Katalog Tasarımı

Temel Tasarım İlkeleri - Katalog Tasarımı Sponsorlu Bağlantılar Merhaba. Katalog/dergi tasarımı yapılırken kapağın ortasında bırakılan boşluk neye göre bırakılır ? Kaç cm olmalıdır ? Bunun bilgisini verebilir misiniz ? Çok teşekkürler......

Katalog Tasarımı
Paroxit isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Paroxit

Grafiker / İstanbul

Dosya23

Katalog Tasarımı

Alt 15-12-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba. Katalog/dergi tasarımı yapılırken kapağın ortasında bırakılan boşluk neye göre bırakılır ? Kaç cm olmalıdır ? Bunun bilgisini verebilir misiniz ?

Çok teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

vimek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vimek

Matbaacı / İstanbul

Alt 19-12-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
dergi veya kataloğun sayfa sayısına göre değişir, tabi aynı zamanda kağıt gramajıda ölçüyü değiştirecektir.
Bu mesajdan alıntı yap
fsahinoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fsahinoglu

Grafiker / Trabzon

Alt 19-12-2012 #3
"kapağın ortasında bırakılan boşluk " ' mu anlamadım
Bu mesajdan alıntı yap
044 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

044

Grafiker / İstanbul

Alt 07-01-2013 #4
katalog sayfa içi uygulamasında sayfaları nasıl ayarlayacaz. corelde çalışırken ikili sayfamı açmamız lazım yoksa tekli sayfamı açacaz. ikili sayfa açarsak sayfa numaralandırmaları nasıl olacak.
Bu mesajdan alıntı yap

Paroxit

Grafiker / İstanbul

Dosya23
Alt 15-01-2013 #5
"kapağın ortasında bırakılan boşluk " ' mu anlamadım
Amerikan cilt yapılacak olan katalog yaklaşık 200 sayfa kadar olacak. Kapak tasarımı yaparken sağ tarafta ön kapağın A4 tasarımı birleşik olarak sol tarafta arka kapağın tasarımı olacak ya hani ( örnekte var ) o arada kalan boşluk ( cilt ortası diye yazan yer ) neye göre nasıl bırakılır ?

Katalog Tasarımı
Bu mesajdan alıntı yap
fsahinoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fsahinoglu

Grafiker / Trabzon

Alt 15-01-2013 #6
şimdi anladım da o kısım kesin kestirmek zor matbaacıların ilkten iç kısım sayfaları bastıktan sonra sayfa kalınlığı ölçülür kapağın ciltlik kısım ona göre ayarlanır daha sağlam olacağına inanıyorum bu tip çalışma yapmadım fakat böyle mantık yürütebiliyorum yada matbaacılar kestirir 200 sayfalık için cilt kısmı ne kadar pay ayrılması gerekir şeklinde.
Bu mesajdan alıntı yap
tarkanozdemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tarkanozdemir

Grafiker / İstanbul

Alt 15-01-2013 #7
Bu gibi çalışmalara "sırt" payı denir kullandığınız kağıd gramajı, tabiki sayfa sayısı önemlidir ama genellikle forma başına 1mm olarak verilebilir.
Bu mesajdan alıntı yap

Paroxit

Grafiker / İstanbul

Dosya23

...

Alt 16-01-2013 #8
Hepinize gerçekten teşekkür ediyorum. Ancak sizlere son bir sorum daha olacak.Bende ilk defa katalog tasarlıyorum... İç sayfalarda sayfa kenarlarından hiç boşluk bırakmadım.Ancak kros çizgilerini belirttim. Acaba bu bir sorun olur mu ? Matbaa'nın sayfa içerisine girmesi mümkün müdür ?
Bu mesajdan alıntı yap
tarkanozdemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tarkanozdemir

Grafiker / İstanbul

Alt 17-01-2013 #9
bu tür çalışmalarına 3mm veya 5 mm taşma payı vermelisin...
Bu mesajdan alıntı yap