Kenarlara transparanlık

Illustrator - Kenarlara transparanlık ...

Kenarlara transparanlık
coreldeniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

coreldeniz

Eğitimci / Adıyaman

Kenarlara transparanlık

Alt 15-10-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

ai de bir resmin dörtbir kenarına nasıl transparanlık verebilirim alt zemindeki geçişi daha hoş yapmak için sadece kenarlara vermek istiyorum bu transparanlığı.Sağolun.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

elifpy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elifpy

Grafiker / İstanbul

Alt 22-10-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
resim i alt la çekip kenara kopyasını koyunuz diyelimki diktörtgen bir resim diktörtgen bir kutu çizip resmin üzerine getiriniz her ikisini seçip sağ tıkla make klippig mask yapıız bu karenin dışında kalan kısımlar kopyaladığınız resimde mevcut siz transparan olmasını istemediğiniz kısmı kesmiş oldunuz kopyalayıp kenara koyduğunuz resme gidip tıklayınız (yani seçiniz) muhtemelen üst barda opacity yanar %100 görünüyordur istediğiz kadar tranparanlaştırırsınız %70,%60.... bu resmi make klipping mask la seçtiğiniz resimle üst üste getirip aling tan ortalarsanız kenarlar transparan olmuş olacak genede benim kendi tercihim ai resim düzenlemelerinin photoshop ta yapılmasından yanadır zaten ai yazılımcılarıda de böyle düşündüğü için olsa gerek son sürümlerinde üst barda edit orginal photosop seçeneğini koydu...
anladığım kadarıyla yanıtlamaya çalıştım...sanırım sonunuz buydu...
Bu mesajdan alıntı yap
coreldeniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

coreldeniz

Eğitimci / Adıyaman

Alt 22-10-2011 #3
Sağol yapmak istediğim tam olarak bu değildi ama buda bir yöntem tabi en iyisi dediğin gibi photoshopta çözmek.
Bu mesajdan alıntı yap
ferox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ferox

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 23-10-2011 #4
Sağol yapmak istediğim tam olarak bu değildi ama buda bir yöntem tabi en iyisi dediğin gibi photoshopta çözmek.
Burayı inceleyebilirsin.

veya

resmi seçip resme Effect => Stylize=> Feather uygulayabilirsin

örnek
Kenarlara transparanlık
Bu mesajdan alıntı yap