Katalogdan Pdf ile mail atmak

Corel Draw - Katalogdan Pdf ile mail atmak ...

sezgi-sirin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sezgi-sirin

Grafiker / İzmir

Alt 29-11-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar;
Konuyu nereye açacağımı bilemediğimden buraya yazıyorum. Bir sorunum var yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Çok sayfalı işlerin yapılması için farklı programlar var biliyorum ama el alışkanlığı işte. Corel drawda katalog çalışması yapıyorum. Sorun çalışma bittiğinde müşterim firmalara mail olarak atmak istiyor.
Çalışmanın boyutu çok yüksek olduğundan (100 mb ve üstü genelde ) resim çözünürlüklerini küçültüp pdf yapıyorum.
Pdf ile 10 mb'a kadar düşüremiyorsam sayfaları tek tek jpg yada gif yapıp müşterimizin mail atmasını sağlıyordum.
Yüksek boyuttaki boyuttaki dosyaları mail atmak için siteler var ama dosyayı nete yüklüyor ve netten indirmemizi sağlıyor. Bu da benim ve müşterimin işine yaramıyor.
Birçok firmanın pdf ile çok sayfalı, resimli işleri mail atabildiğini görüyorum hemde resimler bozulmadan. Bunun yöntemi nedir? Bilen arkadaşlar yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Hepimize iyi çalışmalar. Bol tasarımlı günler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Arif ARINMIŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Arif ARINMIŞ(29)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 30-11-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
benim tavsiyem çalışmanızı kaydettikten sonra yeni bir kopyasını daha oluşturun ve burdaki resimleri; sanırım baskı için değil de bilgisayarda gösterilmesi için pdf e çevirdiğinizi varsayarak, bütün jpeg png psd vs. tüm bitmapları 72 dpi çözünürlükte convert leyin.
böylelikle resimler pc de rahatça görünebilmesinin yanında pc de az boyut taşıyacaktır. Tabi baskıda sorun çıkarabilir. O yüzden çalışmanızı ayrı olarak kopyalayın dedim.
umarım yardımcı olur . kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
sezgi-sirin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sezgi-sirin

Grafiker / İzmir

Alt 17-12-2010 #3
istediğim cevabı çok daha önceleri ufukdural abim çok güzel açıklamış. ben cevabımı buldum ve sorunumu hallettim. yardımcı olan olmayan herkese çok teşekkürler.

belki bu konunun altında ararsınız diye linkini atıyorum. İyi çalışmalar herkese.

Acrobat Distiller yardımıyla Pdf boyutunu küçültme
Bu mesajdan alıntı yap