Kartvizit yapımında Photoshop mu Corel mi yoksa illustrator mu?

Photoshop - Kartvizit yapımında Photoshop mu Corel mi yoksa illustrator mu? Sponsorlu Bağlantılar Öncelik Merhabalar Umarım yanlış yerde yada daha önce paylaşılmış bir konuyu paylaşmıyorumdur Arkadaşlar Kartvizit baskılarında hangi programı kullanmalıyım? Aslında Photoshop'çuyum ben ama maalesef photoshopta yaptığım kartvizitler, Corelde yapıp ...

shanzalize isimli Üye şimdilik offline konumundadır

shanzalize

Grafiker / Eskişehir

Alt 01-11-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Öncelik Merhabalar
Umarım yanlış yerde yada daha önce paylaşılmış bir konuyu paylaşmıyorumdur

Arkadaşlar Kartvizit baskılarında hangi programı kullanmalıyım?
Aslında Photoshop'çuyum ben ama maalesef photoshopta yaptığım kartvizitler, Corelde yapıp gönderilmiş kartlar kadar net ve berrak çıkmıyor.?

bana 8,4 x 5,1 çalış ve kenarlarından 3 milim ayır.
300 dpi ve cmyk olarak çalış tiff olarak gönder
olur dediler

aynısını yaptım ve şuanda yapıyorum. ama daha kaliteli ve daha sağlam photoshop ile nasıl kart yapabilirim.

Bir çok siteye baktım photoshop ile süper kartlar ve baskılar alıyorlar ama püf noktası nerde anlamadım. Kartvizit yapımında Photoshop mu Corel mi yoksa illustrator mu?Kartvizit yapımında Photoshop mu Corel mi yoksa illustrator mu? Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

artika.55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artika.55

Grafiker / İstanbul

Alt 01-11-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhaba. kartvizitleri photoshopta yapmak yerine illustratorda frehandda corel de yapmayı denediniz mi? maalesef Photoshop ta yazılan yazılar baskıda net çıkmayabilir. kenarları kırık kırık olacaktır. Birde degrade kullandınız mı? Burdaki geçişler bir rengin %100 den %0'a kadar geçişiyle olur iki rengin birleştiği nokta malesef beklenen gibi koyu yada net olmayabilir.
Bu mesajdan alıntı yap
shanzalize isimli Üye şimdilik offline konumundadır

shanzalize

Grafiker / Eskişehir

Alt 01-11-2014 #3
merhaba. kartvizitleri photoshopta yapmak yerine illustratorda frehandda corel de yapmayı denediniz mi? maalesef Photoshop ta yazılan yazılar baskıda net çıkmayabilir. kenarları kırık kırık olacaktır. Birde degrade kullandınız mı? Burdaki geçişler bir rengin %100 den %0'a kadar geçişiyle olur iki rengin birleştiği nokta malesef beklenen gibi koyu yada net olmayabilir.

Cevabınız için teşekkürler

Freehand kullanmadım, Sadece photoshop kullandım
Acaba arkaplanı photoshopta yapıp Sadece Yazıları Corelde yazsam nasıl olur sizce?

Diğer sorum ise : Acaba illustratorda yapılan kartvizitleri baskıya alırlarmı yoksa converte yapmamız mı lazım?
Bu mesajdan alıntı yap
serkanbens isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serkanbens(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 01-11-2014 #4
Cevabınız için teşekkürler

Freehand kullanmadım, Sadece photoshop kullandım
Acaba arkaplanı photoshopta yapıp Sadece Yazıları Corelde yazsam nasıl olur sizce?

Diğer sorum ise : Acaba illustratorda yapılan kartvizitleri baskıya alırlarmı yoksa converte yapmamız mı lazım?

