Keep Working!

Cinema 4D - Keep Working! ...

Keep Working!
CMFERADOR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

CMFERADOR

Fotoğrafçı / Antalya

Keep Working!

Alt 22-11-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yeni çalışmam, vize haftası malum Keep Working!

Keep Working!
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 22-11-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Gayet şık ellerine sağlık. Buçalışmanın nasıl yapıldığını kısaca anlatır mısınız? ...
Bu mesajdan alıntı yap

CMFERADOR

Fotoğrafçı / Antalya

Alt 22-11-2012 #3
Gayet şık ellerine sağlık. Buçalışmanın nasıl yapıldığını kısaca anlatır mısınız? ...
İlk önce bir "Background" objesi ekleyip, yeni bir materyal yapıyorum ve bu materyalin "color" sekmesine tıklayıp resmi yüklüyorum (sağdaki üç noktaya basarak) ondan sonra yazıyı ekliyorum, yazıya "Caps" sekmesinde "Fillet cap" ve "Fillet Type" kısmında "Engraved"i seçiyorum. Ondan sonra bir kaç Spot light ve Area light ekliyorum, hepsinin "Shadow" sekmesini "Area" olarak ayarlıyorum. Hepsi bu Keep Working!
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 23-11-2012 #4
İlk önce bir "Background" objesi ekleyip, yeni bir materyal yapıyorum ve bu materyalin "color" sekmesine tıklayıp resmi yüklüyorum (sağdaki üç noktaya basarak) ondan sonra yazıyı ekliyorum, yazıya "Caps" sekmesinde "Fillet cap" ve "Fillet Type" kısmında "Engraved"i seçiyorum. Ondan sonra bir kaç Spot light ve Area light ekliyorum, hepsinin "Shadow" sekmesini "Area" olarak ayarlıyorum. Hepsi bu Keep Working!
Açıklama için teşekkür ederim. Benim sorduğum yazılardaki yuvarlak hatlardı anlattığın şekilde denedim resimdeki gibi olmuyor. Harfler bombeli şekilde dursun istiyorum ama düz duruyor, o bombeyi nasıl vereceğiz? ...
Bu mesajdan alıntı yap

CMFERADOR

Fotoğrafçı / Antalya

Alt 23-11-2012 #5
Açıklama için teşekkür ederim. Benim sorduğum yazılardaki yuvarlak hatlardı anlattığın şekilde denedim resimdeki gibi olmuyor. Harfler bombeli şekilde dursun istiyorum ama düz duruyor, o bombeyi nasıl vereceğiz? ...
Yazı fontu "Fresh Script" idi sanırım, içeriye doğru boşluk vermek için de "Caps" sekmesinden her ikisi için de "Fillet Caps" seçtikten sonra "Fillet Type" kısmını "Engraved olarak değiştiriyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 23-11-2012 #6
Keep Working!
Aynı ayarlarla bendeki sonuç bu şekilde ...
Daha önce bu konuda yardım talebim olmuştu 2. sayfada tam ne yapmak istediğimin resmi var sizin yaptığınız şekil tam benim sorumun cevabı ama bende aynı aynı görüntü çıkmıyor ...
Bombeli Kabartma Harf Nasıl Yapılır? ...
Bu mesajdan alıntı yap

CMFERADOR

Fotoğrafçı / Antalya

Alt 23-11-2012 #7
Keep Working!
Aynı ayarlarla bendeki sonuç bu şekilde ...
Daha önce bu konuda yardım talebim olmuştu 2. sayfada tam ne yapmak istediğimin resmi var sizin yaptığınız şekil tam benim sorumun cevabı ama bende aynı aynı görüntü çıkmıyor ...
Bombeli Kabartma Harf Nasıl Yapılır? ...
Ordaki "Fillet cap" değerlerini 1 2 1 2 şeklinde değiştir ve "Phong Angle" kısmına 60 derece gibi bir şey gir, sanırım istediğin sonucu elde edersin. Ya da istediğin sonucu elde edene kadar o ayarlarla oynamaya devam et.
Benim ayarlar şu şekilde:

Keep Working!
Bu mesajdan alıntı yap

CMFERADOR

Fotoğrafçı / Antalya

Alt 23-11-2012 #8
Ancak bu senin verdiğin linkteki olay değil, burada içeri doğru boşluk yaratıyor, senin istediğin efekt "Fillet Type - 1 Step / 2 Steps" ile veriliyor sanırım.
Bu mesajdan alıntı yap

CMFERADOR

Fotoğrafçı / Antalya

Alt 23-11-2012 #9
İsteğin şey böyle bir şey mi:
Keep Working!

Keep Working!
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 23-11-2012 #10
Açıklama için teşekkürler. Fillet ve Phong Angle değerlerini değiştirdim ama isediğim sonuç olmadı. 60° varsayılan değerdi zaten 90-180-0 denedim değişmedi en son 0'da kaldı. Step1 ve Step2 ile istediğim sonuç çıkmıyor. değerleri değiştirip tekrar denerim ama şimdi deneyemem ...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları