Kartvizit tasarımı için en uygun font ve punto değerleri

Kartvizit Tasarımları - Kartvizit tasarımı için en uygun font ve punto değerleri Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar amatör olarak Illustrator ile kendime ait sade bir kartvizit hazırlıyorum sizlere sormak istediğim Font olarak (Myriad Pro) dışında hangisi en uygun ve: Ad Soyad punto? Meslek ...

grappelli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grappelli

Eğitimci / İstanbul

Alt 28-08-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar amatör olarak Illustrator ile kendime ait sade bir kartvizit hazırlıyorum sizlere sormak istediğim Font olarak (Myriad Pro) dışında hangisi en uygun ve:

Ad Soyad punto?
Meslek punto?
tel:+90 punto?
email: punto?

şimdiden teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 28-08-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ebatlar: 9*4 / 5*6,5 / 8*4,5 / 4 *8,5 Standartın dışına çıkabilirsiniz. Tasarım serbest olmalı..
Ad Soyad 6 Pt ile 11 Pt arasında gelir gider...
Meslek 6 Pt ile 9Pt arasında gelir gider...
Tel & Faks: 6 Pt ile 9Pt arasında gelir gider...
email: 6 Pt ile 9Pt arasında gelir gider...

tabi bunlar benim için..Standart değiller.

Her fontun karakteristik özelliği vardır. Kimi tırnaklı font severken kimisi kalın etli fontları seçer. Piyasada milyonlar (belkide milyar olmuştur) font bulunmakta. Seçim sizin zevkinize ve üzerinde çalıştığınız sektör ile alakalı duruşuna kalmıştır.
Bu mesajdan alıntı yap

grappelli

Eğitimci / İstanbul

Alt 28-08-2013 #3
Bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederimKartvizit tasarımı için en uygun font ve punto değerleri bu değerlerle 1-2 örnek hazırlayıp değerlendirmenize sunarım teşekkürlerKartvizit tasarımı için en uygun font ve punto değerleri
Bu mesajdan alıntı yap

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 28-08-2013 #4
Bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederimKartvizit tasarımı için en uygun font ve punto değerleri bu değerlerle 1-2 örnek hazırlayıp değerlendirmenize sunarım teşekkürlerKartvizit tasarımı için en uygun font ve punto değerleri
Bu değerlere gerek yok. Kartvizit tasarımı için en uygun font ve punto değerleri 8cm yatayda 5cm dikeyde zaten standart evrensel bir ölçü gibi.

Bu oranla çalışabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

grappelli

Eğitimci / İstanbul

Alt 28-08-2013 #5
Bu değerlere gerek yok. Kartvizit tasarımı için en uygun font ve punto değerleri 8cm yatayda 5cm dikeyde zaten standart evrensel bir ölçü gibi.

Bu oranla çalışabilirsiniz.
dostum kendimce bişeyler yaptım bir kontrol edip fikir verirsen sevinirimKartvizit tasarımı için en uygun font ve punto değerleri

https://dl.dropboxusercontent.com/u/...ness%20Card.ai
Bu mesajdan alıntı yap

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 29-08-2013 #6
dostum kendimce bişeyler yaptım bir kontrol edip fikir verirsen sevinirimKartvizit tasarımı için en uygun font ve punto değerleri
Dosya olarak değilde JPG olarak görsel eklerseniz benim dışımda da fikirlerini beyan edecek arkadaşlar olacaktır.

Çalışmanızı indirdim ama konvertlemediğinizden dolayı fontlarını otomatik olarak gördüm. Genel yerleşim hoş, sade bir kartvizit çalışması olmuş.

Görsel sunum çalışmalarınız için Mock-up uygulamalara göz atabilirsiniz.

İyi başlangıç, devamı gelecektir..
Bu mesajdan alıntı yap

grappelli

Eğitimci / İstanbul

Alt 31-08-2013 #7
Dostum birşey daha sormak istiyorum bu ortadaki işareti çıktıda(matbaada) kabartma olacak şekilde nasıl yaparım yani hafif parmakla oraya değdiğimde hissedilsinKartvizit tasarımı için en uygun font ve punto değerleri

https://dl.dropboxusercontent.com/u/...iness-Card.jpg
Bu mesajdan alıntı yap
hamit_kurklu58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hamit_kurklu58(37)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 06-09-2013 #8
dosyan gözükmüyor görsel olsa daha çok yardımcı olan çıkar, son mesajında anlatmak istediğin şey lak tekniği istediğin yere lak attırma şansın var Kartvizit tasarımı için en uygun font ve punto değerleri
Bu mesajdan alıntı yap