Kartvizit Tasarımım

Kartvizit Tasarımları - Kartvizit Tasarımım ...

Kartvizit Tasarımım
Necaty isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Necaty

Grafiker / Karaman

Kartvizit Tasarımım

Alt 07-02-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Bu İşte Yeniyiz.
İlk Çalışmamızı Kendimize Bir Kartvizit Yaparak Başlatalım Dedik.
Lütfen Hatalarımı ve Hoş Durmayan yerleri söyleyin.

Kartvizit Tasarımım

Kartvizit Tasarımım

Sizce E-mail koymalı mıyım?
İsmimi kaldırmalı mıyım?

Bu işte yeni olduğumuzu belirterek ,
Düşüncelerinizi Bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Grafipixel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafipixel

Grafiker / Denizli

Alt 07-02-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
genel olarak hoş bir çalışma ama biraz daha sadeleşmesi lazım. bunun içinde logodan sonra devam eden degradeyi kaldırmanı, web afiş logo yazılarının önlerindeki şekillerle aralarındaki mesafeyi daraltmanı, adres bilgisinin olduğu alt satırdaki yazı karakterini web afiş logo yazan yazıdaki karakterle aynı yapmanı tavsiye ederim. İyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap

Necaty

Grafiker / Karaman

Alt 07-02-2008 #3
Düşüncelerin için teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap

Necaty

Grafiker / Karaman

Alt 07-02-2008 #4
Arkadaşlar Düzelt butonu aktif olmadığı için yeni ekliyorum

[COLOR="Red"]Grafipixel [/COLOR] senin düşücelerini göz önünde bulundurarak bir takım değişiklikler yaptım.Aslında benim sağa sola bir takım şekiller eklememdeki sebep simetri denilebilir.Galiba simetri hastalığı denilen problem bendede var sağ tarafı dolu sol tarafı boşsa veya hepsi aynı düzen değilse yakışmadığını düşünüyorum.O yüzdende logo web afiş yanındaki kırmızı şekilleri logoya hizalamıştım ama değiştirdim bakalım nası olmuş

Son Hali:

Kartvizit Tasarımım

Lütfen düşüncelerinizi belirtiniz.Bu işte yeni olduğum için hatalarımı göremeyebilirim.
Bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
cok_yasa_kamil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cok_yasa_kamil

Yrd. Grafiker / Antalya

Alt 07-02-2008 #5
bildiğim kadarıyla kartvizitte *web *afiş *logo *broşür gibi kavramlar bulunmamalı. bu yapılan işler broşür, tanıtım kartı gibi materyallerde bulunmalı. dolayısıyla kartvizitte zaten dijital tasarım merkezi diyerekten meslek grubunuz ifade ediliyor.

sonra, sağda duran tel no'larını soldaki kaldırdığınız maddelerin yerine koyarak, isminizi de tel no'larının yerine koyarak dengeyi sağlamaya çalışabilirsiniz.
yine fikrimce Kartvizit Tasarımım isminizin yazı tipini tel no'larının yazı tipinden yapıp bold kullanabilirsiniz.

bence Kartvizit Tasarımım
Bu mesajdan alıntı yap

Necaty

Grafiker / Karaman

Alt 07-02-2008 #6
[COLOR="Red"]cok_yasa_kamil[/COLOR] düşüncelerinizi belirttiğiniz için teşekkürler.

Aslında kartvizite koymamam gerektiğini düşündüm.Ancak bazen iş alanlarımızın hangi alanlar olduğunu soranlarla karşılaşabiliyorum.Bu çalışmam hem bir kartvizit hemde bir tanıtım kartı niteliğinde olabilir aslında.

Sadece Kartviziti amaçlamış olarak düşünürsek bence telefon web gibi bilgileride adresin altına yerleştirmekte fayda olabilir.

Aslında isimde yazmak istemedim ancak iletişime geçmek istediklerinde muhatap bulacakları kişinin adını bilmeleri gerekir diye düşünüyorum.

Bu çalışmamda düşündüğüm bir şey daha vardı.
Ön tarafa sadece kartvizit bilgileri ( dediğiniz gibi ) arka tarafa da çalışma alanları yazılabilirdi.Bunu da pek yaygın olmasada bazı firmaların kartlarında gördüğüm için düşündüm.

Bilmiyorum size asıl amacımı söyleyecek olursam hem kartvizit hemde tanıtım yönünde bir çalışma olması.

Eğer ki farklı bir fikre sahipseniz paylaşırsanız sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
cok_yasa_kamil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cok_yasa_kamil

Yrd. Grafiker / Antalya

Alt 07-02-2008 #7
yapılan işlerin kartın arkasına olması güzel olabilir.

bir de, zemindeki gri dalgaların adres satırına doğru flulaşmasını denediniz mi hiç? veya alta indikçe gri yüzdesini düşürmeyi? mesela ilk dalga %30 siyah, 2. dalga %20, 3. dalga da %10 gibi... sadece fikir olması açısından Kartvizit Tasarımım
Bu mesajdan alıntı yap

Necaty

Grafiker / Karaman

Alt 07-02-2008 #8
Düşünceleriniz için teşekkürler.
Birde dediğiniz gibi hem çalışma alanlarını arkaya yazayım hemde gri çizgileri dediğiniz gibi yapayım.
Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Grafipixel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafipixel

Grafiker / Denizli

Alt 07-02-2008 #9
necaty kardeşim Kartvizit Tasarımım dediklerimin bir kısmı olmuş bir kısmı tam tersi olmuş bir kısmı ise hiç olmamış. ben sana ilk çalışmadaki afiş logo vs. yazan yazı fontuyla adresi yaz demiştim. sen tam tersini yapmışsınKartvizit Tasarımım ayrıca inanki şu logodan sonraki degrade olmasa inan daha güzel olacak. bu arada yaptığın işleri kartvizitine yazacaksan bırak ön yüzde kalsın. çift taraflı baskı maliyeti yükseltir. ayrıca kartı verdiğin kişilerin kartın arkasına bakıp bakmayacağınında garantisi yok. ama nolur şu logonun yanındaki degradeyi kaldırda bide öyle görelimKartvizit Tasarımım
Bu mesajdan alıntı yap

Necaty

Grafiker / Karaman

Alt 07-02-2008 #10
evet galiba ben adres konusunu tam tersi anladım.
Logonun yanındakini kaldırdığımda diyorum ya bir boşluk oluşuyor oda hiç hoşuma gitmiyor benimKartvizit Tasarımım Tamam dediğin gibi düzenliyorum şimdi adreside değiştiriyorum.Birazdan yükleyeceğim.

Evet son hali:

Kartvizit Tasarımım

Düşüncelerinizi öğrenebilir miyim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
kartvizit, kartvizitim, kişisel, tasarmm