keman calışmam (cinema 4d) bitmedi

Deneme Çalışmalar - keman calışmam (cinema 4d) bitmedi ...

ilyas25 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ilyas25

Hiç Biri / İzmir

Alt 31-10-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

deneme yapayım dedim ama henüz bitmedi sınırlarımı zorlamaya çalışıyorum bakalım begenecekmisiniz

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ilyas25

Hiç Biri / İzmir

keman çalışması buda son hali ama hala bitmedi

Alt 31-10-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
buda son hali ama hala bitmedi vakit buldukça çiziyorum yayı kaldı belki birde animasyon yaparım bununla ilgili yorumları bekliyorum

Bu mesajdan alıntı yap

ilyas25

Hiç Biri / İzmir

Alt 31-10-2012 #3
yorum yapın arkadaşlar eleştirileri dikkate alıyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
tükenmezkalem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tükenmezkalem(32)

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 01-11-2012 #4
objeyi yumuşatmakta fayda var bence , kenarlar çok kırık duruyor ve yayı nerede bu kemanın keman calışmam (cinema 4d) bitmedi
Bu mesajdan alıntı yap

ilyas25

Hiç Biri / İzmir

Alt 01-11-2012 #5
yayı çiziyorum,yukarıda belirtmiştim.Ögreniyorum yavaş yavaş ama keşke bu işten anlayan arkadaşlar yorum yapsa eleştirse çünkü eleştirileri dikkate alıyorum,sizin eleştirileriniz benim ödevimdir...
Bu mesajdan alıntı yap
Soner DİLEK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Soner DİLEK(33)

Grafiker / Karaman

Alt 01-11-2012 #6
ilk önbce modelleyeceğin objenin yapısı iyce kavraman gerekiyor, ve 3d modellemelerinde birebir ölçülerde çalışmaya özen göster..kemanın yapımında kullanılan gerçek materyal nedir (hangi ağaç gibi mesela) bunu belirle gerçek keman görselleri incele dokusu nasıl bak illaki modelleyeceksen o resimlere baka baka yap..texture kullanacaksan aynı dokuyu bul ve uygula. Keman telleri düzensiz uzanmış düz değil ve burgulara dolanma şeklini yapamamıssın keza ön tarafta telin tutunacağı kilit noktaları (müzik teriminde ne deniyor bilmiyorum) yapmamıssın teli orda bırakmışın öylece. Render alırken gölgelere dikkat et çok fazla ışık var burda ve kemanın geri kalanı simsiyah gözüküyor sahneni iyi ayarla ve render ayarlarını dış mekan veya iç mekana göre düzenle. Kısacası kemanın her noktasında kullanılan birebir materyalleri uygula yada modelle. Emeğine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap

ilyas25

Hiç Biri / İzmir

Alt 01-11-2012 #7
birdaha keman çizmeyecem keman calışmam (cinema 4d) bitmedi dermişim. aslında kemanı bir resimden bakarak yaptım kemanın hangi malzemeden oldugunu bilmiyorum fakat elimde cinema 4d ile gelen malzemelerle yaptım daha önce bir keman incelemiştim büssürü renkte ve model vardı bende resimdekini yapmaya çalıştım o yüzden çizerkenden pek zorlanmadım ,detaylara girmedim henüz kısa zamanlarda yaptıgım içinanca kademe kademe .açıktası bu işte bir aylıgım daha önce modelleme kullanmadım. T-flex programından başka çizim programı yani,ısıklandırmada haklısınız çok fazla ışık kullandım yan taraflar siyah görünüyordu onlar görünsün istedim olayı biraz abarmışım,iç ve dış aydınlatma konusundada yardımlarınızı bekliyorum...
Bu mesajdan alıntı yap