Katman (Layer ) Sayısını Öğrenmek

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Katman (Layer ) Sayısını Öğrenmek ...

sayyid isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sayyid

Grafiker / İstanbul

Dosya23

Alt 17-10-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merak Ediyorum,
Katman (Layer ) Sayısını Öğrenmek İçin biryol var mı?

ÇaLışmamızda kaç katman açmışız bunu öğrenmenin bir yolunu bileniniz var mı acaba cs6 kullanıyorum...

.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 17-10-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Her yeni layer numaralı gelir..Diyelimki siz isimlerini değiştirdiniz. En basit çözüm yeni bir layer daha açmaktır. (Pratizm)
Bu mesajdan alıntı yap
Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 17-10-2012 #3
Her yeni layer numaralı gelir..Diyelimki siz isimlerini değiştirdiniz. En basit çözüm yeni bir layer daha açmaktır. (Pratizm)
Yanlış bir yol..

Az önce denedim, ps de numaralı katman olması lazım hepsi. Yaklaşık 150 katmanlı bir çalışmada yeni katman oluşturunca katman 30 oluştu.
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 17-10-2012 #4
Katman isimleri önemli sizin için önemli değilse elimde bir tane Script varda katmanların hepsini bir andan isimlendirebilirsiniz ve isimlendirirken katman numarasını otomatik veriyor
örneğin : A 002 , A 003, A 004....

istenirse paylaşabilirim
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 19-10-2012 #5
Yanlış bir yol..

Az önce denedim, ps de numaralı katman olması lazım hepsi. Yaklaşık 150 katmanlı bir çalışmada yeni katman oluşturunca katman 30 oluştu.
Ben yanlış anladım sanırım kusura bakmayın.Katman (Layer ) Sayısını Öğrenmek Fakat bahsettiğin gibi 150 layerlı bir işte katman sayısını saymak için ufak bir script var. Aşağıda linkini verdiğim sayfayı zaten türkçeye çevirdiğinizde basit uygulamayı ve count_layer.jsx dosyasının yerini ve indirdikten sonraki uygulamasını bulabilirsiniz.

Counting Layers In Photoshop | Kyle Tunney Photography
Bu mesajdan alıntı yap
sayyid isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sayyid

Grafiker / İstanbul

Alt 23-10-2012 #6
teşekkürler cavapladığınız için...
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
katman, layer, photoshop, sayısı, öğrenmek