı yap
harunirgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

harunirgin

Grafiker / Sakarya

Alt 05-02-2010 #6
çalışmanız gayet hoşuma gitti. kullandığınız dekoratif objeler buz mavisi ya da cyan olarak da siyah zemin üzerinde gayet başarılı olabilir. (cinsiyet ayrımı tartışmasına benim de bir katkım olsun :smile: )
Bu mesajdan alıntı yap
ewray isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ewray

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 05-02-2010 #7
Sade kartlardan yanayım her zaman. Ama eğer farklı bir şeyler olacaksa düzenli bir şekilde kartlarda yansıtılması süper olur. Buda sadelikle birlikte süper olmuş kelebek kalksıncılardanım bende Kartvizit (çalışmam) Murat PEHLİVAN
Bu mesajdan alıntı yap
saheser21 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

saheser21

Grafiker / Diyarbakır

Alt 05-02-2010 #8
arkadaşlar resim gayet başarılı arkadaşım guzel yapmışsın ve kelebek bana göre daha cok özgürlüğü temsil ettiği için grafikerliklkten cıkartıyor gibi geliyor yinede sizin bileceğiniz bir sey
Bu mesajdan alıntı yap
artdevil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artdevil(35)

Grafiker / Sakarya

Alt 05-02-2010 #9
çalışma gayet güzel bir çalışma fakat kelebek banada orada olmamış gibi geldi
özgürlük fikri ile kullanıldıysa güzel fakat başka bir şekilde daha iyi kullanılabilirdi diye düşünüyorum
paylaşım için teşekkürler ellerine emeğine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nur

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 05-02-2010 #10
Bence kelebeksiz ve drop shadowsuz denenmeli.. Font seçimi ve kelebek hoş durmamış..
Bunlarsız dönüp tekrar bakıyoruz tasarıma, ne kalmış geriye? Arkaplan ve kullanılan orient desenler mi? Eleştirilere açık olmanızı diliyor, nice paylaşımlara diyorum..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları