Kaydederken oluşan gereksiz beyazlıklar

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Kaydederken oluşan gereksiz beyazlıklar Sponsorlu Bağlantılar Merhaba, illustrator'da çok yeniyim. 850x169 boyutlu bir görseli jpeg olarak kaydetmek istediğimde görseli 985x363 olarak kaydediyor ve haliyle görselde gereksiz beyaz bölümler çıkıyor. Dolayısıyla ben resmi photoshopta açıp ...

PİT10 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

PİT10

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 01-10-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba, illustrator'da çok yeniyim. 850x169 boyutlu bir görseli jpeg olarak kaydetmek istediğimde görseli 985x363 olarak kaydediyor ve haliyle görselde gereksiz beyaz bölümler çıkıyor. Dolayısıyla ben resmi photoshopta açıp tekrar boyutlandırman ve beyaz bölümleri silmek zorunda kalıyorum. Bunun nedeni nedir? Neden resmi istediğim boyutlarda kaydedemiyorum?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 02-10-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba, illustrator'da çok yeniyim. 850x169 boyutlu bir görseli jpeg olarak kaydetmek istediğimde görseli 985x363 olarak kaydediyor ve haliyle görselde gereksiz beyaz bölümler çıkıyor. Dolayısıyla ben resmi photoshopta açıp tekrar boyutlandırman ve beyaz bölümleri silmek zorunda kalıyorum. Bunun nedeni nedir? Neden resmi istediğim boyutlarda kaydedemiyorum?
Çalışmanın olduğu gibi jpg halini alıyorsun. Taşan kısımlar da alınıyor haliyle. Bunun için lens attığın zeminleri de kenarlara sıfırlaman, dışarda kalan objelerini içeri alman gerekiyor olabilir.

Çalışmanın dıştan etrafına bir çerçeve atman basit bir çözüm olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap