kartvizit template kullanmak hakkında bir soru

Kartvizit Tasarımları - kartvizit template kullanmak hakkında bir soru ...

tamamtamamsakin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tamamtamamsakin

Hiç Biri / Adana

Alt 27-02-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar. Ben bir süredir photoshop öğreniyorum kendimce. Çok sevdim, elimden geldiğince zaman ayırıyorum.
Sorum şu, şimdi kartvizit yapmak için template indiriyoruz, birçok sitede paylaşım var, burada da arkadaşlar paylaşıyor. Acaba bu template kullanmak ne kadar etik? Yani normal mi, herkes mi böyle yapıyor, yoksa yeni başlayanlar için mi sadece etik? Yani piyasada kullanılıyor mu bunlar? hani piyasayı bilmediğim için abes bir soru görünebilir. Acemi sorusu diyelim. Şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

@l! isimli Üye şimdilik offline konumundadır

@l!

Grafiker / Konya

Alt 27-02-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yeni başlıyorsan o templateleri alıp kullanıp müşteriye satarsan etik değil ama o template yi örnek alıp kendin aynısını yapark geliştirirsin kendini sonra müşteriye iş yaparsın alıp aynısını kullanıp müşteriye ben yaptım demek ne yeni başlayanlar için ne de bu yolla uzun süredir para kazananlar için etik değildir kartvizit template kullanmak hakkında bir soru
Bu mesajdan alıntı yap
tamamtamamsakin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tamamtamamsakin

Hiç Biri / Adana

Alt 27-02-2012 #3
yeni başlıyorsan o templateleri alıp kullanıp müşteriye satarsan etik değil ama o template yi örnek alıp kendin aynısını yapark geliştirirsin kendini sonra müşteriye iş yaparsın alıp aynısını kullanıp müşteriye ben yaptım demek ne yeni başlayanlar için ne de bu yolla uzun süredir para kazananlar için etik değildir kartvizit template kullanmak hakkında bir soru
Yani değil mi. Mantıklı ve doğru olanı da bu zaten. Hani dedim acaba böyle bir kullanım mı var yoksa diye kafama takıldı o yüzden sordum. Teşekkürler cevap için kolay gelsin:wink:
Bu mesajdan alıntı yap
@l! isimli Üye şimdilik offline konumundadır

@l!

Grafiker / Konya

Alt 28-02-2012 #4
Yani değil mi. Mantıklı ve doğru olanı da bu zaten. Hani dedim acaba böyle bir kullanım mı var yoksa diye kafama takıldı o yüzden sordum. Teşekkürler cevap için kolay gelsin:wink:
saolasın sana da kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
emre_ozturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emre_ozturk

Grafiker / İstanbul

Alt 28-02-2012 #5
template kullanmak bence de doğru değildir ama kendini geliştirmen açısından elbette esinleneceksin ve esinlendikçe daha farklı fikirler ortaya çıkacak.
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 28-02-2012 #6
15 yıldır piyasadayım. İlk kez kartvizit için şablon (template) olduğunu ve kullanıldığını duyuyorum. Demek ki piyasanın hepsi kullanmıyormuş.

Kartvizitler yapı itibari ile; firma logosu, firma adres bilgileri, şahıs bilgilerinden oluşan ve estetik açıdan sade basit birkaç figür, çizgi, desen ve renklerle desteklenen, bununla beraber baskı ögeleri (sıcak varak, selofan, gofraj, ekstra renk, özel kesim gibi) ile desteklenen, neredeyse grafik sektörünün en basit tasarım çalışmasıdır. Bu nedenle şablona ihtiyaç bile duyulmaması taraftarıyım. Bana göre şablonlardan esinlenilemez bile.
Bu mesajdan alıntı yap
xny isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xny

Sanat Yn. / İzmir

Alt 04-03-2012 #7
kullanılması etik değildir ancak, küçük bir şehrin küçük bir lahmacuncusu için eşsiz bir kartvizitin anlamı yoktur onun tek derdi gösterişli bir kart ve iletişim bilgilerinin okunmasıdır,tasarımla ilgilenmez.Bu durumda müşterinin tipine veya işin niteliğine göre hazır şablon kullanılabilir.Bunun yanında çok yaratıcı şablonlar var incelemek yaratıcılık açısından iyi gelebilir.Sonuç olarak kullanmak iyi değildir ama kullanım alanlarıda yok değildir.
Bu mesajdan alıntı yap