İllustrator'de convert yapacaksınız.Convertleyip ister Aİ formatı ister pdf gönderin.Çalışmanın yazıları convertli küçük ebatlılar için DPİ 300 ve renk ile taşmaları verilmişse baskıda problem olmaz.
Bu mesajdan alıntı yap
MucahitAsan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MucahitAsan(24)

Grafiker / İstanbul

Alt 17-11-2014 #5
Siyahlık değelerini kontrol ediniz. Ayriyetten "View>Proof Setup"tan farklı renk formatlarını deneyerek gerçekçiliğini yakalamayı deneyebilirsiniz.Kartvizit boyutu ufak olmasına rağmen daha net bir görüntü için logoları kendiniz çizmeyide deneyebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
geocmsk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

geocmsk

Grafiker / İstanbul

Alt 17-11-2014 #6
freehand... yoksa corel
Bu mesajdan alıntı yap
Dertsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dertsiz

Matbaacı / Samsun

Alt 15-12-2014 #7
Öncelik Merhabalar
Umarım yanlış yerde yada daha önce paylaşılmış bir konuyu paylaşmıyorumdur

Arkadaşlar Kartvizit baskılarında hangi programı kullanmalıyım?
Aslında Photoshop'çuyum ben ama maalesef photoshopta yaptığım kartvizitler, Corelde yapıp gönderilmiş kartlar kadar net ve berrak çıkmıyor.?

bana 8,4 x 5,1 çalış ve kenarlarından 3 milim ayır.
300 dpi ve cmyk olarak çalış tiff olarak gönder
olur dediler

aynısını yaptım ve şuanda yapıyorum. ama daha kaliteli ve daha sağlam photoshop ile nasıl kart yapabilirim.

Bir çok siteye baktım photoshop ile süper kartlar ve baskılar alıyorlar ama püf noktası nerde anlamadım. Kartvizit yapımında Photoshop mu Corel mi yoksa illustrator mu?Kartvizit yapımında Photoshop mu Corel mi yoksa illustrator mu? Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler
ben Photoshop ve Corel derim. Şöyle ki

kartvizitin zeminine kullanacağın görsel için Photoshop'a ihtiyacın var. Ayrıca yazıya vereceğin efektler için de Photoshop gerekir.

Photoshop'la işin bitince yazıların yerleştirilmesi, adresler, diğer tipografik özellikler için ise kesinlikle Corel

anlayacağın her iki programa da ihtiyacın var

baskı kalitesi konusuna gelince işin içine Kalibrasyon giriyor. Yani monitörünü kalibre etmen lazım

bunun için ise baskının hangi makinada hangi tür mürekkep kullanılarak basıldığını bilmen lazım

yaptığın çalışmayı RGB değil de CMYK olarak yapıp renk değişmesi olmamasını garantilemen lazım

son olarak baskıya gönderirken biraz kontrast ayarları yapman lazım

çok fazla LAZIM oldu değil mi

e, biraz da sabır lazım
Bu mesajdan alıntı yap
ErsemErcil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ErsemErcil

Öğrenci (Grafik) / Yurtdışı

Alt 16-12-2014 #8
Kartvizit ve baski icin hazirlanan diger seyler Indesign'da hazirlanir.
Arka plan icin resim kullanicaksaniz Photoshopla bu resimi 300dpi'ye ve CMYK'ye cevirip indesign dosyanizin icine Place yaparsiniz.
Arka plan icin bir pattern yada motif cizmek isterseniz ayni sekilde Illustrator'de cizer Indesign'a eklersiniz.
Yazi buyuklugu, satir araliklari vs en kolay ve duzgun sekilde Indesign'dan ayarlanir cunku.
Bu mesajdan alıntı yap
ozgurdk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozgurdk

Grafiker / İstanbul

Alt 25-02-2015 #9
Söylediğin 3 Ana programdada yapabilirsin fakat, corelde genellikle matbaacılar logo çizimlerini gerçekleştirir. Asıl Kurumsal Kimlik Tasarımları illustratörde olur, taşma payları crosslar vs.vs. Illustratörde yapman daha sağlıklı... Kartvizit yapımında Photoshop mu Corel mi yoksa illustrator mu?
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
business card, corel, hangisi daha iyi, kartvizit, photoshop