Kavisli Harflere Şekil Verme

Corel Draw - Kavisli Harflere Şekil Verme Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar Herkese Selamlar, Aşağıda resmini gördüğünüz ilk iki harfe Corel ile şekil verebiliyorum, köşeli harflerde sıkıntı çekmiyorum, yalnız, kavisli harflerde bir türlü düzgün şekil veremiyorum. Kavisli harflerde nasıl ...

Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 17-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Herkese Selamlar,
Aşağıda resmini gördüğünüz ilk iki harfe Corel ile şekil verebiliyorum, köşeli harflerde sıkıntı çekmiyorum, yalnız, kavisli harflerde bir türlü düzgün şekil veremiyorum. Kavisli harflerde nasıl düzgün şekil verebilirim, resimdeki "A ve B" gibi harfler. Şimdiden teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 17-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Farklı fontları incelemelisiniz bence..
Bu mesajdan alıntı yap
dombalak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dombalak

Grafiker / Ankara

Alt 18-11-2009 #3
fontları convertledikten sonra curve özelliği ile fontu istediğiniz her hale sokabilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 18-11-2009 #4
Arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim, yazıyı Convertliyorum, kavisli(yuvarlak) harflere istenilen biçimi veremiyorum, A ve B gibi benzer harflere rahatlıkla yapabiliyorum, örnek olarak, "O" harfine nasıl düzgün bir biçim verebiliriz(A ve B harfleri gibi). Teşekkür ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 18-11-2009 #5
Harfi curve yapmak birinci doğru seçenek. (ctrl+Q)

Ancak harfin curveleri ile oynamaktansa yeni bir ücgen çiz,(ki A ve B harflerinde bi çeşit üçgen şekli oluşturmuşsun) bu üçgen ile O harfini seçip Trim menüsündan Weld yap sanırım harf bozulmadan diğer harflerdeki etkiyi alacaksın.

Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 18-11-2009 #6
Onur bey teşekkür ediyorum bu çözüm üretme yeteneğininizden dolayı. Benimde kafamda bu çözüm yolu vardı, Convertlemede iyi sonuç alınmasa bu yöntemi uygulayacağız.
Bu mesajdan alıntı yap