Kenar boşlukları

InDesign - Kenar boşlukları Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar indesignda çalıştığım bir dosya var. çift sayfa olarak çalışıyorum(yani iki sayfa yanyana) fakat 3 ml taşırma payı vermeme rağmen sayfanın iç kısımlarında(sağdaki sayfanın solu, soldaki sayfanın sağı) ...

Kenar boşlukları

Kenar boşlukları

Alt 30-06-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar indesignda çalıştığım bir dosya var. çift sayfa olarak çalışıyorum(yani iki sayfa yanyana) fakat 3 ml taşırma payı vermeme rağmen sayfanın iç kısımlarında(sağdaki sayfanın solu, soldaki sayfanın sağı) taşırma payı vermiyor. çözüm nedir?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 30-06-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
o taşırma payını veriyor aslında ama sayfalar birleşik oldugu için sen göremiyorsun sayfaları ayırdıgında o taşmayı vermiş olduğunu göreceksin

Kenar boşlukları
demek istediğini dogru anlamısımdır umarım kolay gelsin...

Yaşam Hakkına Saygı

“ Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar.
Uçamayanlar ise tavuk olur...
"Tavuk toplum", önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!"
DARWİN

Tanrım beni baştan yarat yoksa durur durur merak ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
Alt 30-06-2008 #3
cevap için çok teşekkür ederim hatice hanım. indsegnda çalışırken söylediğiniz doğru falakt baskıya göndermek için psd export aldığımda sayfanın içe gelen kısımlarında sorun ççıkarıyor, yanındaki sayfasdan tamamlıyor 3mm taşırma payını.
Bu mesajdan alıntı yap
Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 30-06-2008 #4
cevap için çok teşekkür ederim hatice hanım. indsegnda çalışırken söylediğiniz doğru falakt baskıya göndermek için psd export aldığımda sayfanın içe gelen kısımlarında sorun ççıkarıyor, yanındaki sayfasdan tamamlıyor 3mm taşırma payını.
anladım sorununuzu ama bunu ayrı ayrı vermenin tek yoluda sayfaları birbirinden ayırmanız tek sayfa olarak çalışmanız yani
Kenar boşlukları

Yaşam Hakkına Saygı

“ Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar.
Uçamayanlar ise tavuk olur...
"Tavuk toplum", önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!"
DARWİN

Tanrım beni baştan yarat yoksa durur durur merak ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
Alt 30-06-2008 #5
üstadım cvp için tşk artık bende sizin dediğiniz gibi yaptım. hazır sizi yakalamışken müsadenizle bir soru daha sorabilirmiyim.tek kolon olarak çalıştığım sayfanın sonradan kolon sayısını arttırmam mümkünmü?
Bu mesajdan alıntı yap
user82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

user82

Grafiker / Kocaeli

Alt 01-07-2008 #6
indesignda onlu arkalı cıktı alacaksanız yada tasma verecekseniz sayfaları cift değil tek calısmanız daha mantıklı kolon sayısını ise "Layout" menusunden "Margin and Columns" secenegini içindeki "Columns" kısmından artırabilirsiniz hatta "Gutter" kısmından kolon arasındaki bosluklarıda ayarlayabilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 01-07-2008 #7
hocam cvp için tşk ederim
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
boşlukları, kenar