Kelime aralarını eşitleme sorununa çözüm önerisi

InDesign - Kelime aralarını eşitleme sorununa çözüm önerisi Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar; Indesign'de kelime aralarını eşitlemek gibi bir sorun ile karşılaştım. Foruma baktım ve bu soruna çözüm bulamadım. Genelde bu soruna tireleme ya da yaslama seçeneğinden çözüm önerileri gelmiş. ...

igneni isimli Üye şimdilik offline konumundadır

igneni

Hiç Biri / Ankara

Dosya19

Alt 11-06-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar;

Indesign'de kelime aralarını eşitlemek gibi bir sorun ile karşılaştım. Foruma baktım ve bu soruna çözüm bulamadım. Genelde bu soruna tireleme ya da yaslama seçeneğinden çözüm önerileri gelmiş.

Eğer doğru tireleme ve yaslama özellikleri kullanılmış ve hala kelime arası boşluklarda sorun varsa, şöyle bir çözüm önerisi daha var: Paragraf kutusununun üstündeki küçük oka tıklayarak Abobe Paragraph Composer seçili ise Adobe Single-Line Composer olarak değiştirin. Böylece kelime aralıklarını paragrafa göre değil satıra göre eşit olarak ayarlayacaktır.

Kelime aralıklarını eşitlemek için bu da bir çözüm önerisi... Özellikle yoğun paragraflarda bir hayli işe yarıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 11-06-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu sorun genelde fontlardan kaynaklanır.. Düzgün fontlarda bile çok büyük puntolar kullanırken bu sorun yine karşımıza çıkabilir.. ßen böyle durumda "Track Amout" menüsünü kullanarak çözüm buluyorum.. Belki tek tek uğraşıyorum ama sonuç düzgün oluyor..
Küçük puntolarda ise o fontu değiştirerek çözüm buluyorum..
Bu mesajdan alıntı yap