kavramsal tipografi için bikaç eski çalışmam..

Tipografi Tasarımları - kavramsal tipografi için bikaç eski çalışmam.. ...

sR-graphic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sR-graphic(30)

Öğrenci (Grafik) / Eskişehir

Alt 27-08-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tristan78 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tristan78

Grafiker / İstanbul

Alt 27-08-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
kavramsal tipografiyi biraz acar misiniz... tesekkurler
Bu mesajdan alıntı yap

sR-graphic(30)

Alt 27-08-2008 #3
kavramsal tipografi,tipografik değerler yüklenerek anlamlandırılan resim,şekil oluşturma ya da estetik kaygı içinde oluşturulan düzenleme..vs
en alttaki çalışmam görüntülenmedi sanırm o daha iyi bir örnek olurdu açıklama için
yeerli bi açıklama oldumu bilmiyorum tristan umarım bişeyler anlatabilmişimdir dilim döndüğüncekavramsal tipografi için bikaç eski çalışmam..
Bu mesajdan alıntı yap
tristan78 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tristan78

Grafiker / İstanbul

Alt 27-08-2008 #4
bebegi kastediyorsaniz gordum. soruyu sormamin nedeni aslinda suydu: kavramsal sanat cok tartisilan bir konuyken bu terimin(!) tipografi gibi estetik kaygilarin ust duzey yasandigi bir bransta ne sekilde kullanildigi (bundan emin degilim) ya da kullanilacagi ilgimi cekti.
Aciklamaniz tam olarak yeterli oldu. Cok tesekkur ederim tekrar ve basarilar dilerim.
Calismalara gelince sunu soyleyebilirim. 2. ve 3. calismalarda gercekten sizin bahsettiginiz seyi cok basarili bir uygulama icerisinde gorebiliyoruz fakat 1 icin ayni seyi soyleyemiyorum. N2apilmak istedigini anliyor ve dogru buluyorum ama uygulama sanki biraz aceleye gelmis gibi.
Bu mesajdan alıntı yap

sR-graphic(30)

Alt 27-08-2008 #5
haklısın 1. çalışmam 15 dakika bile sürmedi belkikavramsal tipografi için bikaç eski çalışmam..acele sürülen ve uygulanan bir fikirdi ödev yetiştirmem gerekiyordu:S
kavramsal tipografi olayına gelince ben halen öğrenciyim ve yetişmek ve yetiştirilmek açısından bu kaosun içine sürlüyoruz ki bu tartışmalara maruz kalalım ufkumuz genişlesin diyekavramsal tipografi için bikaç eski çalışmam..inan bu konu bize verildiğinde kavramsal tipografiyi herkes o kadar farklı anlayıp uyguluyoki bizi bırak hoca bile hayrete düşüyor kendi içimizde bi çatışmadayız ve kimseye müdahele mümkün değil tamamen öğrencinin görüş açısı sözkonusu!
sanırım hocam bunu yaşamamı istedi urdada yaşamaya devam ediyorum bu güzel bişeykavramsal tipografi için bikaç eski çalışmam..
düşünceleriniz benim için önemli gerçekten teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
Mustafa KÜÇÜK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 27-08-2008 #6
2. çalışmanı çok beğendim tipografiye değişik bir yaklaşım eline sağlık
Bu mesajdan alıntı yap

sR-graphic(30)

Alt 27-08-2008 #7
çok teşekkür ederim beğendiyseniz ne mutlukavramsal tipografi için bikaç eski çalışmam..
Bu mesajdan alıntı yap
xavalon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xavalon(45)

Grafiker / İzmir

Alt 27-08-2008 #8
Akademide bitirme projem tipografi üzerineydi. 1 seneye yakın bir araştırma
yapmıştım. Amma ilk kez sizde duydum "KAVRAMSAL TİPOGRAFİ" kelimesini.
Çalışmaların kavramsal bir yanı yok. Kendi içlerinde alışagelmiş yalın tipografik
çalışmalar. [COLOR="Red"]Kavramsal olabilmesi için alışagelmiş malzemelerin kullanımı dışında[/COLOR]
çıkılması gerekiyor. Fluxus akımı kavramsal yaratıma iyi bir örnek teşkil eden
anti sanat akımıdır.

Sapla samanı birbirine karıştırmayalım. Kavramsal sanatta estetikten önce fikir ön plandadır. Uygulama 2. planda kalır.

İyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap

sR-graphic(30)

Alt 27-08-2008 #9
teşekkürler bilgilendirmeniz için okuldan aldıım kadarıyla konuştum burda henüz eğitimimi tamamlamadım birazda kendi eksiğim dersi anlamakla kalmayıp hocayı anlasam bu konunun üstüne düşsem belki daha iyi cvp verbilirdim size ama kavramsal tipografi olayını duymayışınıza şaşırdım belkide eğitmenim farklı bi isim altında öğretti kimbilir.
bi yandanda haklısınız sizin çalışmanız karşısında eleştirilesi bulmuş olabilirsiniz herşey gelişicek zamanla sizede kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
xavalon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xavalon(45)

Grafiker / İzmir

Alt 27-08-2008 #10
teşekkürler bilgilendirmeniz için okuldan aldıım kadarıyla konuştum burda henüz eğitimimi tamamlamadım birazda kendi eksiğim dersi anlamakla kalmayıp hocayı anlasam bu konunun üstüne düşsem belki daha iyi cvp verbilirdim size ama kavramsal tipografi olayını duymayışınıza şaşırdım belkide eğitmenim farklı bi isim altında öğretti kimbilir.
bi yandanda haklısınız sizin çalışmanız karşısında eleştirilesi bulmuş olabilirsiniz herşey gelişicek zamanla sizede kolay gelsin...
Ben teşekkur ederim zaman ayırıp cevap yazdığın için. 24 saat tipografi ile yatıp kalkan biri olarak şaşırmam normaldir. Hocanıza en içten saygılarımla selamımı iletiniz. Böyle bir akım varsa bende öğrenmek isterim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
bikac, çalışmam, eski, icin, kavramsal, tipografi