Kartvizit Kalitesi

Kartvizit Tasarımları - Kartvizit Kalitesi ...

Kartvizit Kalitesi
cosedesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cosedesign(23)

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Kartvizit Kalitesi

Alt 02-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar aşağıda örneği olan kartviziti %100 vectörel ama matbada bu kadar kaliteli bi görünümle elde edilebilir mi ve bunu kaliteli bi şekilde elde edebileceğim önerdiğiniz matba vs. var mı?
Kartvizit Kalitesi
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

bozok_unv isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bozok_unv

Öğrenci (Diğer) / Antalya

Alt 02-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
vektörel ise zaten aynı kalitede baskı çıkar. Tabi bu kartviziti basan makinayada bağlı. Sıradan makinalarda güzel basar. Kalite konusunda bi sıkıntın olmasın.
Bu mesajdan alıntı yap
Hasan ÇELİK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hasan ÇELİK(29)

Grafiker / Bolu

Alt 03-08-2011 #3
Kaliteli birşey istiyorsan biraz daha kartvizitin üzerinde çalışman olacak, matbaa bulunur önemli değil senin kartvizitin önemli .
Bu mesajdan alıntı yap
mrtaxy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mrtaxy

Hiç Biri / İstanbul

Alt 03-08-2011 #4
kartvizitiniz çok karanlık ve renkler uyumsuz gibi ayrıca 'grafik dizaynır' nedir? 'Grafik Tasarım' yada 'Görsel Tasarımcı' yazmak daha doğru olabilir, fontlarda sorunlu gibi, elinize sağlık ama biraz daha üzerinde çalışmalısınız, kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
memoli4646 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memoli4646(36)

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 03-08-2011 #5
baskı işlemini yapacak matbaa, film yada ctp kalıbını alırken, riplemeyi vektörel haliyle yaparsa büyük bir fark olacağını sanmıyorum. ancak ripleme hızlı olsun bekleyemem derse ve tiff yapıp riplerse o zaman baskı kalitesi düşer.

ayrıca, baskı işlemini yapacak olan matbaanın makinesinin temizliği de önemli. her baskıdan sonra makine temizleniyor mu, temizlenmiyor mu?
Bu mesajdan alıntı yap
Grafik Canavarı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafik Canavarı(36)

Matbaacı / Gaziantep

Alt 03-08-2011 #6
dostum monitörde gördüğüm gibi renkler %100 çıksın diyorsan imkansız denebilir hatta bizde bir ay önce bastırdığımız kartı hiçbir değişiklik yapmadan tekrar aynı matbaaya gönderdiğimizde aynı makinayla aynı ustayla aynı şekilde basıldığında bile yeni kartvizit bir öncekine göre muhakkak farkılılık gösterir bunun için bir çok neden var kullandığın renk paleti matbaaya gönderme şeklin dpi hatta havanın sıcaklığı vs gibi

ama son model makine ve malzeme kullanan bir matbaada orjinale çok yakın renkler yakalayabilirsin
ben kendim çok rastlıyorum basılan kartvizit monitördeki renklerden daha canlı çıkıyor
Bu mesajdan alıntı yap
mutti isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mutti(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-08-2011 #7
Üzgünüm ama bu tasarımla matbaada hiç bir sonuç alamazsin renkler oldukça koyu matba bulmakta hiç bir zaman sıkıntı yaşamazsın ama bu tasarımla olmaz renklerle oynamalısın emeğine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap