kaydırma-ofset filtresi anlatımı

Photoshop Dersleri - kaydırma-ofset filtresi anlatımı ...

aspendos42 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aspendos42

Grafiker / Konya

Alt 09-08-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

bazı tasarımlarımızda önümüze gelen resimlerin birbirinin devamı olmadığı için sorunlar yaşıyoruz.örneğin bir ev veya duvara kaya kaplaması yaparken kayaların birbirinin devamı olmaması görsellik açısından hiç güzel olmaz ve aradaki çizgileri kaybetmek çok zaman alır.bunun için şu işlemleri yapıyoruz.

photoshop içerisine resmimizi atıyoruz.
resmimizin ölçülerini öğrenebilmek için image>image size ı tıklıyoruz ve açılan sayfadan piksel değerlerinin (height-widht) tam yarısını öğreniyoruz.bunu yapmamızdaki amaç ofset verirken tam birbirini devam ettirebilmesi içindir.

görüntü boyutunun yükseklik ve genişlik değerlerinin yarısını aklımızda tutuyoruz.

filtre>other>ofset(filtre-diğer-kaydırma) kısmına tıklıyoruz.

yatay ve dikey pikselleri verirken görüntünün boyutlarının yarısını dikey ve yatay olarak veriyoruz ve etrafına sığdır bölümünü en altta işaretleyip tamam diyoruz.

ve şu anda resmimizin devamlılığı oluştu.sağda biten kaya deseni soldan devam etti.ancak aralarında kesik çizgiler oluştu. bu çizgileri kaybetmek için clon tool veya klonlama aracını kullanıyoruz. değerlerini yüksek ve sert olarak ayarlarsak daha keskin şekiller elde edebiliriz.

ve sonuç olarak böyle bir şekil çıkıyor.sürekli bir resim elde ediyoruz.aynı resimden 4 adet yanyana ve üst üste koyarak sonucu görebiliriz.
teşekkür ederim iyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Sokratçı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Sokratçı

Hiç Biri / Antalya

Alt 09-08-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap

aspendos42

Grafiker / Konya

Alt 09-08-2010 #3
Teşekkürler
rica ederim ..yorumunuz için ben teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
İsMaİL G.T.S. isimli Üye şimdilik offline konumundadır

İsMaİL G.T.S.

Grafiker / Aydın

Alt 10-08-2010 #4
saol gardaş
Bu mesajdan alıntı yap
Tylcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 13-08-2010 #5
teşekkür ederim, eline sağlık güzel anlatım...
Bu mesajdan alıntı yap

aspendos42

Grafiker / Konya

Alt 13-08-2010 #6
saol gardaş
sende saol..

teşekkür ederim, eline sağlık güzel anlatım...
bende teşekkür ederim yorumunuz için...
Bu mesajdan alıntı yap
izge isimli Üye şimdilik offline konumundadır

izge

Öğrenci (Diğer) / Mersin

Alt 14-08-2010 #7
normalde taş evlerdeki işçilik internette döşemeye varıyor kaydırma-ofset filtresi anlatımısıksık değil sıklıkla olmasını sağlamak photoshop u kullanırken,ve de aradaki boşluk-çizgi her neyse onları es geçmek..gerekir...fazla photoshop zararlıdır kaydırma-ofset filtresi anlatımı
Bu mesajdan alıntı yap

aspendos42

Grafiker / Konya

Alt 14-08-2010 #8
normalde taş evlerdeki işçilik internette döşemeye varıyor kaydırma-ofset filtresi anlatımısıksık değil sıklıkla olmasını sağlamak photoshop u kullanırken,ve de aradaki boşluk-çizgi her neyse onları es geçmek..gerekir...fazla photoshop zararlıdır kaydırma-ofset filtresi anlatımı
söylemek istediğini pek anlayamadım kusuruma bakma sadece aradaki çizgilerin pek önemli olmadığını söylediğini çıkardım, doğru mu? kaydırma-ofset filtresi anlatımı
bu herkes için böyle değil. mesela 3ds max de çalışırken kaplama esnasında aradaki çizgiler çok fazla görünümü bozuyor ve bunu engellemek için bunu kullanıyoruz..yorumunuz için teşekkür ederim...
Bu mesajdan alıntı yap
o_g_58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

o_g_58

Grafiker / İstanbul

Alt 21-01-2011 #9
söylemek istediğini pek anlayamadım kusuruma bakma sadece aradaki çizgilerin pek önemli olmadığını söylediğini çıkardım, doğru mu? kaydırma-ofset filtresi anlatımı
bu herkes için böyle değil. mesela 3ds max de çalışırken kaplama esnasında aradaki çizgiler çok fazla görünümü bozuyor ve bunu engellemek için bunu kullanıyoruz..yorumunuz için teşekkür ederim...
katılıyorum bende 3d s Max de kullanıyorum orda böyle çok sorunla karşılaşıyoruz bunun için bu bilginin gerekli olduğunu düşünüyorum... bilmiyenler için çok yararlı oldu emeğe sağlık...
Bu mesajdan alıntı yap