Katalog için en uygun program hangisi?

Freehand - Katalog için en uygun program hangisi? ...

objka isimli Üye şimdilik offline konumundadır

objka

Öğrenci (Grafik) / Gaziantep

Alt 03-01-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Corel kullandım baya bi yıl.corel-photoshop destekli yaptım.Ama coreli kullanmıcam artık; illüstratör öğrendim illüstratörde gayet memnun kaldım.

Şuan anda da freehand öğreniyorum.katalogu freehand de yapmaya karar verdim fakat freehand bi çok yönden eksikmiş, yeni öğrendim.gölge,lens, çeşitli yönlerden eksikleri varmış ve freehand mx 11 son sürümümüymüş galiba adobe aldığı için.freehand tek avantajlı yönü hızlı kaydetmesi galiba

Sizce freehand gerçekten öğrenmeye değermi?
Ve katalog için freehand sizce nasıl?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

prosperity isimli Üye şimdilik offline konumundadır

prosperity

Grafiker / İstanbul

Alt 03-01-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Freehand eskiden beri kullananlar için uygun ve kullanışlı olabilir. Çoklu sayfalarda Quark ya da Indesign tercih edilmeli. Ancak katalog için madem ki illustratör biliyorsunuz Adobe Indesign kullanmanızı öneririm.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 03-01-2012 #3
Artık freehand diye bir program yok..Adobe yıllar önce freehandi satın aldıktan sonra yaptığı ilk açıklama ''Freehandi artık unutun'' olmuştur. GSF'de veya bazı lisanslı kullanım durumlarından dolayı firmalar freehand alışkanlığından vazgeçememiştir.

Bu yüzden Adobe sürümlerini kullanmanız geleceğiniz açısından daha mantıklıdır..

Tüm programlarda çalışmalarınızı yapabilirsiniz. Bildiğiniz ve hızınızı kesmeyen programı kullanın.
Bu mesajdan alıntı yap
ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 03-01-2012 #4
Artık freehand diye bir program yok..Adobe yıllar önce freehandi satın aldıktan sonra yaptığı ilk açıklama ''Freehandi artık unutun'' olmuştur. GSF'de veya bazı lisanslı kullanım durumlarından dolayı firmalar freehand alışkanlığından vazgeçememiştir.

Bu yüzden Adobe sürümlerini kullanmanız geleceğiniz açısından daha mantıklıdır..

Tüm programlarda çalışmalarınızı yapabilirsiniz. Bildiğiniz ve hızınızı kesmeyen programı kullanın.
Bu freehand de sigara gibi sen bırakırsın ama o asla senin peşini bırakmaz. Katalog için en uygun program hangisi?DKatalog için en uygun program hangisi?D

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap