kartvizit çalışması kenar payı?

Kartvizit Tasarımları - kartvizit çalışması kenar payı? ...

dreamandream isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dreamandream

Grafiker / İzmir

Alt 17-06-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar merhaba.. burası bu sorunun yerimi bilmiyorum ama kartvizit çalışmasında kenar boşluğu olarak yani kenar payı olarak kaç mm bırakmam gerekiyor? sabit bir ölçü var mı?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

cngzdhn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cngzdhn(40)

Grafiker / İstanbul

Alt 17-06-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşlar merhaba.. burası bu sorunun yerimi bilmiyorum ama kartvizit çalışmasında kenar boşluğu olarak yani kenar payı olarak kaç mm bırakmam gerekiyor? sabit bir ölçü var mı?
Eğer zeminli bi çalışma yaptıysanız 3mm veya 5mm dışa taşma payı vermeniz gerekir, zeminsiz birçalışma yaptıysanız dışa taşma vermenize gerek yoktur. bu ölçünün belli bir kuralı yok ama bana kalırsa 3 mm den aşağı olmamalı , kartvizitinizdeki yazılarda yine enaz 3mm içerden başlamalı. Bu taşmalardaki amaç giyotinde kesilirken bazen kesim yapan kişi kroslardan kaydırma yapabilir. amaç bilgilerimiz bıçaktan uzak tutmak yani
Bu mesajdan alıntı yap
dreamandream isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dreamandream

Grafiker / İzmir

Alt 19-06-2012 #3
çok teşekkür ederim. sağ olun.
Bu mesajdan alıntı yap
cngzdhn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cngzdhn(40)

Grafiker / İstanbul

Alt 19-06-2012 #4
çok teşekkür ederim. sağ olun.
Rica ederim
Bu mesajdan alıntı yap
mcmtsuz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mcmtsuz

Grafiker / Erzurum

Alt 20-06-2012 #5
hocam bence 8,7 5,7 cm çalışırsan sıkıntı olmaz, kenarlara yazı falan gelmesin
Bu mesajdan alıntı yap
dilek7837 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dilek7837(24)

Grafiker / Karabük

Alt 08-05-2014 #6
86,75 mm - 54mm çalışma ebatı
84mm - 52 mm bıçak kesim payı
Bu mesajdan alıntı yap
meralsinop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

meralsinop(32)

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 01-07-2014 #7
benim bildiğim 8,5 cm 5,5 cm kartvizit ölçüsü
Bu mesajdan alıntı yap
basaranajans isimli Üye şimdilik offline konumundadır

basaranajans

Grafiker / İstanbul

Alt 20-10-2014 #8
mrb arkadaşlar başaran ajans başaran matbaa ve başaran grafiğin sahibiyim 30 yıllık deneyimle buradaki arkadaşlara bilgi vermek isterim kartvizit ölçüleri baskı ve tasarıma göre değişir kurumlar kartvizit ölçüleri ile toplu baskı ölçüleri değişir standart toplu baskı ölçüleri 84 52 dir iç payı 78 48 ölçüleri kullanılır kurumsal ölçüler firmaya özel olduğundan net ölçü birimi kullanılmaz saygılarımla... oğuz ilkbaşaran
Bu mesajdan alıntı yap
akmar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

akmar

Matbaacı / İstanbul

Alt 20-10-2014 #9
Güzel kardeşim. Ben matbaacıyım.. Çalışmayı yaparken önce kaça kaç kartvizit çalışması yapacağına karar vermen lazım. Ve kartvizit tasarımında bence baskıda problem yaşamaman için en önemli şey net ölçünün alttan üstten sağdan ve soldan 3 mm içine girmemende fayda var. Çünkü basım sonrası kartlar büyük bıçaklarda toplu kesildiği için kesimde sorun çıkmaması için bu çok önemli. Eğer karta zemin, yazı veya çizimin net kenar ölçülerinde kalmasını istiyorsan bu durumda da krosların dışına 3mm taşırma vermelisin. 2,5 mm taşırmanın altına inmemende fayda var... Umarı faydalı olmuştur. selamlar;
Bu mesajdan alıntı yap