Kaynak arıyorum(internet)

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - Kaynak arıyorum(internet) ...

Kral Kastamonu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Kral Kastamonu

Öğrenci (Diğer) / Kocaeli

Alt 22-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhabalar ben ıllustrator cs5 programını kullanıyorum . bu program ile logo , afiş , araç giydirme , banner gibi işlemler yapmak istiyorum .

programı çok az bir şey öğrendim . (ağaç yaprağı yapımını ve zürafa vesaire .. )

bana programdaki araçları , işlevleri gösteren , öğreten bir kaynak verebilir misiniz .

mesela ; gradient tools aracı ile çizdiğimiz bir nesneyi 2 renkli kullanabiliyoruz.

bunun gibi

birde çizdiğimiz bir nesnenin yükseklik - genişlik ayarını nereden ayarlıyacağım.

sağ yukarda bazı sayılar var ama onlar değil bana height - width değeri lazım

teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

denizcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

denizcem

Grafiker / İzmir

Alt 22-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhabalar ben ıllustrator cs5 programını kullanıyorum . bu program ile logo , afiş , araç giydirme , banner gibi işlemler yapmak istiyorum .

programı çok az bir şey öğrendim . (ağaç yaprağı yapımını ve zürafa vesaire .. )

bana programdaki araçları , işlevleri gösteren , öğreten bir kaynak verebilir misiniz . Burada toolslar ve işlevleri konusunda bir hayli kaynak var. http://www.grafikerler.net/illustrator-f73.html

mesela ; gradient tools aracı ile çizdiğimiz bir nesneyi 2 renkli kullanabiliyoruz.

bunun gibi

birde çizdiğimiz bir nesnenin yükseklik - genişlik ayarını nereden ayarlıyacağım.

sağ yukarda bazı sayılar var ama onlar değil bana height - width değeri lazım. Orada gördüğün değerler bu sorduğun değerler, onları neden beğenmedin onu anlamadım onlar değil diyerek ne demek istedin?
X olan değer tuttuğun objenin merkezinin sayfa kenarına soldan uzaklığı,
Y olan değer üstten uzaklığı, W, objenin genişliği Y de yüksekliği...

teşekkürler
sorduğun sorulara bold yapıp üstte yanıt vermeye çalıştım.
Illustrator'un kullanımı ve diğer araçların özellikleri kullandıkça öğreneceğin şeyler.
Sorularına da konular açıp ya da http://www.grafikerler.net/illustrat...iniz-f254.html bu linkten sorup cevap alabilirsin...
Bu mesajdan alıntı yap
Kral Kastamonu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Kral Kastamonu

Öğrenci (Diğer) / Kocaeli

Alt 22-08-2011 #4
2nize de teşekkürler

iyi günler
Bu mesajdan alıntı yap