Katalog tasarımı yapıyorum, fiyat bilgisi alabilir miyim?

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - Katalog tasarımı yapıyorum, fiyat bilgisi alabilir miyim? ...

ircteknik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ircteknik

Webmaster / Mersin

Alt 26-03-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selamun aleyküm, açıkçası bu konuyu açacak bir başlık bulamadım, o yüzden bu bölüme açtım, eğer yanlış bir yere açılmışsa ve benzeri konulari çin bir bölüm var ise, yönetici arkadaşlar konuyu o bölüme taşyabilirlerse veya bölüm hakkında bilgilendirilebilirsem, konuyu orada tekrar açabilirim...Öncelikle ben bir web tasarımcıyım, arada ihtiyaca göre kartvizit, afiş vs... tasarımı da yapmaktayım ama nadir böyle bir taleple karşılaştığım için çok sık yapmıyorum, web sitesini yaptığım bir müşterim benden bir mobilya katalog tasarımı istedi, 45-50 sayfalık bir tasarım, a4 ebatında, ürün resimlerini kendileri çekiyor, ben tasarımı yapıyorum, baskı da kendilerine ait, bu tarz bir işlemin ortalama fiyat aralıkları nelerdir acaba? ben ücreti sayfa başına alacağım, çünkü ekstra eklemeler oluyor, kapak tasarımıda bu hizmetin içinde, kısacası sadece tasarım için sayfa başı ne kadar ücret talep etmeliyim...Piyasa fiyatı nedir, bunu merak ediyorum, iyi çalışmalar dilerim...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ultio isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ultio

Magic & Mayhem

Eğitimci / Yurtdışı

Alt 26-03-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Öncelikle hoşgeldiniz, forum kurallarını okumayı unutmayınız.

Konunuza dönersek, şunu belirtmek isterim ki emeğinizin karşılığını siz belirlemelisiniz. Tasarım işi firmadan firmaya, tasarımcıdan tasarımcıya ve ortaya çıkan ürünün fiyatı şehirden şehire değişmektedir.

Sayfa başı tasarımı 1-2 TL lerde yapan sürümden kazanırım diyen aç insanlarda bulunmakta, sayfa başı 500TL ile işinin ehli ortaya neredeyse görsel sanat şovu sunanda bulunmaktadır. Katalog üzerinden de belirli fiyatta çıkartabilirsiniz. Yani sayfa başı değil katalog başına fiyat. Bu da bir seçenek. Genel olarak :

Almanya'da 9,000 Euro
Fransa'da 8,000 Euro
İstanbul'da 7,500 TL
İzmir'de 5,000 TL
Ankara'da 4,500 TL
Trabzon'da 4,300 TL
Van'da 4,000 TL

....

Foruma kayıtlı 500,000 üyeden gelecek fiyatlandırmalar çeşitlice olacaktır.

Ama önemli olan, sizin emeğinizin ederi nedir?

En basitinden bir müşteri gibi bağlı bulunduğunuz ilin bir reklam ajansına ve 1-2 matbaasına gidiniz ve fiyat alınız.
Bu mesajdan alıntı yap

ircteknik

Webmaster / Mersin

Alt 26-03-2014 #3
Teşekkürler cevabınız için, yani muhakkak benim yapacağım katalog tasarımı, devamlı katalog tasarımı yapan bir kişinin yapacağı kadar iyi olmayabilir ama çokta acemice değil elbette, müşteri tarafından örnek gösterilen bir çok katalogdan daha iyi çalışma yapıyorum, ben aslında sayfa başı *** lira arası bir fiyat almayı düşünüyordum, müşterim yabancı da değil, fazla bir fiyat talebinde bulunup mahçup olmamak, emeğimin karşılığını da tam olarak almak istiyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 26-03-2014 #4
Merhaba, Forum hoş geldiniz.

tasarım çalışmanız için vermeyi düşündüğünüz fiyatınız ne olursa olsun, ödeme almadan (sürekli müşteriniz dahi olsa) iş yapmayınız.
Bu mesajdan alıntı yap

ircteknik

Webmaster / Mersin

Alt 11-04-2014 #5
yarın müşteri benden fiyat istiyor ama ben halen fiyat konusunda bir karara varamadım, tasarım bitti, hatta web sitelerine ürünler bölümüne resimleri yükledim, katalog baskıya gidecek yarın, tasarım fiyatını istedi benden müşterim, 62 sayfa koltuk takımı ürün kataloğu yaptım, bi kaç firmadan müşteri gbi teklif aldım 3500 tl + kdv gibi rakamlar verdiler, acaba biilgili bir arkadaşımıza sitenin adresini versem, ürünler bölümündeki ürün resimleri katalog tasarımlarının küçültülmüş halleri, bunlara bakaraktan fiyat konusunda yardımcı olabilir mi? benim kestiremediğim kısım kendi yaptığım işe biçeceğim fiyat kısmı...şimdiden teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap

ircteknik

Webmaster / Mersin

Alt 11-04-2014 #6
yaptığım işe göre fazla fiyat vermemek ve emeğimin karşılığınıda tam almak istiyorum,
Bu mesajdan alıntı yap
caglayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

caglayan

Grafiker / Ankara

Alt 28-05-2014 #7
Reklamcılar derneği 2014 fiyat listesi olan var mı?
Bu mesajdan alıntı yap