katalog montajı yardım

Baskı Öncesi - katalog montajı yardım Sponsorlu Bağlantılar herkese merhaba 20x20 boyutlarında 38 sayfa + kapak katalog tasarımını 70x100 forma kağıdına nasıl montajlayabilirim. teşekkürler...

katalog montajı yardım
panersin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

panersin

Grafiker / İstanbul

katalog montajı yardım

Alt 30-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

herkese merhaba

20x20 boyutlarında 38 sayfa + kapak katalog tasarımını 70x100 forma kağıdına nasıl montajlayabilirim.

teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Fatos KESKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Fatos KESKİN

Grafiker / İzmir

Alt 30-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
İlk önce şunu sormak istiyorum bastıracağınız ofset baskı makinasının ebadı 70x100 mü, yoksa 50x70 mi ?
Bu mesajdan alıntı yap

panersin

Grafiker / İstanbul

Alt 30-04-2009 #3
ben sadece tasarımı hazırlayıp başkaına ileteceğim,onlar bastıracak ama sanırım 70x100
Bu mesajdan alıntı yap
yalciner80 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yalciner80(37)

Grafiker / İstanbul

Eksik bilgilerle montaj vakit kaybıdır.

Alt 30-04-2009 #4
ben sadece tasarımı hazırlayıp başkaına ileteceğim,onlar bastıracak ama sanırım 70x100
Bu işte kesin kanaat çok önemlidir. Yoksa işi 70x100 cm'e montajlarsan vakit kaybından başka bir işe yaramaz. Sana tavsiyem öncelikle işin CTP mi yoksa filmmi alınacağını öğren daha sonro işin hangi ebat makinede hangi kağıt ebadına basılacağını öğren. Daha sonra cilt şeklini öğren. Daha önce hiç montaj yapmadıysan bir film atölyesine işlerini PDF olarak veya kopmle hangi programda yaptıysan resimleriyle vs götür. Montaj programında 15 dk. montajlansın. Yok elde montajlayacaksanda önce forma planı hazırla bilmiyorsan kırımcıdan veya matbaacıdan forma maketi al üzerinde ara boşlukları falanda yazsın. Bu şekilde montajla. Hiç uğraşmak istemezsen Matbaaya PDF olarak gönder. Onlar halleder...
Bu mesajdan alıntı yap
namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 30-04-2009 #5
820x570mm kağıda montajla bence daha az fire verirsin.
sayfa sayısı 38 değilde 40 olamazmı ?
Bu mesajdan alıntı yap

panersin

Grafiker / İstanbul

Alt 30-04-2009 #6
teşekkür ederim

forma kesin 70x100 öğrendim.

doğrudur ilk kez montajlıcam.daha önce ki işlerimde hep matbaa hallediyordu bu işi.ama bu kez farklı bir iş, montajlı istendi.
dediğiniz süreçleri izlemeye vaktim yok malesef
Bu mesajdan alıntı yap

panersin

Grafiker / İstanbul

Alt 30-04-2009 #7
daha pratik bir çözüm yolu olan varsa sevinirim...:sadsmile:
Bu mesajdan alıntı yap
GRAFİMERVE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

GRAFİMERVE(28)

Grafiker / Kocaeli

Alt 30-04-2009 #8
bende aynı durumdayım şuan katalog tasarımı yapıcam şuanda onu baskıya nası göndercem bilmiyorumkatalog montajı yardım
hade hayırlsı.
Bu mesajdan alıntı yap
Fatos KESKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Fatos KESKİN

Grafiker / İzmir

Alt 30-04-2009 #9
Şunu söylemek istiyorum ölçünüz 70x100 kağıda göre çok fireli. Aslında hangi matbaada bastıracaksanız bu işi ordan size montaj planı vermeleri lazım. Siz tasarımı hangi programda yaptınız ?
Bu mesajdan alıntı yap

panersin

Grafiker / İstanbul

Alt 30-04-2009 #10
adobe illustrato de yaptım, bana 70x100 dediler ama ...peki ben montajsız versem onları uğraştırmadan ne şekil verebilirim,tek tek sayfalar olarak mı yoksa hepsini bir çalışma sayfasındamı toplayayım...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları