Kedi Neden Nankördür?

Graficafe - Kedi Neden Nankördür? Sponsorlu Bağlantılar Kedi Neden Nankordur? Insanlarin hayvanlara karsi olan sevgisi ve onlara karsi olan kini tarihin derinliklerine kadar gider. Son zamanlarda insanlarin hayvan sevgisi agirlik basmaya basladi. Bir cok insan ...

Kedi Neden Nankördür?
N/A6 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A6(38)

Kedi Neden Nankördür?

Alt 04-04-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Kedi Neden Nankordur?

Insanlarin hayvanlara karsi olan sevgisi ve onlara karsi olan kini tarihin derinliklerine kadar gider. Son zamanlarda insanlarin hayvan sevgisi agirlik basmaya basladi. Bir cok insan hayvan edinme hevesine kapildi. Turkiyede de goze carpiyor. Hatta Hayvanlari Koruma Dernegi'ne kadar gitmektedir.

Burada iki hayvani ornek vermek gerekirse, kopek ve kedinin ozelliklerini yakindan takip etmek gerekiyor. Kedi de, kopek de evcil hayvandir. Ev sahipleri aldiklari hayvanlardan emirlerine mutlak uymalarini beklerler. Kopek bu konuda sorumlu degildir. Insanlar kopeklere istedigini yaptirabilir. Doversin, soversin, istedigini onune atarsin, yer. Yani sahibinin her dedigini kosulsuz kabul eder, yapar. Bazen sahibine karsi cikip, onu parcaladigi da gorulmustur, ama bu cok enderdir. Bunu kendisine yapilan baskilara karsi degil, denge bozuklugu sebebiyle yapar. Kedilere gelince, kediler kopegin tam tersi, sahiplerinin dedigi her seyi yapmazlar. Sahiplerinden kendilerine karsi sorumlu davranmasini beklerler. Kedi yapilan haksizliga, baskiya karsi derhal reaksiyon gostererek, baskaldirir. Onun icin kediyi evcil hayvan olarak secenler bu kedinin ozelliklerini bilmeleri gerekir. Aksi halde o kediyle sorunlari olur. Bundan dolayi da o kediyi nankorlukle suclarlar. Kedinin nankor bir hayvan olduguna inananlar cagi yakalamamis olanlardir. Aslinda kedi yaptiklariyla sen beni eve evcil hayvan olarak aldin ama, ben senin oyuncagim degilim. "Ben kurallara her iki tarafin da uymasini isterim" der. Iliskilerinin karsilikli cikarlar temelinde olmasini bekler. Kedi bu mucadeleyi sahibiyle yapar ve bunu her zaman yapmistir. Buna aliskin olmayan insanlar, kediye karsi her turlu baskiyi uygulamak icin, hemen saldiriya gecerler. Bazi toplumlarda kedinin ozellikleri bilinmedigi icin, istediklerini yapmadiklarindan, buna nankor denilmektedir. Hayvanlari sevenler, hayvanlarin ozelliklerini iyi bilmek zorundadirlar.

Kedi Besleyen arkadaşlarımız varsa kendilerine dikkat etsinler bence. Eve Girip Çıkanda pencereye bir baksınlar en azından Kedi Neden Nankördür?

Kedi Neden Nankördür?

Siz en iyisi ona bir dost alın sizinle uğraşmasın Kedi Neden Nankördür?

Kedi Neden Nankördür?

Kediniz sağlığına dikkat etsin.

Kedi Neden Nankördür?

Siz yinede dikkat edin ne olur ne olmaz. Kedi Neden Nankördür?

Kedi Neden Nankördür?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Rüveyda SALIK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rüveyda SALIK

MissGraphic

Grafiker / Bursa

Alt 04-04-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
güzelmiş, zevkle okudum.
paylaşım için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Nüket HOTALI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nüket HOTALI(45)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-04-2008 #3
Kediyle yaşamak tehlikeli durum değil...
Kedilerin kişilik sahibi olduğunu bilin yeter. Kendi kişiklerinden asla taviz vermezler sadece...
Ben bir kedi ile yaşamaktan çok mutluyum. Onu çok seviyorum. 2 yılımı onunla paylaştım... benim gerçek dostum...
Tarçın;
Kedi Neden Nankördür?
Bu mesajdan alıntı yap

N/A6(38)

Alt 04-04-2008 #4
[quote=nucat;115123]Kediyle yaşamak tehlikeli durum değil...
Kedilerin kişilik sahibi olduğunu bilin yeter. Kendi kişiklerinden asla taviz vermezler sadece...
Ben bir kedi ile yaşamaktan çok mutluyum. Onu çok seviyorum. 2 yılımı onunla paylaştım... benim gerçek dostum...
Tarçın;

Biraz eleştiri aldım galiba Kedi Neden Nankördür?
Bu mesajdan alıntı yap

Nüket HOTALI(45)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-04-2008 #5
Estafurallah... Ben bu hayvan sevgisini abartanlardanım.
Bu mesajdan alıntı yap

N/A6(38)

Alt 04-04-2008 #6
Siz yinede dikkat edin eve girip çıkanda Kedi Neden Nankördür?

Fazla samimiyete gelmez galiba bu hayvanlarKedi Neden Nankördür?
Bu mesajdan alıntı yap
Guapa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Guapa

Grafiker / İzmir

Alt 04-04-2008 #7
güsel Kedi Neden Nankördür?bende tebessüm ile okudum yazınızı, benim 2 kedim 1 köpeğim var onları çok seviyorumKedi Neden Nankördür?
Bu mesajdan alıntı yap

N/A6(38)

Alt 04-04-2008 #8
güsel Kedi Neden Nankördür?bende tebessüm ile okudum yazınızı, benim 2 kedim 1 köpeğim var onları çok seviyorumKedi Neden Nankördür?
Biraz fazla değilmi anlaşıyorlarmı Kedi Neden Nankördür?
Bu mesajdan alıntı yap

Nüket HOTALI(45)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-04-2008 #9
Siz yinede dikkat edin eve girip çıkanda Kedi Neden Nankördür?

Fazla samimiyete gelmez galiba bu hayvanlarKedi Neden Nankördür?
Emin olun en az insanlar kadar zararlılar..
Bu mesajdan alıntı yap

N/A6(38)

Alt 04-04-2008 #10
Emin olun en az insanlar kadar zararlılar..

İnsanlar nankörlükte ve zarar vermekte kediyle kıyaslanamaz bence.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
kedi, neden, nankrdr